History for 2015 Feb 19th to Feb 21st
Results | Video | News | Photos |
---|
Invited groups |
2015Simplot Games 2015 Results - Simplot Games
Published by
Website:Click here Simplot Games Meet Hy-Tek's MEET MANAGER Page 1
Simplot Games 2015 - 2/19/2015 to 2/21/2015
Results - Simplot Games
Boys 60 Meter Dash -
============================================================================
Name Year School Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 Norman, Michael 11 Flight 951,temecula 6.99q 3
2 Warden, Zack 12 Newburgh Eli,Newbur 6.85 7.04q 4
3 Artist, Chad 12 Artist, Chad,North 6.96 7.06q 9
4 Molas, Miguel 12 Molas, Migue,Colora 6.83 7.09q 3
5 Schrage, Harrison Step UR Game Up J7.09q 14
6 Kirby, Bryce 12 Empire Track,Boise, 6.96 7.10q 10
7 Lanier, Javan 11 Lanier, Java,Aurora 7.00 7.11q 13
8 Shellmire, Julius 12 Shellmire, J,Portla 7.04 7.12q 16
9 Felicitas, Kurt 12 Cardinal Tra,San Jo 7.05 7.17q 17
10 Collins, Justin 12 New Image Tr,Los An 6.60 7.19q 1
11 Mullanix, Cory 11 YMCA Team Id,Boise, 7.02 7.21q 14
12 Gish, Nathan 12 Fort Collins,Windso 7.12 J7.21q 10
13 Testerman, Jordan 11 Flight 951,temecula 7.11 7.23q 11
14 Salcido, Carlos 12 Rock Springs,Rock S 7.10 7.24q 13
15 Morris, Devyn 12 YMCA Team Id,Boise, 7.40 J7.24q 16
16 Cook, Trevor 11 Angel Flight,Aurora 7.13 7.25q 8
17 Szymczak, Blake 11 Kelly Walsh,Casper, 7.35 7.26q 13
18 Evans, Galen Evans, Galen 7.10 7.28q 12
19 Tovar, Junior 12 Gold Medal A,Provo, 7.23 7.29 1
20 Hjelvik, Remington 11 Hjelvik, Rem,Billin 7.31 7.30 7
21 Ware, Honore 12 Pack Leader,Denver, 7.15 7.31 5
21 Stringari, Trenton 12 Stringari, T,Canon 6.88 7.31 6
23 Morton, Ika 12 Flying Aj's,Tacoma, 7.20 7.32 2
24 Robertson, Travis 12 CA Track Clu,Oaklan 7.25 7.33 2
25 Babauta, Tre 10 Cardinal Tra,San Jo 7.15 7.35 6
25 Gaskins, Devin 12 YMCA Team Id,Boise, 7.30 7.35 5
27 Tillett, Isaac 11 Tillett, Isa,Kams, 7.17 7.36 4
28 Milligan, Andrew 11 Ric Rojas Ru,Broomf 7.27 7.37 3
29 Hinds, Ty 12 Davis Track,Kaysvil 7.35 7.38 12
30 Williams, Karim 12 Casper Musta,Casper 8.00 7.39 13
31 Newell, Walker 12 Campbell Cou,Gillet 7.05 7.40 17
32 Hall, Broderic 12 Titan Track,Syracus 7.33 7.41 8
33 George, Lane 12 Laramie Trac,Larami 7.39 7.42 15
34 Nay, Masyn 12 Roy High Sch,Roy, U 7.12 7.43 9
34 Pitt, Gage 10 Laramie Trac,Larami 7.38 7.43 14
34 McGowen, Caleb 12 Flying Aj's,Tacoma, 7.95 7.43 17
34 Anderson, Javari 12 Tri-Valley F,Concor 7.08 7.43 15
38 Kilson, Josh 12 Blazin Bruin,Long B 6.88 7.44 5
39 Kirkeide, Samuel 12 Mountain Wes,Missou 7.24 7.47 1
40 Romsa, Seth 12 Kelly Walsh,Casper, 7.44 7.48 14
41 Morelos, Gilberto 12 Simplot More,Moreli 6.78 7.49 2
41 Hernandez, Jonathon 12 Flight 951,temecula 7.14 7.49 7
43 Glenn, Andrew 11 Riverton,Riverton, 7.41 7.50 15
44 blazer, dallin 11 Diamondback,pocatel 7.33 7.51 9
44 Moffett, Jacob 11 Davis Track,Kaysvil 7.29 7.51 4
46 Kissick, Cameron 12 Fallon Wave,Fallon, 7.58 7.52 2
46 Thompson, Jackson 12 Thompson, Ja,Shelle 7.60 7.52 3
48 Mayer, Christian 12 Big Horn Ram,Big Ho 7.34 7.54 10
48 Jennings, Trey 11 Kelly Walsh,Casper, 7.46 7.54 12
48 Freeman, Kyler 10 Cheyenne Eas,Cheyen 7.65 7.54 6
51 Flint, Victor 11 CA Track Clu,Oaklan 7.18 7.60 3
52 Calvin, Matt 11 Davis Track,Kaysvil 8.50 7.61 5
53 Lyons, Tayler 12 Lyons, Tayle,Idaho 7.50 7.62 9
53 Welch, Drake 12 Lovell,Lovell, WY 7.51 7.62 8
55 Goltz, Jonathan 12 Mountain Vie,Lovela 7.60 7.63 1
56 Wen, Jeffry 12 Casper Musta,Casper 8.01 7.68 9
56 Reid, David 12 Maple Mounta,Spanis 7.45 7.68 13
56 Kerfoot, Walt 11 YMCA Team Id,Boise, 7.40 7.68 16
59 Langston, Christian 12 Langston, Ch,Eureka 7.40 7.69 17
60 Brown, Anthony 12 Colorado Fly,Denver 7.34 7.70 11
61 Staples, Braxton 9 Indian Track,Pocate 8.00 7.71 10
62 Garcia, Diego 12 Trojan Track,Rigby, 7.70 7.73 7
63 Bakenra, M Kasim 10 Central City,West V 7.40 7.77 17
63 Emmons, Brenton 11 Mountain Vie,Lovela 8.00 7.77 12
65 Weaver, Deran 12 Weaver, Dera,clinto 8.00 7.78 14
65 Serna, David 12 Snakeriverfi,pingre 7.00 7.78 11
67 Culas, Joey 10 East Track,Salt Lak 7.63 7.79 5
68 Welch, Darian 11 McHs Track,Hyrum, U 7.60 7.80 1
69 Collins, Gabriel 10 New Image Tr,Los An 7.75 7.82 10
70 Fulks, Charles 12 Fallon Wave,Fallon, 7.58 7.84 4
70 Hall, Jordan 12 Bozeman Trac,Bozema 7.51 7.84 7
72 Cooper, Chris 12 Bozeman Trac,Bozema 7.80 7.85 12
73 Allen, Hayden 12 Snakeriverfi,pingre 7.31 7.86 6
74 Moss, Dallas 10 Moss, Dallas,Sparks 7.54 7.87 6
74 Fuller, Kort 11 McHs Track,Hyrum, U 7.50 7.87 10
76 Bryce, Hahn 9 Grand Valley,Grand 7.99 7.92 15
77 Cervantes, Preston 10 Park City Tr,Park C 7.60 7.93 4
78 Anderson, Matt 11 Trojan Track,Rigby, 7.60 8.01 2
78 Ingram, Camry 10 Digger Elite,Sugar 7.49 8.01 11
80 Durrant, Spencer 11 Wildcat Trac,Woods 8.06 8.03 8
81 Schultz, Jordan 12 Fallon Wave,Fallon, 7.78 8.05 11
82 Houghton, Max 9 Team Provo,Provo, U 8.12 8.15 6
83 Yeager, Riley 11 Green River,Green R 7.90 8.16 14
84 Stewart, Spencer 12 Stewart, Spe,Twin B 7.95 8.18 17
85 Pelegrin, Josh 12 Park City Tr,Park C 7.58 8.24 3
86 Turbidy, Grant 11 Casper Musta,Casper 8.00 8.27 11
87 Hsiang, Julian 9 Team Provo,Provo, U 8.66 8.53 4
88 Harvey, Jorden 9 Tri-Valley F,Concor 7.95 8.83 16
-- Bruney, Dayton 10 Bronc Track,Sherida 7.93 DQ 16
-- Swillie, Isaac 12 Flying Aj's,Tacoma, 7.04 DQ 15
Boys 60 Meter Dash -
===========================================================================
Name Year School Prelims Finals H#
===========================================================================
Finals
1 Molas, Miguel 12 Molas, Migue,Colora 7.09 6.91 3
2 Artist, Chad 12 Artist, Chad,North 7.06 6.92 3
3 Lanier, Javan 11 Lanier, Java,Aurora 7.11 6.95 3
4 Shellmire, Julius 12 Shellmire, J,Portla 7.12 6.99 2
5 Mullanix, Cory 11 YMCA Team Id,Boise, 7.21 7.06 2
6 Felicitas, Kurt 12 Cardinal Tra,San Jo 7.17 7.07 2
7 Cook, Trevor 11 Angel Flight,Aurora 7.25 J7.07 1
8 Salcido, Carlos 12 Rock Springs,Rock S 7.24 7.08 1
9 Schrage, Harrison Step UR Game Up 7.09 7.09 3
10 Collins, Justin 12 New Image Tr,Los An 7.19 7.10 2
11 Testerman, Jordan 11 Flight 951,temecula 7.23 7.11 2
11 Evans, Galen Evans, Galen 7.28 7.11 1
13 Szymczak, Blake 11 Kelly Walsh,Casper, 7.26 7.15 1
14 Tovar, Junior 12 Gold Medal A,Provo, 7.29 7.16 1
15 Gish, Nathan 12 Fort Collins,Windso 7.21 7.19 2
16 Morris, Devyn 12 YMCA Team Id,Boise, 7.24 7.20 1
17 Warden, Zack 12 Newburgh Eli,Newbur 7.04 7.59 3
Boys 60 Meter Hurdles -
============================================================================
Name Year School Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 Anderson, Joe 10 Academy Of S,Rancho 8.07 8.02q 6
2 Collins, Justin 12 New Image Tr,Los An 7.90 8.21q 4
3 Kirwan, Aidan 12 South Bay Ex,San Jo 8.15 8.27q 8
4 Younggreen, Ryan 12 Real Trainin,Hender 8.07 8.28q 7
5 Newell, Walker 12 Campbell Cou,Gillet 8.21 8.35q 9
6 Howard, Marcus 10 Colorado Fly,Denver 8.60 8.41q 4
7 Cannady, Zinovian 12 Gardena Core,Garden 7.89 8.43q 2
8 Stringari, Trenton 12 Stringari, T,Canon 8.25 8.45q 10
9 Yardley, Colten 12 Titan Track,Syracus 8.63 8.50q 2
10 Phillips, Ryan 12 YMCA Team Id,Boise, 8.59 8.52q 5
11 Chism, Ryan 12 YMCA Team Id,Boise, 8.82 8.56q 8
12 Wrzesinski, Cleet 10 Wrzesinski,,Ennis, 8.84 8.59q 9
13 Wightman, Kimball 12 Wightman, Ki,Rexbur 9.00 8.61q 12
14 Wilson, Paden Cheyenne S. Trac 8.69q 1
15 Erickson, Jaron 11 Davis Track,Kaysvil 8.53 8.71q 10
16 Flood, Palmer 12 Davis Track,Kaysvil 8.56 8.77q 8
17 Marquez, Johnny 11 Cardinal Tra,San Jo 8.65 J8.77q 1
18 Woodbey, Jaiden 9 Gardena Core,Garden 8.30 8.81q 11
19 Langi, Isaac 12 Casper Musta,Casper 8.75 8.82 4
20 Stevens, Tyler 12 Stevens, Tyl,Twin F 9.50 J8.82 2
21 Klassen, Oscar 12 Aberdeen Tra,Aberde J8.82 2
22 Ozminkowski, Ryan 12 Lodi Track C,Lodi, 8.56 8.83 7
23 Coleman, Benjamin 12 Coleman, Ben,Parach 8.90 8.84 10
24 Hall, Kharon 11 Colorado Fly,Denver 8.58 8.85 6
25 Cenidowza, Andrew 11 Cardinal Tra,San Jo 8.65 8.90 2
26 Stone, Jeremiah 10 Stone, Jerem,Seattl 0.10 8.92 1
26 Kailey, Keven 12 Bozeman Trac,Bozema 8.80 8.92 7
26 Heck, Nathan 12 Fallon Wave,Fallon, 8.64 8.92 1
29 Kovar, Seth 12 Bronc Track,Sherida 8.71 8.94 3
30 Gonzalez, Michael 11 Lodi Track C,Lodi, 8.61 8.96 3
31 Smalls, Isaiah 11 Blazin Bruin,Long B 8.79 9.03 5
32 Kutterer, Tanner 10 Titan Track,Syracus 9.21 9.06 6
33 Carbin, Darius 11 Cardinal Tra,San Jo 8.80 9.07 6
33 Harvey, Jonathan 11 Tri-Valley F,Concor 8.40 9.07 12
35 Lienemann, Austin 12 Warrior Expr,Centen 9.20 9.09 7
36 Brannen, Jared 10 Fossil Ridge,Fort C 9.10 6
37 Johnson, McCade 10 Laramie Trac,Larami 9.30 9.16 5
37 Ziegler, Zach 11 Laramie Trac,Larami 9.00 9.16 11
39 Clark, McGyver 11 Davis Track,Kaysvil 9.30 9.20 1
40 Godfrey, Ben 12 Davis Track,Kaysvil 9.70 9.22 10
40 Myler, Mitchell 10 Trojan Track,Rigby, 9.00 9.22 12
42 Zuroski, Drake 11 Fossil Ridge,Fort C 9.23 7
43 Wakefield, Jacob 12 Titan Track,Syracus 9.18 9.26 9
44 Southwick, Taylor 11 Davis Track,Kaysvil 9.30 9.28 3
45 Kembel, Nolan 10 Mountain Vie,Lovela 9.80 9.35 11
46 Amos, Khari 12 Amos, Khari,Idaho F 9.00 9.41 10
46 Legerski, Kolton 12 Rock Springs,Rock S 9.64 9.41 7
48 Lipski, Nick 12 Warrior Expr,Centen 9.30 9.42 4
49 Huff, Micaiah 12 Tongue River,Dayton 9.30 9.51 2
50 Peterson, Hyrum 12 Evanston Red,Evanst 9.84 9.54 12
51 Seely, Tyler 10 Davis Track,Kaysvil 9.70 9.57 9
52 Lenhart, Tim 11 Mountain Vie,Lovela 9.50 9.58 3
53 McCulloch, Kade 11 Sky View Boy,Smithf 7.90 9.70 3
54 Allen, Kadun 11 CR Thunderbi,Twin F 8.50 9.77 11
55 Neal, James 11 Bonneville T,Ogden, 9.63 10.13 5
56 Ply, Benjamin 12 Reno Tahoe A,Reno, 9.00 10.14 11
57 Lloyd, Dallin 11 Lloyd, Dalli,Bancro 8.00 10.24 5
58 Kneeland, Joshua 12 Kneeland, Jo,Whiteh 10.40 10.73 10
59 Stone, Jayden 11 Wasatch High,Heber 10.25 10.87 12
60 Carter, Todd 10 Uintah High,Vernal, 11.05 10.99 8
61 Rasmussen, Trent 10 Rock Springs,Rock S 9.64 12.75 6
-- Brown, Isaiah 12 Fkelite,Denver, CO 8.55 DQ 9
Boys 60 Meter Hurdles -
============================================================================
Name Year School Prelims Finals H#
============================================================================
Finals
1 Anderson, Joe 10 Academy Of S,Rancho 8.02 7.94 3
2 Collins, Justin 12 New Image Tr,Los An 8.21 8.05 3
3 Younggreen, Ryan 12 Real Trainin,Hender 8.28 8.08 3
4 Newell, Walker 12 Campbell Cou,Gillet 8.35 8.15 3
5 Kirwan, Aidan 12 South Bay Ex,San Jo 8.27 8.22 3
6 Stringari, Trenton 12 Stringari, T,Canon 8.45 8.29 2
7 Yardley, Colten 12 Titan Track,Syracus 8.50 J8.29 2
8 Wrzesinski, Cleet 10 Wrzesinski,,Ennis, 8.59 8.39 2
9 Cannady, Zinovian 12 Gardena Core,Garden 8.43 8.40 2
10 Wightman, Kimball 12 Wightman, Ki,Rexbur 8.61 8.47 1
11 Chism, Ryan 12 YMCA Team Id,Boise, 8.56 8.56 2
12 Erickson, Jaron 11 Davis Track,Kaysvil 8.71 8.59 1
13 Wilson, Paden Cheyenne S. Trac 8.69 8.72 1
13 Woodbey, Jaiden 9 Gardena Core,Garden 8.81 8.72 1
15 Phillips, Ryan 12 YMCA Team Id,Boise, 8.52 8.80 2
16 Flood, Palmer 12 Davis Track,Kaysvil 8.77 8.82 1
17 Marquez, Johnny 11 Cardinal Tra,San Jo 8.77 9.18 1
-- Howard, Marcus 10 Colorado Fly,Denver 8.41 DNF 3
Boys 200 Meter Dash
==================================================================
Name Year School Prelims H#
==================================================================
Preliminaries
1 2285 Hasson, Brandon 12 New Image Tr,Los An 22.20q 5
2 2294 Dessaline, Jahniqu 11 Newburgh Eli,Newbur 22.69q 23
3 1832 Forcatto, Nico 12 Fort Collins,Windso 22.72q 18
4 1021 Graham Jr, Thomas 10 Academy Of S,Rancho 22.80q 24
5 3111 Heiner, Chase Team Provo 22.89q 10
6 2187 Hammond, Isaac 12 Mercury Trac,Salt L 23.07q 11
7 1833 Gish, Nathan 12 Fort Collins,Windso 23.10q 9
8 1070 Artist, Chad 12 Artist, Chad,North 23.12q 7
9 1120 Marx, Jace 12 Big Piney,Big Piney J23.12q 7
10 2568 Shellmire, Julius 12 Shellmire, J,Portla 23.15q 15
11 1746 Kirby, Bryce 12 Empire Track,Boise, 23.18q 6
12 2049 Lanier, Javan 11 Lanier, Java,Aurora 23.21q 23
13 2276 Audelo, Jesse 11 New Image Tr,Los An 23.24q 22
14 1504 Cooper, Marquise 12 Cooper, Marq,Grayso 23.25q 8
15 1890 Ashby, Nick 12 Gold Medal A,Provo, 23.26q 10
16 1371 Andersen, Chase 12 Casper Musta,Casper 23.29q 16
17 1350 Ilio, Chris 12 Cardinal Tra,San Jo J23.29q 24
18 1066 Cook, Trevor 11 Angel Flight,Aurora 23.34q 19
19 2403 Ragin, Aaron 12 Real Trainin,Hender 23.35 12
20 2807 Short, Elijah 10 Tri-Valley F,Concor 23.44 21
21 2360 Ware, Honore 12 Pack Leader,Denver, 23.49 26
22 1751 Evans, Galen Evans, Galen 23.50 25
23 2881 Vining, Kodee 10 Vining, Kode,Americ 23.52 9
24 1878 Johnson, Tyron 12 Gardena Core,Garden 23.54 11
25 2577 Morelos, Gilberto 12 Simplot More,Moreli 23.55 4
26 3012 Knapp, Braxton 12 Wildcat Trac,Woods 23.57 4
27 1623 Goldsberry, Jordan 12 Davis Track,Kaysvil 23.62 8
28 2576 Estrada, Isaac 11 Simplot More,Moreli 23.64 17
29 1018 Clark, Ira 11 Academy Of S,Rancho 23.66 15
30 1454 Montgomery, Tayton 12 Chey Central,Cheyen 23.75 24
31 1381 Jacobs, Joe 12 Casper Musta,Casper 23.79 25
31 1457 Shamborguer, DJ 11 Chey Central,Cheyen 23.79 5
33 1802 Hernandez, Jonatho 12 Flight 951,temecula 23.84 26
33 1258 Cable, Anthony 11 Bsharp Acade,Fairfi 23.84 1
35 1076 Baynon, Drew 12 Baynon, Drew,Los An 23.85 18
36 3098 Beliaj, Gabe Cheyenne S. Trac 23.93 2
36 3092 Varner, John 11 YMCA Team Id,Boise, 23.93 2
36 2279 Bruce, Jerome 12 New Image Tr,Los An 23.93 17
39 2268 Staats, Nolan 12 Mountain Wes,Missou 24.01 24
40 2444 Vandenheuvel, Ace 12 Riversdale A,Saskat 24.06 26
41 2109 McDowell, Elijah 11 Lodi Track C,Lodi, 24.07 21
42 2850 Strong, Talon 12 Uintah High,Vernal, 24.12 17
43 2678 Sylvester, Taylor 12 Sylvester, T,Corval 24.19 22
44 2149 Farley, Travis 11 Maple Mounta,Spanis 24.25 14
45 1151 Maroney, Kavenaugh 10 Blazin Bruin,Long B 24.26 6
46 2284 Hall, Ryan 11 New Image Tr,Los An 24.42 13
47 1145 Hardy, Jacobi 10 Blazin Bruin,Long B 24.50 19
48 2657 Sanders, Jessie 12 Star Valley,Auburn, 24.51 19
49 1849 Feuer, Zack 12 Fossil Ridge,Fort C 24.52 5
50 1231 Williams, Naquan 11 Bozeman Trac,Bozema 24.53 17
51 1147 Issa, Ian 9 Blazin Bruin,Long B 24.55 10
52 2273 Nettleton, Parker 11 Nettleton, P,Payson 24.59 6
53 1248 Kjerstad, Brian 12 Bronc Track,Sherida 24.62 5
53 2221 Logan, Tyler 11 Mountain Vie,Lovela 24.62 20
55 1517 Crockett, Brandon 11 Cougar Track,Parker 24.68 15
55 1531 Thompson, Keelan 12 Cougar Track,Parker 24.68 8
57 1848 Campain, Joey 12 Fossil Ridge,Fort C 24.70 3
58 2150 Flake, Jared 12 Maple Mounta,Spanis 24.71 12
59 1651 Stringham, Riley 10 Davis Track,Kaysvil 24.72 22
60 1527 Smith, Bryant 12 Cougar Track,Parker 24.76 13
61 1533 Wilbon, Arsean 12 Cougar Track,Parker 24.80 13
62 1679 johnson, tyler 11 Diamondback,pocatel 24.82 1
63 1521 Kruse, Tyler 10 Cougar Track,Parker 24.85 14
64 2174 Olsen, Cody 10 McHs Track,Hyrum, U 24.89 20
65 2530 Denning, Tyler 12 Salem Hills,Salem, 24.92 21
66 2272 Nelson, Nick 12 Nelson, Nick,Jackso 24.94 20
67 1022 Reyes, Alex 11 Academy Of S,Rancho 24.97 13
68 2689 Gonzalez, Jair 9 Team Provo,Provo, U 24.99 25
69 1831 Brake, Justin 12 Fort Collins,Windso 25.00 18
70 1253 Shanor, Jeffrey 11 Bronc Track,Sherida 25.01 10
71 2491 Brighly, Michael 12 Rock Springs,Rock S 25.05 8
72 2582 Chambers, Hunter 12 Sky View Boy,Smithf 25.06 6
73 2038 Christensen, Tom 11 Knights Trac,Layton 25.07 13
74 2652 Hunsaker, Tanner 10 Star Valley,Auburn, 25.08 18
75 1978 Jorgensen, Dylan 10 Indian Track,Pocate 25.14 19
76 2184 Parker, Patrick 12 Mead Track &,Mead, 25.15 9
77 2611 Gelles, Nate 12 Snakeriverfi,pingre 25.17 26
77 2899 Scott, Connor 11 Warrior Expr,Centen 25.17 21
79 1544 Casdorph, Porter 12 CR Thunderbi,Twin F 25.25 2
80 2704 Bjorhus, Cody 11 Thermopolis,Thermop 25.26 6
80 1097 Ringley, Charlie 11 Big Horn Ram,Big Ho 25.26 7
82 1877 Hawkins, David 12 Gardena Core,Garden 25.27 11
82 2550 Stevenson, Kaden 11 Sanpete,Sterling, U 25.27 24
82 1773 Wirick, Brycen 12 Evanston Red,Evanst 25.27 11
85 1850 Halloff, Wes 12 Fossil Ridge,Fort C 25.30 7
86 1385 Moiser, Brandon 12 Casper Musta,Casper 25.36 20
87 2183 Higgins, Walker 11 Mead Track &,Mead, 25.40 25
87 2436 Suarez, Stefan 11 Ric Rojas Ru,Broomf 25.40 14
89 1093 Iberlin, Noah 10 Big Horn Ram,Big Ho 25.41 15
90 1914 McGhee, Trey 9 Green River,Green R 25.42 2
91 2350 Pack, Bridger 11 Olympus,Holladay, U 25.49 1
92 2095 Linsenmann, Alexan 9 Linsenmann,,Jackson 25.51 9
92 1410 Peninger, Jack 12 Challis Runn,Challi 25.51 4
94 1768 Razo, Jairo 12 Evanston Red,Evanst 25.56 22
94 2893 Cardenas, Gabe 11 Warrior Expr,Centen 25.56 23
96 1857 Spraberry, Andrew 12 Fossil Ridge,Fort C 25.62 3
97 2587 Martin, Brody 9 Sky View Boy,Smithf 25.63 19
98 2662 Woodward, Hunter 9 Star Valley,Auburn, 25.67 10
99 3038 Cady, Andrew 11 Worland High,Worlan 25.73 12
100 1637 Merida, Luis 10 Davis Track,Kaysvil 25.77 16
101 1859 Wamsley, Ross 11 Fossil Ridge,Fort C 25.82 21
102 1621 Gardner, Josh 11 Davis Track,Kaysvil 25.86 5
103 2990 Benson, Zach 12 Wildcat Trac,Woods 25.89 14
104 2776 Cobabe, Justin 10 Titan Track,Syracus 25.95 2
105 2502 Obrocto, Doug 10 Rock Springs,Rock S 25.97 4
106 2839 Boren, Kade 12 Uintah High,Vernal, 26.01 20
107 1387 Osborn, Trevor 12 Casper Musta,Casper 26.02 26
108 1246 Craft, Cameron 12 Bronc Track,Sherida 26.03 18
109 1738 Kufeld, Bryson 10 Elko Track C,Elko, 26.05 1
110 1343 Bocanegra, Daniel 11 Cardinal Tra,San Jo 26.07 15
111 2753 Sandstrom, Reagan 12 Timpanogos,Orem, UT 26.09 11
112 1767 Prete, Logan 12 Evanston Red,Evanst 26.11 7
113 2175 Taylor, Mathew 11 McHs Track,Hyrum, U 26.12 1
114 2470 Devries, Taylor 12 Riverton Wyo,Rivert 26.16 15
115 1374 Chenoweth, Trevor 12 Casper Musta,Casper 26.17 17
116 2442 Kuxhaus, Peter 12 Riversdale A,Saskat 26.21 25
117 2901 Yang-Aaron, Mack 11 Warrior Expr,Centen 26.22 22
118 1119 Lewis, Noah 9 Big Piney,Big Piney 26.26 16
119 2900 Urman, Corbin 11 Warrior Expr,Centen 26.30 21
120 2659 Swanson, Joey 10 Star Valley,Auburn, 26.31 9
121 1372 Baker, Jordan 11 Casper Musta,Casper 26.34 26
122 2528 Baker, Zach 12 Salem Hills,Salem, 26.35 8
123 1891 Hale, Brooklyn 10 Gold Medal A,Provo, 26.46 22
124 1858 Spraberry, Brandon 10 Fossil Ridge,Fort C 26.69 3
125 1382 Kinder, Mark 11 Casper Musta,Casper 26.70 23
126 1122 Quintard, Wyatt 10 Big Piney,Big Piney 26.86 11
127 1728 Ocampo, Marvin 10 East Track,Salt Lak 26.96 13
128 1608 Baird, Logan 11 Davis Track,Kaysvil 27.02 24
129 2844 McKenna, Dyson 10 Uintah High,Vernal, 27.03 7
130 1225 Gilbertson, Isaac 10 Bozeman Trac,Bozema 27.12 10
131 3006 Isaac, Zach 11 Wildcat Trac,Woods 27.20 9
132 2539 Tribett, Isaac 9 Salem Hills,Salem, 27.37 19
133 2500 Lee, Trey 12 Rock Springs,Rock S 27.73 18
134 3096 Parkinson, Breyden 10 Diamondback 27.79 3
135 2373 Pelegrin, Jacob 10 Park City Tr,Park C 27.93 25
136 1380 Floate, Jaiden 10 Casper Musta,Casper 28.05 5
137 3015 Richins, Mason 10 Wildcat Trac,Woods 28.26 8
138 1726 Jiminez, Lionel 12 East Track,Salt Lak 28.33 6
139 2815 Berger, Kenny 10 Trojan Track,Rigby, 29.42 12
Boys 200 Meter Dash -
==================================================================
Name Year School Finals H#
==================================================================
Finals
1 2285 Hasson, Brandon 12 New Image Tr,Los An 21.61 3
2 1504 Cooper, Marquise 12 Cooper, Marq,Grayso 21.97 1
3 1021 Graham Jr, Thomas 10 Academy Of S,Rancho 22.04 3
4 1371 Andersen, Chase 12 Casper Musta,Casper 22.36 1
5 2568 Shellmire, Julius 12 Shellmire, J,Portla 22.38 2
6 1066 Cook, Trevor 11 Angel Flight,Aurora 22.39 1
7 2187 Hammond, Isaac 12 Mercury Trac,Salt L 22.49 3
8 2276 Audelo, Jesse 11 New Image Tr,Los An 22.50 1
9 3111 Heiner, Chase Team Provo 22.75 3
10 1890 Ashby, Nick 12 Gold Medal A,Provo, 22.97 1
10 1833 Gish, Nathan 12 Fort Collins,Windso 22.97 2
12 1120 Marx, Jace 12 Big Piney,Big Piney 23.13 2
13 2403 Ragin, Aaron 12 Real Trainin,Hender 23.14 1
14 1832 Forcatto, Nico 12 Fort Collins,Windso 23.22 3
15 1746 Kirby, Bryce 12 Empire Track,Boise, 23.67 2
Boys 400 Meter Dash -
===========================================================================
Name Year School Seed Prelims H#
===========================================================================
Preliminaries
1 Harris, Mar'yea 12 Blazin Bruin,Long B 47.11 50.27q 1
2 Casey, Jadin 12 Mountain Wes,Missou 51.08 50.48q 13
3 Munson, Calvin 12 Ric Rojas Ru,Broomf 49.57 50.67q 12
4 Salcido, Carlos 12 Rock Springs,Rock S 48.27 50.81q 4
5 Forcatto, Nico 12 Fort Collins,Windso 49.49 50.88q 10
6 Eldridge, Spencer 11 Juab,Nephi, UT 49.95 51.02q 14
7 Jewett, Isaiah 12 New Image Tr,Los An 49.30 51.04q 9
8 Roche, Preston 12 Fort Collins,Windso 49.72 51.17q 13
9 Easter, Anthony 10 Academy Of S,Rancho 50.64 51.36q 20
10 Vomacka, Ryan 11 Mountain Vie,Lovela 51.50 51.63q 10
11 Cooper, Marquise 12 Cooper, Marq,Grayso 47.81 51.70q 2
12 Hansen, Cameron 12 Trojan Track,Rigby, 51.50 51.85q 11
13 Kinsey, Brandon 12 Wildcat Trac,Woods 49.55 51.88q 11
14 Johnson, Jeffrey 12 YMCA Team Id,Boise, 50.75 51.90q 18
15 Miller, Brock 10 Fkelite,Denver, CO 50.00 51.98q 16
16 Hall, Chris 10 Blazin Bruin,Long B 49.17 52.14q 8
17 Ashby, Nick 12 Gold Medal A,Provo, 48.43 52.18q 5
18 Hammond, Isaac 12 Mercury Trac,Salt L 48.97 52.24q 7
19 Le, Jimmy 12 Blazin Bruin,Long B 51.17 52.25 12
20 Ragin, Aaron 12 Real Trainin,Hender 48.14 52.36 3
21 Stauffer, Nick 12 Flying Aj's,Tacoma, 50.00 52.40 15
22 Willey, Preston 12 Wasatch High,Heber 51.70 52.41 8
23 Hughes, Josh 11 Campbell Cou,Gillet 52.92 52.81 7
24 Christensen, McKay 12 Riverton,Riverton, 51.78 52.97 7
25 Gilbert, James 12 Wildcat Trac,Woods 52.60 53.07 2
26 Davis, Jake 12 Davis, Jake,Herrima 54.00 53.13 13
27 Harris, Kent 11 Fkelite,Denver, CO 52.47 53.16 4
28 Silva, Rodrigo 12 Simplot More,Moreli 51.00 53.18 16
28 Stephens, Eric 10 Stephens, Er,Edmont 53.10 53.18 15
30 Ross, Nick 12 YMCA Team Id,Boise, 52.43 53.21 5
30 LaFrombois, Leighton 12 Cougar Track,Parker 52.50 53.21 2
32 Christensen, Aidan 10 Fear the Bea,Rancho 50.04 53.27 17
33 Mitchall, Sai 12 Blazin Bruin,Long B 51.07 53.36 14
34 Webb, Tanner 12 Timpanogos,Orem, UT 51.65 53.42 9
35 Turner, Akinyele 12 Gardena Core,Garden 52.86 53.52 6
36 Burrell, Loren 12 Titan Track,Syracus 52.99 53.54 8
37 Elingboe, Austin 11 Blazin Bruin,Long B 52.86 53.65 5
38 Hansen, Kellen 10 Star Valley,Auburn, 52.48 53.84 3
39 Mashek, Ty 12 Cougar Track,Parker 52.50 53.94 1
40 leyba, joshua 11 leyba, joshu,pueblo 54.60 53.96 9
41 Covington, Timothy 11 Juab,Nephi, UT 54.33 53.98 11
42 Szatkowski, Rion 11 Bronc Track,Sherida 54.92 54.21 6
43 Esch, Sean 12 Mead Track &,Mead, 52.80 54.39 4
44 Dutton, Timothy 12 Dutton, Timo,Billin 51.00 54.47 17
45 Karbon, Blake 11 Colorado Fly,Denver 53.30 54.59 17
46 Stephens, Mason 11 Park City Tr,Park C 53.50 54.69 18
47 Walker, Keaton 11 Mercury Trac,Salt L 53.55 54.71 20
47 Hart, Jake 11 Thermopolis,Thermop 55.56 54.71 6
49 Allen, Jordan 12 Fort Collins,Windso 53.80 54.72 19
50 Evans, Carl 11 Bozeman Trac,Bozema 54.00 54.79 16
51 Anderson, Alex 12 Cougar Track,Parker 53.10 54.81 16
52 Cork, Chandler 12 Rock Springs,Rock S 53.98 54.94 17
53 Kuskie, Garrett 12 Chey Central,Cheyen 54.50 54.97 10
53 Blethen, Trent 11 Cody Track C,Cody, 55.90 54.97 11
55 Olsen, Ryan 12 Casper Musta,Casper 55.10 55.05 1
56 Quast, Cameron 12 Ric Rojas Ru,Broomf 54.94 55.07 5
57 Hatch, Tyler 12 Sanpete,Sterling, U 57.12 55.11 16
58 Draper, Brayden 11 Riverton Wyo,Rivert 56.25 55.12 14
59 Pike, Andy 10 CA Track Clu,Oaklan 53.00 55.24 12
60 Sheridan, Kaden Bonneville T 55.26 1
61 Amador, Jacob 10 Fkelite,Denver, CO 55.67 55.57 7
62 Krc, Zac 11 Canyon Track,Caldwe 54.00 55.65 15
63 Muhlestein, Alex 12 Riverton,Riverton, 55.87 55.68 10
64 Hyde, Cade 11 Davis Track,Kaysvil 56.50 55.81 15
65 Blad, Jaky 12 Riverton,Riverton, 54.33 55.88 12
65 Pinckney, Joe 12 Timpanogos,Orem, UT 53.55 55.88 20
67 Ragan, Ransom 11 Gold Medal A,Provo, 53.06 55.95 14
68 Conry, Evan 12 South Bay Ex,San Jo 52.50 55.96 1
69 Jones, Andre 11 Empire Track,Boise, 53.00 55.98 11
70 McNulty, Dan 12 Warrior Expr,Centen 56.50 56.05 16
71 Cummings, Joshua 10 Casper Musta,Casper 57.40 56.09 15
72 Cullimore, Treston 12 Titan Track,Syracus 54.00 56.15 14
73 Killpack, Colton 12 Killpack, Co,Santaq 55.00 56.20 2
74 Setter, Dustin 11 Leduc Track,Leduc, 56.75 56.37 18
75 Taylor, Joseph 11 Olympus,Holladay, U 54.82 56.41 7
76 Ward, Kalen 11 Stockton Sta,Stockt 53.00 56.43 10
77 Zadar, Nicholas 10 YMCA Team Id,Boise, 55.03 56.52 1
78 Dahill, Caleb 12 Casper Musta,Casper 56.10 56.78 13
79 Menjivar, Nelson 11 Real Trainin,Hender 55.41 56.89 3
80 Smith, Renee 11 Knights Trac,Layton 53.54 57.01 19
81 Castillo, Eduardo 11 Davis Track,Kaysvil 56.79 57.04 19
82 Southall, Adam 11 Cougar Track,Parker 55.50 57.19 4
83 Woodruff, Andres 11 New Image Tr,Los An 50.75 57.24 19
84 Rosselott, Kaleb 11 Big Horn Ram,Big Ho 58.21 57.28 9
84 Bickel, Daniel 12 Olympus,Holladay, U 55.82 57.28 9
84 Johnson, Dalton 9 Trojan Track,Rigby, 56.10 57.28 12
87 VanAusdal, Spencer 9 Salem Hills,Salem, 57.00 57.40 20
88 Spears, Dailen 9 New Image Tr,Los An 55.50 57.62 5
89 Atkinson, Kolton 12 Park City Tr,Park C 55.70 57.66 8
90 Della Catena, Ilario 11 Gardena Core,Garden 53.00 57.77 13
91 Estopinal, Michael 11 Indian Track,Pocate 1:05.00 57.88 2
92 Mumbower, DJ 11 Bonneville T,Ogden, 57.84 58.00 13
93 Pontious, JT 10 Maple Mounta,Spanis 57.00 58.01 19
94 Muradbegovic, Sead 12 CR Thunderbi,Twin F 57.50 58.19 14
95 Burch, Kade 9 Burch, Kade,Chubbuc 58.65 58.20 6
96 Jones, Khylen 10 Cougar Track,Parker 58.50 58.29 7
97 Hughes, Devin 10 Big Piney,Big Piney 59.20 58.35 5
98 Reed, Trace 11 Canyon Track,Caldwe 58.00 58.62 12
99 Taylor, Hunter 10 Wildcat Trac,Woods 55.38 58.72 2
100 King, Chase 10 Cougar Track,Parker 58.25 58.84 8
101 mckinlay, rhett 12 Diamondback,pocatel 57.00 58.88 18
102 Klassen, Victor 9 Aberdeen Tra,Aberde 58.04 59.41 10
103 Vigil, Kyle 11 Knights Trac,Layton 57.12 59.53 17
104 Rolston, Kadrian 11 Rolston, Kad,Idaho 58.00 1:00.06 11
105 Goodwin, Todd 10 Bonneville T,Ogden, 56.70 1:00.36 17
106 Reese, Ryan 11 Knights Trac,Layton 1:01.23 1:00.72 4
107 Degraw, Jacob 11 Wildcat Trac,Woods 1:01.45 1:01.20 3
108 Awakoaiye, Khukheper 9 CA Track Clu,Oaklan 57.00 1:02.26 20
Boys 400 Meter Dash -
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
Finals
1 2507 Salcido, Carlos 12 Rock Springs,Rock S 48.88 3
2 2286 Jewett, Isaiah 12 New Image Tr,Los An 48.94 2
3 1146 Harris, Mar'yea 12 Blazin Bruin,Long B 49.17 3
4 1834 Roche, Preston 12 Fort Collins,Windso 49.43 2
5 2434 Munson, Calvin 12 Ric Rojas Ru,Broomf 49.58 3
6 1504 Cooper, Marquise 12 Cooper, Marq,Grayso 49.64 2
7 2012 Eldridge, Spencer 11 Juab,Nephi, UT 50.18 3
8 2254 Casey, Jadin 12 Mountain Wes,Missou 50.19 3
9 3076 Johnson, Jeffrey 12 YMCA Team Id,Boise, 50.27 1
10 3010 Kinsey, Brandon 12 Wildcat Trac,Woods 50.29 1
11 1801 Miller, Brock 10 Fkelite,Denver, CO 50.60 1
12 1144 Hall, Chris 10 Blazin Bruin,Long B 50.84 1
13 1020 Easter, Anthony 10 Academy Of S,Rancho 51.09 2
14 2225 Vomacka, Ryan 11 Mountain Vie,Lovela 51.24 2
15 2821 Hansen, Cameron 12 Trojan Track,Rigby, 51.31 2
Boys 800 Meter Run -
============================================================================
Name Year School Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 MacKay, Logan 11 Davis Track,Kaysvil 1:55.00 1:57.98q 2
2 Farrer, Bo 12 Timpanogos,Orem, UT 1:58.23 1:59.09q 2
3 Schraegle, Chris 12 Mercury Trac,Salt L 1:57.55 1:59.32q 4
4 Calhoun, Garrett 11 YMCA Team Id,Boise, 1:58.00 1:59.50q 6
5 Baynard, Daryon 12 Isc Internat,San Jo 1:59.00 2:00.26q 4
6 Dillon, Shane 12 Stride Ahead,Winnip 1:50.44 2:00.33q 1
7 Retzlaff, Zackary 12 Retzlaff, Za,Pueblo 1:56.69 2:01.40q 1
8 Chalupiak, Scott 10 Chalupiak, S,Airdri 1:58.09 2:01.73q 1
9 Thomas, Derek 9 Bingham Coun,Blackf 2:00.00 2:01.80q 3
10 Spence, Max 10 Olympus,Holladay, U 2:00.23 2:02.11q 4
11 Portillo, Preston 10 Rock Springs,Rock S 1:59.30 2:02.57q 5
12 Apedaile, Karill 12 Mountain Wes,Missou 2:02.20 2:02.89q 6
13 Freeman, John 12 Laramie Trac,Larami 1:57.32 2:03.00q 3
14 Cranshaw, Dominic 12 Cranshaw, Do,Spokan 1:59.33 2:03.01q 6
15 Page, Paul 12 Canyon Track,Caldwe 2:00.80 2:03.02q 5
16 Walk, Mason 11 Uintah High,Vernal, 2:04.00 2:03.46q 4
17 Brady, Caelan 12 Brady, Caela,Great 2:02.00 2:03.51q 5
18 Mashburn, Alex 11 Knights Trac,Layton 2:05.23 2:03.52q 1
19 Laris, Copeland 12 Blazin Bruin,Long B 1:57.01 2:03.72q 2
20 Perrin, Jake 11 Perrin, Jake,Lakesi 1:58.50 2:03.83q 3
21 Larsen, Dallin 11 Davis Track,Kaysvil 2:04.00 2:03.88q 3
22 Thompson, Kevin 11 Casper Musta,Casper 2:10.80 2:03.97q 8
23 Boehme, Nate 10 Warrior Trac,Pleasa 2:01.13 2:04.17q 1
24 Nufer, Tommy 12 Nufer, Tommy,South 2:08.40 2:04.37q 7
25 Slagowski, Michael 11 YMCA Team Id,Boise, 1:55.90 2:04.47q 4
26 Tribett, Aidan 12 Salem Hills,Salem, 2:08.00 2:04.66q 1
27 Peterson, Travis 12 Salem Hills,Salem, 2:08.00 2:04.87q 5
28 Trusty, Trey 12 Westlake Tra,Sarato 1:58.00 2:05.03 5
29 Bird, Edward 11 Chey Central,Cheyen 2:06.54 2:05.35 2
30 McGuire, Shawn 11 Green River,Green R 2:06.99 2:05.54 3
31 Perez, Johnny 12 Top of Utah,Logan, 1:56.00 2:05.55 5
32 Roark, Tanner 10 YMCA Team Id,Boise, 2:00.00 2:06.07 2
33 Odell, Thomas 11 Olympus,Holladay, U 2:03.00 2:06.11 4
34 Bailey, Max 11 Bailey, Max,South J 2:03.00 2:06.19 3
35 Barfuss, Erik 12 Barfuss, Eri,Brush, 1:55.60 2:06.87 3
36 Jarman, Devon 11 Knights Trac,Layton 2:03.12 2:07.24 5
37 Perry, Johnathon 11 Trojan Track,Rigby, 2:07.00 2:07.44 5
38 Higginson, Jacob 12 Bountiful Tr,Bounti 2:06.40 2:07.92 1
39 Christianson, Dakota 12 Mountain Wes,Missou 2:08.29 2:07.96 7
40 Andreasen, Ryan 12 Titan Track,Syracus 2:03.80 2:08.03 6
41 Linabary, James 12 Bozeman Trac,Bozema 2:10.00 2:08.48 7
42 Temple, Eric 12 Ric Rojas Ru,Broomf 2:00.00 2:08.52 1
42 Merrell, Brendon 12 Uintah High,Vernal, 2:08.00 2:08.52 7
44 Nevarez, James 12 Skyline Griz,Idaho 2:01.00 2:08.56 6
45 Esplin, Garrett 12 Esplin, Garr,Payson 2:09.21 2:08.73 7
46 Gallagher, Michael 11 Elko Track C,Elko, 2:04.00 2:08.85 2
47 Aposhian, Adam 12 Davis Track,Kaysvil 2:06.00 2:09.01 6
48 tokle, john 12 Diamondback,pocatel 2:06.00 2:09.21 2
49 Paul, Charles 10 YMCA Team Id,Boise, 2:06.00 2:09.34 4
50 Jerney, Kyle 12 Bronc Track,Sherida 2:08.47 2:10.08 7
51 Lang, Jason 11 Davis Track,Kaysvil 2:04.00 2:10.13 1
52 Jones, Adrian 11 Jones, Adria,Meridi 2:02.00 2:10.68 4
53 Lee, Jacob 11 Warrior Trac,Pleasa 2:09.06 2:11.99 7
54 Perfecto, Daviell 10 Blazin Bruin,Long B 2:03.00 2:12.22 1
55 Fuller, Christian 12 Preston Trac,Presto 2:08.00 2:12.63 6
56 Forkner, Jacob 11 Chey Central,Cheyen 2:07.78 2:12.65 6
57 McNish, David 10 University o,Calgar 2:09.00 2:12.74 7
58 Beall, Brandon 12 Bozeman Dist,Bozema 2:16.00 2:12.82 9
59 Rayl, Jackson 12 Davis Track,Kaysvil 2:08.00 2:12.98 2
60 Thomas, Traegan 12 Bingham Coun,Blackf 2:05.00 2:13.50 6
61 Campbell, Brian 12 Star Valley,Auburn, 2:13.30 2:13.80 8
62 Nielsen, Chase 12 Nielsen, Cha,Kuna, 1:56.20 2:13.89 6
63 Walker, Price 11 Viking Track,Pleasa 2:10.00 2:14.23 8
64 Petersburg, Zack 11 Bronc Track,Sherida 2:09.29 2:15.63 7
65 Grindle, Nathan 11 Uintah High,Vernal, 2:15.00 2:15.65 9
66 Christiansen, Brett 10 Wildcat Trac,Woods 2:13.60 2:15.81 8
67 Valentine, Austin 11 Uintah High,Vernal, 2:14.00 2:15.82 8
68 Allred, Nathan 11 Davis Track,Kaysvil 2:16.00 2:15.95 9
69 Haslam, Harrison 11 Davis Track,Kaysvil 2:18.00 2:16.01 10
70 Barrett Hakanson, Ian 10 Hellgate Dis,Missou 2:14.00 2:16.16 8
71 Ritchie, Jace 11 Trojan Track,Rigby, 2:03.00 2:17.06 2
72 Kendall, Dylan 10 Wildcat Trac,Woods 2:15.40 2:17.09 9
73 Passey, Nykee 11 Bear Lake Ru,Montpe 2:09.00 2:17.15 7
74 Ramirez, Richard 12 Fear the Bea,Rancho 2:15.00 2:17.38 9
75 Crawford, Kyle 10 Ric Rojas Ru,Broomf 2:15.00 2:17.67 9
76 Johnson, Kelton 10 Davis Track,Kaysvil 2:06.00 2:17.77 3
77 Stone, Wesley 11 Salem Hills,Salem, 2:23.00 2:18.23 10
78 Celis, Juan 10 University o,Calgar 2:08.00 2:18.45 3
79 Siu, Sunny 11 Olympus,Holladay, U 2:15.02 2:19.01 9
80 Hiatt, Ben 10 Chargers Tra,Draper 2:14.50 2:19.78 8
81 Lynch, Michael 11 Cougar Track,Parker 2:17.00 2:20.58 9
82 Hammond, Dawson 11 Trojan Track,Rigby, 2:08.00 2:20.60 4
83 Barrow, Chase 11 Shelley,Shelley, ID 2:18.33 2:21.19 10
84 Sims, Lawson 11 Casper Musta,Casper 2:15.68 2:23.17 9
85 Packer, Riley 9 Bountiful Tr,Bounti 2:27.80 2:23.95 10
86 Clark, Luke 12 Bozeman Dist,Bozema 2:14.00 2:23.97 8
87 Cromar, Joe 12 Salem Hills,Salem, 2:25.00 2:25.15 10
88 Hansen, Alex 9 Chargers Tra,Draper 2:25.50 2:26.89 10
89 Jacob, Coby 10 Titan Track,Syracus 2:36.20 2:27.07 11
90 Black, Daniel 11 Trojan Track,Rigby, 2:06.00 2:27.13 5
91 Williams, Aaron 10 Trojan Track,Rigby, 2:10.00 2:27.73 8
92 Allmendinger, Josh 10 Wildcat Trac,Woods 2:38.68 2:31.07 11
93 Cootners, Kaeston 9 Casper Musta,Casper 2:50.00 2:32.41 11
94 Phillipsen, Frank 11 Salem Hills,Salem, 2:30.00 2:33.49 10
95 Sutton, Jake 10 Trojan Track,Rigby, 2:20.00 2:34.36 10
96 Tribett, Keon 11 Salem Hills,Salem, 2:30.00 2:35.02 10
97 Packer, Justin 12 Bountiful Tr,Bounti 2:41.50 2:35.53 11
Boys 800 Meter Run –
===========================================================================
Name Year School Prelims Finals H#
===========================================================================
Finals
1 Dillon, Shane 12 Stride Ahead,Winnip 2:00.33 1:53.50 3
2 Slagowski, Michael 11 YMCA Team Id,Boise, 2:04.47 1:53.98 1
3 MacKay, Logan 11 Davis Track,Kaysvil 1:57.98 1:54.37 3
4 Calhoun, Garrett 11 YMCA Team Id,Boise, 1:59.50 1:55.77 3
5 Chalupiak, Scott 10 Chalupiak, S,Airdri 2:01.73 1:56.14 3
6 Baynard, Daryon 12 Isc Internat,San Jo 2:00.26 1:57.07 3
7 Schraegle, Chris 12 Mercury Trac,Salt L 1:59.32 1:58.03 3
8 Farrer, Bo 12 Timpanogos,Orem, UT 1:59.09 1:58.65 3
9 Freeman, John 12 Laramie Trac,Larami 2:03.00 1:59.32 2
10 Retzlaff, Zackary 12 Retzlaff, Za,Pueblo 2:01.40 1:59.74 3
11 Spence, Max 10 Olympus,Holladay, U 2:02.11 2:00.39 2
12 Cranshaw, Dominic 12 Cranshaw, Do,Spokan 2:03.01 2:01.00 2
13 Thompson, Kevin 11 Casper Musta,Casper 2:03.97 2:01.39 1
14 Perrin, Jake 11 Perrin, Jake,Lakesi 2:03.83 2:01.42 1
15 Larsen, Dallin 11 Davis Track,Kaysvil 2:03.88 2:01.96 1
16 Boehme, Nate 10 Warrior Trac,Pleasa 2:04.17 2:02.28 1
17 Page, Paul 12 Canyon Track,Caldwe 2:03.02 2:03.11 2
18 Thomas, Derek 9 Bingham Coun,Blackf 2:01.80 2:03.21 3
19 Brady, Caelan 12 Brady, Caela,Great 2:03.51 2:04.27 2
20 Peterson, Travis 12 Salem Hills,Salem, 2:04.87 2:04.76 1
21 Walk, Mason 11 Uintah High,Vernal, 2:03.46 2:05.46 2
22 Apedaile, Karill 12 Mountain Wes,Missou 2:02.89 2:06.76 2
23 Portillo, Preston 10 Rock Springs,Rock S 2:02.57 2:06.83 2
24 Mashburn, Alex 11 Knights Trac,Layton 2:03.52 2:07.76 2
25 Tribett, Aidan 12 Salem Hills,Salem, 2:04.66 2:09.92 1
26 Nufer, Tommy 12 Nufer, Tommy,South 2:04.37 2:19.93 1
Boys 1600 Meter Run -
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 2020 Davila, Hunter 12 Kelly Walsh,Casper, 4:23.82q 5
2 2932 Collins, Josh 12 Wasatch High,Heber 4:24.28q 4
3 1047 Johns, McKay 10 American For,Americ 4:24.54q 4
4 1156 Bloomer, Reilly 12 Bloomer, Rei,Eugene 4:24.99q 2
5 2859 Smeeton, Ryan 11 University o,Calgar 4:25.25q 1
6 1952 Hoff, Brendan 11 Hoff, Brenda,Victor 4:25.54q 3
7 1464 Downey, Michael 12 Cheyenne Eas,Cheyen 4:25.68q 2
8 2504 Ramsey, Krey 12 Rock Springs,Rock S 4:25.88q 2
9 1648 Smith, Stokton 12 Davis Track,Kaysvil 4:26.39q 5
10 2328 Feeny, Travis 10 Ogden Track,Ogden, 4:26.75q 5
11 2997 Dillon, Taylor 12 Wildcat Trac,Woods 4:27.08q 5
12 2324 Anderson, Dylan 12 Ogden Track,Ogden, 4:27.92q 2
13 1660 Ward, Josh 12 Davis Track,Kaysvil 4:28.08q 1
14 1730 Eastwood, Jonathan 12 Eastwood, Jo,Belgra 4:28.20q 2
15 2067 Henry, Chris 11 Laramie Trac,Larami 4:31.06q 2
16 1252 Scarlett, Matt 12 Bronc Track,Sherida 4:31.51q 1
17 1085 Berg, Samuel 12 Berg, Samuel,Meridi 4:31.52q 1
18 1610 Blanchard, Colter 11 Davis Track,Kaysvil 4:31.55q 3
19 1067 Riley, Noah 12 Angel Flight,Aurora 4:32.07q 3
20 2919 Hull, Talon 10 Warrior Trac,Pleasa 4:32.34q 1
21 1370 Allen, Jesse 12 Casper Musta,Casper 4:32.37q 5
22 2697 Robison, Cameron 12 Team Provo,Provo, U 4:32.53q 4
23 2745 Handley, Will 11 Timpanogos,Orem, UT 4:33.05q 4
24 2741 Benson, Joe 10 Timpanogos,Orem, UT 4:33.54q 4
25 1729 Rushing, Chris 12 East Track,Salt Lak 4:33.71q 4
26 1930 Heaps, Thomas 10 Heaps, Thoma,Lehi, 4:33.76q 3
27 2196 Morley, Logan 11 Morleys,Bigfork, MT 4:34.02q 3
28 3017 Rummens, Andrew 12 Wildcat Trac,Woods 4:34.07q 5
29 2329 Godfrey, Harrison 12 Ogden Track,Ogden, 4:34.15q 5
30 2940 Wegener, Mason 11 Wegener, Mas,Eugene 4:34.25q 4
31 1326 Wilkes, Porter 11 Canyon Track,Caldwe 4:34.37q 2
32 2693 Hunter, Morgan 12 Team Provo,Provo, U 4:35.19q 2
33 2651 Henderson, Shane 9 Star Valley,Auburn, 4:35.45q 3
34 2739 Allsop, Brayden 12 Timpanogos,Orem, UT 4:35.65q 1
35 3031 Winter, Kaden 12 Winter, Kade,Farr W 4:35.92q 1
36 1763 Gilpin, Dillon 12 Evanston Red,Evanst 4:36.38q 4
37 2103 Fonda, Blake 12 Lodi Track C,Lodi, 4:36.39 4
38 1665 Williamson, Frasie 11 Davis Track,Kaysvil 4:36.52 2
39 3018 Rummens, Kyle 10 Wildcat Trac,Woods 4:36.58 1
40 2877 Slater, Zac 12 Viking Track,Pleasa 4:36.67 2
41 2382 Petsch, Isaac 12 Petsch, Isaa,Billin 4:36.71 2
42 2115 Summers, Mark 12 Logan High,Logan, U 4:37.25 4
43 2740 Benson, Cameron 11 Timpanogos,Orem, UT 4:37.65 4
44 1040 Bentley, Daniel 12 American For,Americ 4:37.91 5
45 2253 Beatty, Marshall 10 Mountain Wes,Missou 4:38.26 2
46 1314 Babbel, Jonah 12 Canyon Track,Caldwe 4:38.34 3
47 3080 Matan, Siyad 9 YMCA Team Id,Boise, 4:38.41 5
48 2892 Brevig, Mason 11 Warrior Expr,Centen 4:38.44 1
49 3005 Hughes, Chris 11 Wildcat Trac,Woods 4:38.50 4
50 1046 Jensen, Ashton 12 American For,Americ 4:38.53 3
51 1041 Chase, Jacob 12 American For,Americ 4:38.75 2
52 2791 Baird, Carlton 12 Top of Utah,Logan, 4:38.82 1
53 1302 Mehrer, Justin 12 Campbell Cou,Gillet 4:38.83 4
54 1051 Simmons, Joseph 11 American For,Americ 4:39.05 1
55 1200 Malone, Jacob 11 Box Elder Hi,Brigha 4:39.10 5
56 2252 Bearmedicine, Marc 12 Mountain Wes,Missou 4:39.25 5
57 2749 Moore, Koy 12 Timpanogos,Orem, UT 4:39.26 5
58 2127 Lund, Chantz 12 Lund, Chantz,Kimber 4:39.44 2
59 2794 Summers, Luke 11 Top of Utah,Logan, 4:40.11 3
60 2857 Lutz, Eric 11 University o,Calgar 4:40.24 3
61 1657 Tumblin, Daniel 11 Davis Track,Kaysvil 4:40.34 3
62 1180 Perry, Denver 10 Bonneville T,Ogden, 4:40.78 1
63 1664 Wilde, Zach 12 Davis Track,Kaysvil 4:41.20 1
64 2792 Lyons, Alexx 12 Top of Utah,Logan, 4:41.38 2
65 3025 Tucker, Teron 11 Wildcat Trac,Woods 4:41.58 2
66 2779 Edgerton, Bryant 10 Titan Track,Syracus 4:41.81 3
67 2026 Kilgore, D'Artagna 12 Kilgore, D'A,Chubbu 4:41.83 1
68 1171 Coy, Tyler 10 Bonneville T,Ogden, 4:42.23 5
69 2121 Dickson, A.J. 12 Lovell,Lovell, WY 4:42.51 6
70 2372 Miller, Wes 12 Park City Tr,Park C 4:43.48 1
71 1856 Morse, Josh 12 Fossil Ridge,Fort C 4:43.64 9
72 2430 Day, Dylan 12 Ric Rojas Ru,Broomf 4:44.43 4
73 3032 Wood, Adam 10 Wood, Adam,Herriman 4:44.93 4
74 1426 Hanks, Albert 11 Chargers Tra,Draper 4:45.46 5
75 2896 Maddalone, Nick 11 Warrior Expr,Centen 4:45.76 3
76 1321 Groner, Vincent 10 Canyon Track,Caldwe 4:45.95 3
77 1739 Rose, Tim 11 Elko Track C,Elko, 4:46.04 7
78 1065 Bohling, Branden 11 Angel Flight,Aurora 4:46.13 6
79 1050 Rasmussen, Parker 12 American For,Americ 4:46.27 7
80 2772 Andreason, Carson 12 Titan Track,Syracus 4:46.86 6
81 1658 Twitchell, Solomon 12 Davis Track,Kaysvil 4:46.92 1
82 1519 Jones, Kyle 12 Cougar Track,Parker 4:47.48 4
83 1640 Perry, Mitch 12 Davis Track,Kaysvil 4:47.53 3
84 1683 olcott, Austin 12 Diamondback,pocatel 4:47.54 5
85 1044 Hoopes, Connor 12 American For,Americ 4:47.72 6
86 1048 Larkin, Patrick 11 American For,Americ 4:48.11 6
87 2214 Franklin, Peter 11 Mountain Vie,Lovela 4:48.24 3
88 1641 Peters, Brandon 12 Davis Track,Kaysvil 4:48.45 6
89 1352 Magana, Juan Pablo 12 Cardinal Tra,San Jo 4:48.51 3
90 2585 Grimaud, Stockton 12 Sky View Boy,Smithf 4:48.58 8
91 2256 Dauenhauer, Willia 9 Mountain Wes,Missou 4:48.68 7
92 2647 Demler, Nic 12 Star Valley,Auburn, 4:48.73 5
93 1170 Christiansen, Jare 11 Bonneville T,Ogden, 4:48.91 6
94 1731 Eddy, Will 12 Eddy, Will,Ammon, I 4:49.01 7
95 2920 Huntsman, Paul 11 Warrior Trac,Pleasa 4:49.35 4
96 1212 Collins, Riley 10 Bozeman Dist,Bozema 4:49.91 7
97 1769 Richins, Sam 12 Evanston Red,Evanst 4:50.08 6
98 1852 Ko, Dylan 10 Fossil Ridge,Fort C 4:50.23 9
99 2069 Johnson, Adrian 10 Laramie Trac,Larami 4:50.24 5
100 2917 Hall, Kyler 11 Warrior Trac,Pleasa 4:50.33 6
101 1642 Peters, Josh 10 Davis Track,Kaysvil 4:50.54 8
102 2462 Roylance, Justin 10 Riverton,Riverton, 4:50.80 7
103 3094 Young, Austin 11 Young, Austi,Filer, 4:51.06 7
104 1175 Hall, Jacob 10 Bonneville T,Ogden, 4:51.07 6
105 2455 Forrest, Duncan 11 Riverton,Riverton, 4:51.79 6
106 1661 Ward, Matthew 10 Davis Track,Kaysvil 4:52.41 5
107 1049 Manning, Jason 11 American For,Americ 4:52.51 7
108 1429 Lawson, Andrew 11 Chargers Tra,Draper 4:53.03 3
109 1853 Korasick, Blake 11 Fossil Ridge,Fort C 4:53.19 7
110 1656 Treadwell, McKay 10 Davis Track,Kaysvil 4:53.44 6
111 2660 Turner, Connor 10 Star Valley,Auburn, 4:53.68 8
112 1434 Torres, Campbell 12 Chargers Tra,Draper 4:53.95 8
113 1652 Stromberg, Seth 9 Davis Track,Kaysvil 4:53.97 6
114 3011 Kleinman, Connor 12 Wildcat Trac,Woods 4:53.99 9
115 3039 Martello, Chance 11 Worland High,Worlan 4:54.13 11
116 1770 Robinson, Draper 12 Evanston Red,Evanst 4:54.36 7
117 1615 Christiansen, Josh 10 Davis Track,Kaysvil 4:54.43 6
118 3024 Taylor, Kaden 10 Wildcat Trac,Woods 4:54.57 9
119 2331 Keller, Ben 9 Ogden Track,Ogden, 4:54.65 7
120 2916 Hall, Henry 11 Warrior Trac,Pleasa 4:54.88 9
121 1320 Escobedo, Christia 11 Canyon Track,Caldwe 4:55.03 9
122 1851 Holsten, Johnny 12 Fossil Ridge,Fort C 4:55.47 10
123 1182 Peterson, Dallin 11 Bonneville T,Ogden, 4:55.75 8
124 1169 Barclay, Brandon 9 Bonneville T,Ogden, 4:55.93 8
125 2473 Zoller, Ben 11 Riverton Wyo,Rivert 4:56.05 9
126 1173 Gonzales, Joe 9 Bonneville T,Ogden, 4:56.11 7
127 1684 stites, ian 11 Diamondback,pocatel 4:56.39 11
128 1177 Mott, Joshua 11 Bonneville T,Ogden, 4:56.96 1
129 2959 Wayman, Brantson 11 Westlake Tra,Sarato 4:57.43 7
130 2653 Kalgren, Wesley 9 Star Valley,Auburn, 4:57.77 10
131 2463 Wolfley, Levi 11 Riverton,Riverton, 4:57.79 8
131 2879 Walker, Josh 11 Viking Track,Pleasa 4:57.79 8
133 2999 Evans, Jon 11 Wildcat Trac,Woods 4:57.84 11
134 2068 Henry, Philip 9 Laramie Trac,Larami 4:57.85 7
135 3022 Sutherland, Alex 12 Wildcat Trac,Woods 4:58.01 11
136 2744 Haag-Roeger, Riley 12 Timpanogos,Orem, UT 4:58.41 7
137 1516 Bullock, Brandon 12 Cougar Track,Parker 4:58.56 10
138 2933 Rhees, Josh 11 Wasatch High,Heber 4:58.64 9
139 2499 Jones, Parker 9 Rock Springs,Rock S 4:58.95 11
140 2602 Harms, McKay 9 Skyline Griz,Idaho 4:59.15 6
141 2520 Olsen, Brandon 11 Running Pira,Dayton 4:59.18 10
142 1663 Wilde, Nate 9 Davis Track,Kaysvil 4:59.21 8
143 1917 Reichl, Braden 10 Green River,Green R 4:59.22 13
144 2347 Jordan, Steinar 11 Olympus,Holladay, U 4:59.24 9
145 3013 Midgley, Caden 12 Wildcat Trac,Woods 4:59.44 11
146 1720 Bennion, Blake 12 East Track,Salt Lak 4:59.87 4
147 2023 Robinson, Nate 10 Kelly Walsh,Casper, 4:59.98 9
148 2325 Anderson, Ethan 9 Ogden Track,Ogden, 5:00.82 13
149 3007 Johnson, Davis 12 Wildcat Trac,Woods 5:01.05 10
150 1211 Clark, Orrin 10 Bozeman Dist,Bozema 5:01.31 10
151 2872 Mitchell, Owen 10 Viking Track,Pleasa 5:01.54 10
152 1388 Pieper, Iven 9 Casper Musta,Casper 5:01.96 12
153 1355 Plares, Eli 11 Cardinal Tra,San Jo 5:02.16 2
154 1316 Castaneda, Mark 9 Canyon Track,Caldwe 5:02.27 13
155 2190 Mills, Ty 11 Mills, Ty,Kuna, ID 5:02.31 8
155 2257 Dean, Frank 10 Mountain Wes,Missou 5:02.31 13
157 2774 Burrell, Zackary 11 Titan Track,Syracus 5:02.55 12
158 2330 Juedeman, Brandon 11 Ogden Track,Ogden, 5:02.58 10
159 2492 Butterfield, Call 11 Rock Springs,Rock S 5:02.70 12
160 2918 Hedges, Addison 9 Warrior Trac,Pleasa 5:02.79 11
161 2746 Knight, Alex 11 Timpanogos,Orem, UT 5:02.86 11
162 1765 Olson, Brady 11 Evanston Red,Evanst 5:03.54 10
163 2841 Dockins, Aaron 11 Uintah High,Vernal, 5:03.57 14
164 1719 Bates, Jakob 10 East Track,Salt Lak 5:04.01 9
165 2356 Woods, Tyler 10 Olympus,Holladay, U 5:04.12 11
166 2128 Lundskog, Jacob 12 Lundskog, Ja,Park C 5:04.17 11
167 2952 Glover, Ethan 9 Westlake Tra,Sarato 5:04.64 13
168 2498 Goich, Clay 11 Rock Springs,Rock S 5:04.66 6
169 3079 Magtal, Abdi 10 YMCA Team Id,Boise, 5:04.90 9
169 1659 Vaughan, Jacob 10 Davis Track,Kaysvil 5:04.90 9
171 1183 Proulx, Bailey 11 Bonneville T,Ogden, 5:05.01 11
172 2658 Smith, Kade 11 Star Valley,Auburn, 5:05.12 9
173 2351 Peterson, Joseph 11 Olympus,Holladay, U 5:05.67 12
174 1627 Hedquist, Adam 9 Davis Track,Kaysvil 5:05.78 10
175 1958 Huynh-Watkins, Vin 10 Huynh-Watkin,Eugene 5:06.89 8
176 1631 Jaster, Devin 10 Davis Track,Kaysvil 5:07.07 14
177 1255 Vrieswyk, JT 11 Bronc Track,Sherida 5:07.30 10
178 2139 Boyle, Aaron 10 MAC Track,Edmonton, 5:07.32 6
179 2536 Stone, Mitchell 12 Salem Hills,Salem, 5:07.46 13
180 1752 Evans, Josh 12 Evans, Josh,Payson, 5:07.51 11
181 3020 Schmerse, Canyon 10 Wildcat Trac,Woods 5:07.58 13
182 2151 Merrell, Kenneth 10 Maple Mounta,Spanis 5:07.64 10
183 2750 Murphy, Taylor 10 Timpanogos,Orem, UT 5:08.20 13
184 1319 Dial, Jackson 10 Canyon Track,Caldwe 5:08.48 12
185 1489 Waltari, Jeron 10 Cody Track C,Cody, 5:08.74 12
186 2222 Marcus, AJ 10 Mountain Vie,Lovela 5:08.93 7
187 2742 Dayley, Caleb 11 Timpanogos,Orem, UT 5:09.38 10
188 2147 Cooper, Haydon 10 Maple Mounta,Spanis 5:09.49 7
189 1160 Bohl, Vincent 11 Bohl, Vincen,Great 5:09.72 14
190 1185 Woods, Tyler 9 Bonneville T,Ogden, 5:09.73 13
191 2087 Leiva, Emilio 11 Leiva, Emili,Santaq 5:10.39 10
192 2396 Shumway, Kaden 11 Preston Trac,Presto 5:10.43 10
193 2327 Blackham, Andrew 9 Ogden Track,Ogden, 5:10.45 13
194 3019 Rymer, Kao 11 Wildcat Trac,Woods 5:10.64 12
195 1054 Anderson, Cameron 11 Anderson, Ca,Logan, 5:10.80 14
196 2163 Marlowe, Tyler 12 Marlowe, Tyl,Idaho 5:10.88 8
197 2655 Rider, Mitch 12 Star Valley,Auburn, 5:11.49 7
198 2747 Knudsen, Brigham 10 Timpanogos,Orem, UT 5:11.53 14
199 2495 dePoyster, Joe 11 Rock Springs,Rock S 5:12.06 9
199 2567 Winward, Brandon 12 Shelley,Shelley, ID 5:12.06 9
201 1772 Smith, Chase 11 Evanston Red,Evanst 5:12.09 12
202 1633 Kitchen, Dallin 10 Davis Track,Kaysvil 5:12.14 13
203 2352 Rowley, Jacob 10 Olympus,Holladay, U 5:12.25 10
204 2218 Kinard, Nathan 12 Mountain Vie,Lovela 5:12.37 14
205 1529 Stafford, Kyle 11 Cougar Track,Parker 5:12.62 14
206 1698 Hernandez, Carlos 12 Digger Elite,Sugar 5:12.70 14
207 2102 Arlin, Logan 10 Lodi Track C,Lodi, 5:12.93 11
208 1530 Thomas, Nate 12 Cougar Track,Parker 5:13.09 16
209 1650 Stinger, Kalvin 9 Davis Track,Kaysvil 5:13.12 13
210 1532 Wallisch, Leland 12 Cougar Track,Parker 5:13.14 15
211 1199 Cragun, Coleman 10 Box Elder Hi,Brigha 5:13.61 12
212 1919 Westenskow, Curtis 11 Green River,Green R 5:13.77 14
213 2398 Wilson, Jonah 11 Preston Trac,Presto 5:13.89 14
214 1643 Petty, Branson 10 Davis Track,Kaysvil 5:14.04 13
215 1114 Bell, Jeff 12 Big Piney,Big Piney 5:14.19 14
216 2112 Young, Connor 12 Lodi Track C,Lodi, 5:14.43 8
217 2000 Johnson, Grant 10 Johnson, Gra,Pocate 5:14.99 11
218 1762 Bindl, Holden 12 Evanston Red,Evanst 5:15.00 12
219 2871 Lamb, Joseph 11 Viking Track,Pleasa 5:15.14 11
220 1923 Guillot, Tristen 12 Guillot, Tri,Sherid 5:15.58 8
221 1668 Dean, Mackellin 10 Dean, Mackel,Great 5:15.78 15
222 1430 Lawson, Trevor 9 Chargers Tra,Draper 5:15.82 12
223 1347 Garcia, Andrew 11 Cardinal Tra,San Jo 5:15.86 8
224 1208 Barton, Joel 12 Bozeman Dist,Bozema 5:15.95 14
225 1317 Deleon, Anthony 9 Canyon Track,Caldwe 5:16.02 13
226 2108 Malberg, Patrick 11 Lodi Track C,Lodi, 5:16.23 9
227 3016 Roberts, Matt 12 Wildcat Trac,Woods 5:16.50 14
228 2191 Mills, Wyatt 9 Mills, Wyatt,Kuna, 5:16.74 12
229 2796 Traveller, Cache 9 Traveller, C,Twin F 5:17.43 11
230 1172 Freer, Alex 10 Bonneville T,Ogden, 5:17.57 10
231 2878 Slye, Jared 10 Viking Track,Pleasa 5:17.69 14
232 1702 Jackson, Trason 10 Digger Elite,Sugar 5:18.29 15
233 1761 Asmus, James 12 Evanston Red,Evanst 5:18.36 13
234 2346 Johnson, Alex 11 Olympus,Holladay, U 5:18.80 15
235 2314 Northrup, Tyler 10 Northrup, Ty,Chubbu 5:19.05 15
236 2956 Robbins, Jacob 9 Westlake Tra,Sarato 5:19.39 12
237 1612 Callor, Jace 10 Davis Track,Kaysvil 5:19.46 15
238 2013 Loveland, David 12 Juab,Nephi, UT 5:20.07 14
239 2993 Coleman, Caden 10 Wildcat Trac,Woods 5:20.15 15
240 2847 Searle, Jordan 11 Uintah High,Vernal, 5:20.49 15
241 1941 Scariano, Mo 9 Hellgate Dis,Missou 5:20.60 12
242 1356 Ramirez, Anthony 11 Cardinal Tra,San Jo 5:20.68 8
243 2994 Coleman, Spencer 10 Wildcat Trac,Woods 5:20.78 15
244 1617 Cox, Carson 9 Davis Track,Kaysvil 5:21.65 10
245 1681 meyer, trevor 11 Diamondback,pocatel 5:22.10 12
246 1611 Boyd, Jason 10 Davis Track,Kaysvil 5:22.34 11
247 2533 Muhlestein, Cade 10 Salem Hills,Salem, 5:22.45 16
248 2748 Liddle, Jake 11 Timpanogos,Orem, UT 5:22.49 16
249 2687 Flinders, Clint 12 Team Provo,Provo, U 5:23.08 12
250 2532 Lundberg, Tony 10 Salem Hills,Salem, 5:23.49 17
251 1433 Selman, Colby 11 Chargers Tra,Draper 5:23.53 12
252 2377 Paulsen, McKay 11 Paulsen, McK,Pocate 5:23.59 16
253 2267 Sewell, Michael 11 Mountain Wes,Missou 5:23.97 16
254 1214 Randal, Lee 10 Bozeman Dist,Bozema 5:24.52 15
255 1525 Mead, Austin 12 Cougar Track,Parker 5:24.93 16
256 1357 Tran, Long 11 Cardinal Tra,San Jo 5:26.20 8
257 2123 Mayes, Andrew 12 Lovell,Lovell, WY 5:26.80 15
258 3021 Stone, Joseph 11 Wildcat Trac,Woods 5:26.88 11
259 2001 Johnson, Peyton 10 Johnson, Pey,Rexbur 5:27.11 15
260 1975 Fink, Nick 10 Indian Track,Pocate 5:27.15 16
261 2876 Penrod, Tyler 10 Viking Track,Pleasa 5:27.24 15
262 2922 Youngberg, Brayden 10 Warrior Trac,Pleasa 5:27.53 15
263 1526 Scholz, Cullen 10 Cougar Track,Parker 5:27.55 16
264 2848 Searle, Kenneth 10 Uintah High,Vernal, 5:27.63 17
265 2656 Robinson, Tysen 12 Star Valley,Auburn, 5:28.99 16
266 2111 Wright, Nathaniel 10 Lodi Track C,Lodi, 5:29.38 13
267 1700 Hill, Taylor 9 Digger Elite,Sugar 5:30.17 15
268 2039 Jackson, Jrew 10 Knights Trac,Layton 5:30.40 14
269 1184 Scott, Zach 11 Bonneville T,Ogden, 5:31.31 14
270 1695 Anderson, Brennan 9 Digger Elite,Sugar 5:31.42 15
271 3073 Davis, Ethan 11 YMCA Team Id,Boise, 5:33.17 14
272 3004 Haws, Nathan 12 Wildcat Trac,Woods 5:38.17 16
273 1977 Harris, Avery 11 Indian Track,Pocate 5:38.75 17
273 2869 Ashtawy, Ali 9 Viking Track,Pleasa 5:38.75 16
275 1435 Wright, Christian 11 Chargers Tra,Draper 5:38.81 15
276 2265 Oman, Jake 10 Mountain Wes,Missou 5:38.92 17
277 1662 Wheeler, Landon 10 Davis Track,Kaysvil 5:40.30 16
278 1423 Eldredge, Jake 11 Chargers Tra,Draper 5:40.38 15
279 2875 Palmer, Wade 9 Viking Track,Pleasa 5:41.40 17
280 1468 Cobabe, Luke 10 Cobabe, Luke,West J 5:41.82 16
281 2698 Robison, Stanley 9 Team Provo,Provo, U 5:43.29 17
282 1629 Hugh, Isaak 11 Davis Track,Kaysvil 5:45.04 16
283 2562 Andersen, John 9 Shelley,Shelley, ID 5:46.77 17
284 1113 Bell, Buck 9 Big Piney,Big Piney 5:48.17 17
285 1223 Cox, Kael 11 Bozeman Trac,Bozema 5:51.46 16
286 3001 Guevara, Jolo 12 Wildcat Trac,Woods 5:54.25 17
287 1724 Gardner, Mark 10 East Track,Salt Lak 5:55.16 17
288 3002 Hammond, Josh 10 Wildcat Trac,Woods 5:55.91 16
289 2992 Christiansen, Shaw 12 Wildcat Trac,Woods 5:57.34 17
290 3014 Murray, Parker 12 Wildcat Trac,Woods 6:01.10 17
291 2589 Oar, Caleb 11 Sky View Boy,Smithf 6:01.54 16
292 2107 Kermgard, Nicholas 10 Lodi Track C,Lodi, 6:02.90 13
293 3089 Rusher, Derick 11 YMCA Team Id,Boise, 6:03.16 16
294 2686 Elmer, Michael 9 Team Provo,Provo, U 6:03.98 17
295 1425 Glasscock, Jimmy 9 Chargers Tra,Draper 6:10.78 17
296 2263 Marsh, Trevor 12 Mountain Wes,Missou 6:13.17 17
297 1723 Gardner, Joey 12 East Track,Salt Lak 6:15.31 17
298 1121 Moreno, Timmy 10 Big Piney,Big Piney 6:31.14 17
299 1424 Gielman, Joe 11 Chargers Tra,Draper 6:39.03 17
Boys 1600 Meter Run -
============================================================================
Name Year School Prelims Finals H#
============================================================================
Finals
1 Smeeton, Ryan 11 University o,Calgar 4:25.25 4:16.87 3
2 Bloomer, Reilly 12 Bloomer, Rei,Eugene 4:24.99 4:17.29 3
3 Collins, Josh 12 Wasatch High,Heber 4:24.28 4:18.57 3
4 Johns, McKay 10 American For,Americ 4:24.54 4:18.76 3
5 Ward, Josh 12 Davis Track,Kaysvil 4:28.08 4:19.68 2
6 Eastwood, Jonathan 12 Eastwood, Jo,Belgra 4:28.20 4:21.99 2
7 Anderson, Dylan 12 Ogden Track,Ogden, 4:27.92 4:23.69 3
8 Downey, Michael 12 Cheyenne Eas,Cheyen 4:25.68 4:23.76 3
9 Ramsey, Krey 12 Rock Springs,Rock S 4:25.88 4:24.21 3
10 Smith, Stokton 12 Davis Track,Kaysvil 4:26.39 4:24.27 3
11 Hull, Talon 10 Warrior Trac,Pleasa 4:32.34 4:24.84 2
12 Wilkes, Porter 11 Canyon Track,Caldwe 4:34.37 4:25.36 1
13 Dillon, Taylor 12 Wildcat Trac,Woods 4:27.08 4:25.43 3
14 Feeny, Travis 10 Ogden Track,Ogden, 4:26.75 4:26.02 3
15 Henry, Chris 11 Laramie Trac,Larami 4:31.06 4:26.47 2
16 Riley, Noah 12 Angel Flight,Aurora 4:32.07 4:27.19 2
17 Rummens, Andrew 12 Wildcat Trac,Woods 4:34.07 4:28.10 1
18 Henderson, Shane 9 Star Valley,Auburn, 4:35.45 4:28.67 1
19 Scarlett, Matt 12 Bronc Track,Sherida 4:31.51 4:30.64 2
20 Godfrey, Harrison 12 Ogden Track,Ogden, 4:34.15 4:30.69 1
21 Handley, Will 11 Timpanogos,Orem, UT 4:33.05 4:30.95 2
22 Robison, Cameron 12 Team Provo,Provo, U 4:32.53 4:31.48 2
23 Morley, Logan 11 Morleys,Bigfork, MT 4:34.02 4:31.65 1
24 Heaps, Thomas 10 Heaps, Thoma,Lehi, 4:33.76 4:31.89 1
25 Allen, Jesse 12 Casper Musta,Casper 4:32.37 4:32.64 2
26 Wegener, Mason 11 Wegener, Mas,Eugene 4:34.25 4:32.89 1
27 Benson, Joe 10 Timpanogos,Orem, UT 4:33.54 4:33.50 2
28 Berg, Samuel 12 Berg, Samuel,Meridi 4:31.52 4:34.35 2
29 Rushing, Chris 12 East Track,Salt Lak 4:33.71 4:35.40 1
30 Hoff, Brendan 11 Hoff, Brenda,Victor 4:25.54 4:36.65 3
31 Gilpin, Dillon 12 Evanston Red,Evanst 4:36.38 4:38.35 1
32 Blanchard, Colter 11 Davis Track,Kaysvil 4:31.55 4:39.52 2
33 Allsop, Brayden 12 Timpanogos,Orem, UT 4:35.65 4:41.48 1
34 Hunter, Morgan 12 Team Provo,Provo, U 4:35.19 4:43.42 1
35 Winter, Kaden 12 Winter, Kade,Farr W 4:35.92 4:46.56 1
-- Davila, Hunter 12 Kelly Walsh,Casper, 4:23.82 DQ 3
Boys 3200 Meter Run
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 1969 Armstrong, Elijah 12 Indian Track,Pocate 9:29.98q 1
2 2706 Thomet, Levi 12 Thomet, Levi,kodiak 9:30.37q 2
3 1042 Clinger, Casey 10 American For,Americ 9:36.53q 1
4 1045 Jacklin, Zac 12 American For,Americ 9:39.34q 2
5 2326 Barton, Garrett 10 Ogden Track,Ogden, 9:40.98q 1
6 1655 Todd, Camren 10 Davis Track,Kaysvil 9:41.85q 1
7 2332 Parsons, Alek 11 Ogden Track,Ogden, 9:44.81q 2
8 1488 Smith, Brody 11 Cody Track C,Cody, 9:47.35q 2
9 1068 Arnell, Connor 11 Arnell, Conn,Sarato 9:48.43q 2
10 1192 Richards, Jacob 12 Bountiful Tr,Bounti 9:48.74q 2
11 2580 Reyes, Francisco 12 Simplot More,Moreli 9:49.68q 2
12 2565 Stewart, Austin 11 Shelley,Shelley, ID 9:51.20q 1
13 1619 Ferguson, Bryce 11 Davis Track,Kaysvil 9:53.52q 2
14 2860 Vail, Brandon 10 Vail, Brando,Edmont 9:55.83q 1
15 2584 Field, Ethan 11 Sky View Boy,Smithf 9:56.73 4
16 1646 Rimann, Colton 11 Davis Track,Kaysvil 9:57.16 1
17 2531 Lundberg, Russell 12 Salem Hills,Salem, 9:58.96 1
18 1318 Deleon, Jesus 12 Canyon Track,Caldwe 10:00.62 2
19 2861 Valenzuela, Aaron 12 Valenzuela,,Los Lun 10:00.90 1
20 2874 Palmer, Spencer 12 Viking Track,Pleasa 10:03.08 2
21 2161 Shanahan, Cody 11 Maribyrnong,Maribyr 10:05.67 1
22 2654 Peck, Cody 12 Star Valley,Auburn, 10:06.53 1
23 2688 Galante, Pablo 12 Team Provo,Provo, U 10:06.76 1
24 1322 Hamilton, Nick 12 Canyon Track,Caldwe 10:07.33 2
25 2957 Robbins, Stephen 12 Westlake Tra,Sarato 10:11.40 1
26 1515 Barnhill, Duncan 12 Cougar Track,Parker 10:12.32 3
27 1213 Equall, Chase 10 Bozeman Dist,Bozema 10:13.76 3
28 1043 Harmer, Hagen 11 American For,Americ 10:14.02 1
29 2855 Bentley, Cooper 12 University o,Calgar 10:16.40 2
30 1375 Condelario, Garret 10 Casper Musta,Casper 10:18.41 3
31 1970 Armstrong, Malachi 10 Indian Track,Pocate 10:19.39 1
32 2266 Schmidt, Isaac 9 Mountain Wes,Missou 10:21.01 3
33 2622 Jacobs, Matt 11 South Summit,Oakley 10:22.44 3
34 1644 Porter, Britton 11 Davis Track,Kaysvil 10:22.67 3
35 2955 Mortensen, Tyler 11 Westlake Tra,Sarato 10:22.76 3
36 2954 Mines, Corey 12 Westlake Tra,Sarato 10:26.73 2
37 2564 Crandall, Mark 11 Shelley,Shelley, ID 10:27.37 3
38 1950 Hinckley, Michael 10 Hinckley Twi,Lehi, 10:28.07 2
39 1740 Simpkins, Kyler 12 Elko Track C,Elko, 10:28.44 2
40 2264 Meikle, Cameron 11 Mountain Wes,Missou 10:28.89 5
41 1939 Provo, Danny 11 Hellgate Dis,Missou 10:29.48 4
42 1264 Buck, Collin 11 Buck, Collin,Great 10:30.51 3
43 1949 Hinckley, Austin 10 Hinckley Twi,Lehi, 10:32.08 2
44 3100 Johnson, Clay Cheyenne S. Trac 10:33.40 5
45 1207 Allen, Caleb 11 Bozeman Dist,Bozema 10:33.50 3
46 2621 Jacobs, Alec 11 South Summit,Oakley 10:34.16 3
47 2459 Ramynke, Payton 11 Riverton,Riverton, 10:34.23 4
48 2579 Ponce, Omar 12 Simplot More,Moreli 10:34.65 2
49 1943 Stark-Ragsdale, Sk 11 Hellgate Dis,Missou 10:34.71 3
50 2854 Armstrong, Jake 12 University o,Calgar 10:35.95 1
51 1942 Slayden, Riley 12 Hellgate Dis,Missou 10:38.87 4
52 1394 Weydeveld, Gibson 10 Casper Musta,Casper 10:40.32 4
53 1944 Tobalske, Brendan 12 Hellgate Dis,Missou 10:40.88 4
54 2449 Baker, Ammon 11 Riverton,Riverton, 10:41.26 4
55 1940 Puckett, Jack 11 Hellgate Dis,Missou 10:42.66 3
56 1358 Carlson, Jon 11 Carlson, Jon,pocate 10:42.67 4
57 2521 Rushing, Dallin 11 Rushing, Dal,chubbu 10:43.13 3
58 1699 Hernandez, Luis 12 Digger Elite,Sugar 10:43.36 5
59 2085 MacLellan, Matthew 10 Leduc Track,Leduc, 10:44.33 4
60 2780 Fessler, Tyler 12 Titan Track,Syracus 10:44.71 4
61 1449 Kim, Nathan 12 Chey Central,Cheyen 10:46.72 5
62 2162 Thomas, Ryhan 10 Maribyrnong,Maribyr 10:49.59 2
63 1625 Harris, Daniel 10 Davis Track,Kaysvil 10:50.49 3
64 2775 Cannon, William 11 Titan Track,Syracus 10:51.21 4
65 1624 Hales, Nate 11 Davis Track,Kaysvil 10:55.47 4
66 2945 West, Cooper 9 West, Cooper,Great 10:56.27 4
67 2308 Nguyen, Hoai Tim 10 Nguyen, Hoai,Santaq 10:57.70 4
68 1083 Beckstead, Garrett 10 Beckstead, G,Billin 11:03.69 4
69 1639 Moncur, Zach 10 Davis Track,Kaysvil 11:08.51 4
70 1947 Hesse, Albert 9 Hesse, Alber,Idaho 11:10.79 3
71 1081 Pratt, Jackson 9 Bear Lake Ru,Montpe 11:12.92 4
72 2605 Roberts, Harrison 10 Skyline Griz,Idaho 11:19.48 5
73 1250 McCafferty, Jered 10 Bronc Track,Sherida 11:26.31 3
74 2181 Acker, Alex 11 Mead Track &,Mead, 11:37.87 5
75 1703 Searcy, Daniel 12 Digger Elite,Sugar 11:38.38 5
76 1945 Tuhy, Joe 11 Hellgate Dis,Missou 11:38.52 5
77 2849 Speirs, Jacob 10 Uintah High,Vernal, 11:49.31 5
78 2843 Marshall, Ty 12 Uintah High,Vernal, 12:52.58 5
-- 1959 Hymas, Ethan 10 Hymas, Ethan,Chubbu DNF 5
-- 2198 Moroneso, Kameron 12 Moroneso, Ka,Jackso DNF 5
-- 2870 Beus, Derek 11 Viking Track,Pleasa DNF 5
-- 2873 Muir, Reed 10 Viking Track,Pleasa DNF 5
-- 2846 Palmer, Kedric 9 Uintah High,Vernal, DNF 5
Boys 3200 Meter Run -
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
Finals
1 1969 Armstrong, Elijah 12 Indian Track,Pocate 9:01.04
2 2706 Thomet, Levi 12 Thomet, Levi,kodiak 9:02.18
3 2332 Parsons, Alek 11 Ogden Track,Ogden, 9:25.33
4 1042 Clinger, Casey 10 American For,Americ 9:25.67
5 2326 Barton, Garrett 10 Ogden Track,Ogden, 9:31.12
6 1045 Jacklin, Zac 12 American For,Americ 9:32.93
7 1655 Todd, Camren 10 Davis Track,Kaysvil 9:41.88
8 1068 Arnell, Connor 11 Arnell, Conn,Sarato 9:42.99
9 1192 Richards, Jacob 12 Bountiful Tr,Bounti 9:45.03
10 1619 Ferguson, Bryce 11 Davis Track,Kaysvil 9:47.41
11 2565 Stewart, Austin 11 Shelley,Shelley, ID 9:50.03
12 2860 Vail, Brandon 10 Vail, Brando,Edmont 9:55.42
13 2580 Reyes, Francisco 12 Simplot More,Moreli 10:06.45
14 1488 Smith, Brody 11 Cody Track C,Cody, 10:16.13
Boys 4x200 Meter Relay
============================================================================
School Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 New Image Training Group 'A' 1:31.45q 1
2 Newburgh Elite N.Y TC 'A' 1:27.51 1:31.91q 3
3 Chey Central Indians 'A' 1:33.87 1:33.61q 1
4 Casper Mustangs 'A' 1:42.00 1:34.01q 7
5 YMCA Team Idaho 'A' 1:30.70 1:34.46q 8
6 Gardena Core Speed 'A' 1:33.52 1:34.59q 3
7 Davis Track Club 'A' 1:33.50 1:34.67q 4
8 Flight 951 'A' 1:27.00 1:34.74q 2
9 New Image Training Group 'B' 1:29.10 1:35.01q 4
10 Academy Of Speed 'A' 1:32.50 1:35.10q 9
11 Blazin Bruins 'A' 1:30.01 1:35.65q 6
12 Blazin Bruins 'B' 1:33.01 1:35.98q 7
13 CA Track Club 'A' 1:34.00 1:36.88 1
14 Laramie Tracc Club 'A' 1:38.33 1:36.97 7
15 Real Training 'A' 1:35.45 1:37.07 4
16 Colorado Flyers 'A' 1:37.57 1:37.45 9
17 YMCA Team Idaho 'B' 1:33.50 1:37.63 5
18 Diamondback Track Club 'A' 1:36.00 1:38.60 5
19 Cougar Track 'A' 1:36.00 1:38.64 6
20 Mountain View Track Club-Color 'A' 1:40.00 1:38.76 1
21 Fallon Wave Runners 'A' 1:35.30 1:39.01 3
22 Big Horn Rams 'A' 1:40.72 1:39.16 4
23 New Image Training Group 'C' 1:32.00 1:39.21 9
24 Indian Track 'A' 1:36.60 1:39.55 8
25 Maple Mountain Track Club 'A' 1:33.54 1:39.62 2
25 Davis Track Club 'B' 1:38.00 1:39.62 9
27 Gardena Core Speed 'B' 1:35.00 1:39.86 2
28 Star Valley 'A' 1:41.30 1:40.21 5
29 Rock Springs Tigers 'A' 1:38.20 1:40.38 8
30 Indian Track 'B' 1:38.80 1:40.50 6
31 Park City Track Club 'A' 1:40.00 1:40.53 1
32 Bozeman Track Club 'A' 1:39.00 1:40.66 4
33 Titan Track Club 'A' 1:40.00 1:40.80 3
34 Casper Mustangs 'B' 1:43.80 1:40.91 9
35 McHs Track 'A' 1:36.00 1:41.50 7
36 CR Thunderbirds 'A' 1:39.00 1:41.57 3
37 Salem Hills 'A' 1:44.00 1:41.70 8
38 Ric Rojas Running 'A' 1:39.00 1:41.82 2
39 Warrior Express 'A' 1:42.00 1:42.19 6
40 Snakeriverfitnessclub 'A' 1:33.01 1:42.49 6
40 Uintah High School 'A' 1:42.10 1:42.49 8
42 Knights Track 'A' 1:42.12 1:42.97 9
43 Fossil Ridge TC 'B' 1:33.00 1:43.99 8
44 Sky View Boys 'A' 1:40.00 1:45.09 2
45 CR Thunderbirds 'B' 1:39.00 1:47.68 5
46 Evanston Red Devils 'A' 1:50.00 1:55.13 7
-- Cardinal Track Club 'A' 1:30.00 DQ 5
-- Team Provo 'A' 1:52.00 DQ 6
-- Fossil Ridge TC 'A' 1:30.50 DQ 7
Boys 4x200 Meter Relay -
===================================================================
School Finals H#
===================================================================
Finals
1 New Image Training Group 'A' 1:27.91 2
2 Newburgh Elite N.Y TC 'A' 1:29.37 2
3 Flight 951 'A' 1:30.11 1
4 Gardena Core Speed 'A' 1:32.03 2
5 Casper Mustangs 'A' 1:32.87 2
6 Davis Track Club 'A' 1:33.06 1
7 New Image Training Group 'B' 1:33.46 1
8 YMCA Team Idaho 'A' 1:33.51 2
9 Chey Central Indians 'A' 1:33.91 2
10 Academy Of Speed 'A' 1:33.95 1
11 Blazin Bruins 'B' 1:35.56 1
Boys 4×200 Meter Relay – All Idaho
================================================================
School Finals
================================================================
Finals
1 Diamondback Track Club ‘A’ 1:34.91
2 YMCA Team Idaho ‘B’ 1:35.25
3 Indian Track ‘A’ 1:36.53
4 Indian Track ‘B’ 1:37.14
5 Snakeriverfitnessclub ‘A’ 1:41.04
6 CR Thunderbirds ‘A’ 1:41.74
Boys 4x400 Meter Relay -
============================================================================
School Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 Blazin Bruins 'A' 3:19.01 3:27.89q 2
2 Newburgh Elite N.Y TC 'A' 3:21.70 3:32.54q 3
3 New Image Training Group 'A' 3:18.00 3:33.25q 1
4 Davis Track Club 'A' 3:30.00 3:33.30q 7
5 Spartan Track Club 'A' 3:29.00 3:35.16q 6
6 Mountain West Youth Track Club 'A' 3:28.00 3:35.47q 5
7 Trojan Track 'A' 3:35.00 3:35.49q 8
8 Chey Central Indians 'A' 3:37.58 3:35.52q 4
9 Cougar Track 'A' 3:36.00 3:36.34q 7
10 New Image Training Group 'B' 3:22.00 3:36.98q 4
11 Bronc Track Club 'A' 3:38.33 3:38.00q 3
12 Uintah High School 'A' 3:45.00 3:41.14q 5
13 Warrior Express 'A' 3:36.00 3:41.99 6
14 Blazin Bruins 'B' 3:40.00 3:42.58 1
15 Wildcat Track Club 'A' 3:41.11 3:44.47 2
16 Mountain West Youth Track Club 'B' 3:40.00 3:45.86 1
17 Ric Rojas Running 'A' 3:36.00 3:47.38 5
18 Big Piney 'A' 3:49.02 3:47.65 7
19 Wildcat Track Club 'B' 3:47.90 3:49.86 7
20 Salem Hills 'A' 3:48.00 3:50.39 8
21 Shelley 'A' 3:56.00 3:51.73 2
22 Timpanogos 'C' 4:00.00 3:51.84 7
23 Casper Mustangs 'A' 3:44.10 3:52.16 3
24 Mountain View Track Club-Color 'A' 3:50.00 3:52.84 3
25 Casper Mustangs 'B' 3:45.00 3:53.15 6
26 Davis Track Club 'E' 3:48.00 3:53.28 8
27 Trojan Track 'B' 3:55.00 3:54.64 1
28 Timpanogos 'B' 3:50.00 3:55.90 4
29 Evanston Red Devils 'A' 4:49.23 3:56.59 5
30 CR Thunderbirds 'A' 3:50.00 3:57.09 6
31 Cardinal Track Club 'A' 3:40.00 3:57.99 2
32 Wildcat Track Club 'C' 3:55.40 3:59.02 1
33 Cougar Track 'B' 3:59.00 4:01.26 5
34 Mountain West Youth Track Club 'D' 4:10.00 4:02.78 6
35 Davis Track Club 'B' 3:50.00 4:04.11 5
36 Timpanogos 'A' 4:00.00 4:04.42 6
37 Mountain West Youth Track Club 'C' 4:04.00 4:04.72 8
38 Davis Track Club 'C' 3:58.00 4:04.73 4
39 Lodi Track Club 'A' 3:45.00 4:06.22 4
40 Davis Track Club 'D' 3:58.00 4:07.36 3
41 Salem Hills 'B' 4:02.00 4:08.76 8
42 Wildcat Track Club 'D' 4:06.00 4:12.97 7
Boys 4×400 Meter Relay –
===================================================================
School Finals H#
===================================================================
Finals
1 New Image Training Group ‘A’ 3:21.27 2
2 Blazin Bruins ‘A’ 3:22.07 2
3 Newburgh Elite N.Y TC ‘A’ 3:23.84 2
4 Spartan Track Club ‘A’ 3:27.82 2
5 New Image Training Group ‘B’ 3:29.75 1
6 Davis Track Club ‘A’ 3:31.12 2
7 Cougar Track ‘A’ 3:31.80 1
8 Trojan Track ‘A’ 3:33.89 1
9 Chey Central Indians ‘A’ 3:33.97 1
10 Bronc Track Club ‘A’ 3:35.29 1
11 Uintah High School ‘A’ 3:45.04 1
Boys 1600 Sprint Medley -
============================================================================
School Prelims Finals H#
============================================================================
Finals
1 YMCA Team Idaho 'A' 3:45.05 3:32.53 1
2 Davis Track Club 'A' 3:42.15 3:34.47 2
3 Fort Collins Track Club 'A' 3:42.01 3:35.02 2
4 Spartan Track Club 'A' 3:44.51 3:35.42 2
5 Flight 951 'A' 3:45.38 3:39.44 1
6 Mountain West Youth Track Club 'A' 3:45.89 3:40.80 1
7 Wildcat Track Club 'A' 3:39.82 3:41.41 2
8 CA Track Club 'A' 3:47.45 3:41.49 1
9 Blazin Bruins 'A' 3:46.06 3:46.54 1
10 Ric Rojas Running 'A' 3:46.76 3:47.28 1
11 Cody Track Club 'A' 3:44.88 4:07.99 2
-- Tri-Valley Flyers 'A' 3:42.56 DQ 2
Boys 4x800 Meter Relay -
============================================================================
School Seed Finals H#
============================================================================
Finals
1 Davis Track Club 'A' 7:50.00 7:57.53 2
2 Top of Utah Track Club 'A' 8:06.00 8:13.02 2
3 Star Valley 'A' 8:13.92 8:14.29 2
4 Wildcat Track Club 'A' 8:18.20 8:17.94 2
5 Canyon Track Club 'A' 8:17.81 8:21.58 1
6 Davis Track Club 'B' 8:17.00 8:26.54 2
7 Wildcat Track Club 'B' 8:22.90 8:31.03 1
8 Davis Track Club 'C' 8:30.00 8:37.54 1
9 Warrior Track 'A' 8:22.71 8:37.74 1
10 Cougar Track 'A' 8:24.00 8:43.37 1
11 University of Calgary Athletic 'A' 8:26.00 8:51.69 1
-- Titan Track Club 'A' 8:15.00 DNF 2
-- YMCA Team Idaho 'A' 7:59.10 DNF 2
Event 36 Boys Long Jump -
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
Finals
1 Vann, Greg 12 Spartan Trac,Camari 24-03.75
2 Schrage, Harrison Step UR Game Up 23-10.25
3 Swillie, Isaac 12 Flying Aj's,Tacoma, 22-06.25
4 Felicitas, Kurt 12 Cardinal Tra,San Jo 22-06.00
5 Morton, Ika 12 Flying Aj's,Tacoma, 22-05.75
6 Campbell, Austin 11 Pack Leader,Denver, 22-03.25
6 Tronsson, Hendric 12 Tronsson, He,Lethbr 22-03.25
8 Ipsen, Britt 10 YMCA Team Id,Boise, 22-02.50
9 Baynon, Drew 12 Baynon, Drew,Los An 21-11.25
10 McDowell, Elijah 11 Lodi Track C,Lodi, 21-06.25
11 Wightman, Kimball 12 Wightman, Ki,Rexbur 21-03.75
12 Peterson, Matt 12 Bingham Coun,Blackf 20-10.25
13 George, Lane 12 Laramie Trac,Larami 20-09.50
14 Robertson, Travis 12 CA Track Clu,Oaklan 20-02.25
15 Marquez, Johnny 11 Cardinal Tra,San Jo 20-00.75
16 Pineda, Jorge 12 Simplot More,Moreli 20-00.25
17 Abelman, Jory 11 Abelman, Jor,Billin 19-01.00
Event 40 Boys Triple Jump -
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
Finals
1 Xandrine Anderson, Drew 12 Anderson, Drew,Amer 46-08.75
2 Felicitas, Kurt 12 Cardinal Tra,San Jo 46-07.00
3 McGowen, Caleb 12 Flying Aj's,Tacoma, 45-08.25
4 Morris, Devyn 12 YMCA Team Id,Boise, 44-11.50
5 Carbin, Darius 11 Cardinal Tra,San Jo 44-08.75
6 Atkinson, Roderick 12 Gardena Core,Garden 44-03.25
6 Ipsen, Britt 10 YMCA Team Id,Boise, 44-03.25
8 Hall, Kharon 11 Colorado Fly,Denver 43-04.25
9 Sallee, Mason 11 Flying Aj's,Tacoma, 43-02.00
10 Gregory, Omarei 10 Flying Aj's,Tacoma, 42-04.50
11 Pineda, Jorge 12 Simplot More,Moreli 41-03.25
Event 34 Boys High Jump -
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
Finals
1 Carbin, Darius 11 Cardinal Tra,San Jo 6-09.00
2 Campbell, Austin 11 Pack Leader,Denver, 6-07.00
3 Deveraux, Tregan 12 Deveraux, Tr,Orem, J6-07.00
4 Baynon, Drew 12 Baynon, Drew,Los An J6-07.00
5 Klassen, Oscar 12 Aberdeen Tra,Aberde J6-07.00
6 Allred, Nathan 11 Davis Track,Kaysvil 6-05.00
7 Boettcher, Karsten 12 Boettcher, K,Santa J6-05.00
8 Mitchell, Owen 10 Viking Track,Pleasa J6-05.00
9 Garcia, Diego 12 Trojan Track,Rigby, 6-03.00
10 Ply, Benjamin 12 Reno Tahoe A,Reno, J6-03.00
11 Casey, Jadin 12 Mountain Wes,Missou 5-11.00
11 Campbell, Shepp 12 Riverton Wyo,Rivert 5-11.00
12 Olsen, Ryan 12 Casper Musta,Casper J5-11.00
-- McNulty, Dan 12 Warrior Expr,Centen NH
-- Bickel, Daniel 12 Olympus,Holladay, U NH
-- Cooper, Bryton 10 Cooper, Bryt,Burley NH
-- Ramon, Landon 11 Maple Mounta,Spanis DNS
Boys Pole Vault -
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
Finals
1 2607 Smith, Chase 12 Smith, Chase,helena 15-00.00
2 1074 Barlow, Andrew 12 Barlow, Andr,Louisv 14-06.00
3 1776 Heck, Nathan 12 Fallon Wave,Fallon, J14-06.00
4 2179 McShane, Jason 12 McShane, Jas,auburn J14-06.00
5 1303 Newell, Walker 12 Campbell Cou,Gillet 14-00.00
5 3078 Loertscher, Wes 12 YMCA Team Id,Boise, 14-00.00
7 1008 ray, zac 12 Above the Ba,Bertho J14-00.00
8 2961 Whetten, Ryan 12 Whetten, Rya,san an J14-00.00
9 1613 Calvin, Matt 11 Davis Track,Kaysvil J14-00.00
10 1354 Navarro, Justin 11 Cardinal Tra,San Jo 13-06.00
11 1007 Mueller, Christian 12 Above the Bar J13-06.00
11 2105 Gonzalez, Michael 11 Lodi Track C,Lodi, J13-06.00
13 3098 Beliaj, Gabe Cheyenne S. Trac J13-06.00
13 2223 Salgado, Ramon 11 Mountain Vie,Lovela J13-06.00
-- 1486 Pehringer, Tate 12 Cody Track C,Cody, NH
-- 2551 Sasser, Seth 12 Sasser, Seth,Helena NH
-- 2022 Jennings, Trey 11 Kelly Walsh,Casper, NH
Event 38 Boys Shot Put -
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
Finals
1 Rogers, Isaiah 11 Throw 1 Deep,Mariet 61-06.25
2 James, Andre 12 James, Andre,south 60-04.75
3 Merkley, Tyler 12 Fear the Bea,Rancho 55-04.00
4 Babbitt, Zayne 12 Babbitt, Zay,Clinto 55-03.50
5 Ruh, Ethan 11 Ruh, Ethan,Omaha, N 53-10.50
6 Pertusati, Michael 12 Fear the Bea,Rancho 53-08.25
7 Claiborne, Corey 12 Throw 1 Deep,Mariet 52-07.50
8 Brinson, Kenneth 12 Throw 1 Deep,Mariet 51-09.50
9 Lindsley, Drew 12 Lindsley, Dr,Grange 49-03.00
10 Bolinger, Chris 12 Laramie Trac,Larami 48-09.00
11 Caklovic, Peter 12 Fear the Bea,Rancho 48-02.00
12 Brentlinger, Austin 12 Brentlinger,,Sherid 48-00.50
13 Baires, Dallin 12 Davis Track,Kaysvil 47-10.50
14 Eifler, Camillo 12 CA Track Clu,Oaklan 47-07.50
-- Wilde, Seth 11 Logan High,Logan, U FOUL
-- Fritzwater, Martin 12 Laramie Trac,Larami FOUL
Boys Weight Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
Finals
1 1784 Merkley, Tyler 12 Fear the Bea,Rancho 73-08.50
2 2726 Whitener, Seth 12 Throw Deep,Mariet 73-02.00
3 2719 Brinson, Kenneth 12 Throw Deep,Mariet 71-11.00
4 2725 Rogers, Isaiah 11 Throw Deep,Mariet 66-01.25
5 1900 Tofanelli, Steven 12 Golden State,Elk Gr 62-05.50
6 1897 Doughty, Wyatt 12 Golden State,Elk Gr 58-06.00
7 1082 Beard, Tim 11 Beard, Tim,Mukilteo 58-05.50
8 1896 Cornelio, Jacob 11 Golden State,Elk Gr 58-03.50
9 2720 Claiborne, Corey 12 Throw Deep,Mariet 57-07.50
10 2718 Andrews, Danny 12 Throw Deep,Mariet 56-10.25
11 2723 Moots, Robby 12 Throw Deep,Mariet 56-06.50
12 1785 Pertusati, Michael 12 Fear the Bea,Rancho 54-08.50
13 1744 Andrew, Zach 11 Empire Track,Boise, 54-05.00
14 2727 Woldeyohannes, Bir 11 Throw Deep,Mariet 53-11.00
15 1023 Allary, Jared 12 Allary, Jare,Winnip 53-05.75
16 2722 Judge, Jason 10 Throw Deep,Mariet 53-04.50
17 2724 Munk, Tyler 12 Throw Deep,Mariet 51-09.50
18 2721 Cook, Christian 12 Throw Deep,Mariet 51-03.50
19 1024 Allen, Andrew 12 Allen, Andre,Spokan 51-01.50
20 2072 Parks, Bay 12 Laramie Trac,Larami 50-08.00
21 1899 Holt, Cody 12 Golden State,Elk Gr 49-00.50
22 2061 Bolinger, Chris 12 Laramie Trac,Larami 45-09.00
23 1780 Caklovic, Peter 12 Fear the Bea,Rancho 45-00.50
24 2224 Sipes, Scott 11 Mountain Vie,Lovela 43-06.00
25 2116 Wilde, Seth 11 Logan High,Logan, U 43-01.00
26 1786 Plantenga, George 11 Fear the Bea,Rancho 42-06.25
27 2497 Diaz, Jesse 11 Rock Springs,Rock S 40-11.00
28 2213 Forrest, Justin 12 Mountain Vie,Lovela 40-00.00
29 2496 Diaz, Anthony 11 Rock Springs,Rock S 39-10.25
30 2348 Naylor, Zach 12 Olympus,Holladay, U 38-10.00
31 1782 Guerrero, Eric 10 Fear the Bea,Rancho 38-09.50
32 2501 Legerski, Kolton 12 Rock Springs,Rock S 38-04.25
33 2777 Cook, Hyrum 12 Titan Track,Syracus 14-05.50
-- 1898 Hamilton, Trevor 12 Golden State,Elk Gr FOUL
-- 2092 Lindsley, Drew 12 Lindsley, Dr,Grange FOUL
-- 2219 Lenhart, Tim 11 Mountain Vie,Lovela FOUL
Girls 60 Meter Dash –
===========================================================================
Name Year School Seed Prelims H#
===========================================================================
Preliminaries
1 Williams, LaurenRain 10 Williams, La,Lakewo 7.52 7.64q 5
2 Evans, Maya 9 Angel Flight,Aurora 7.62 7.72q 10
3 Stavig, Sarah 12 Stavig, Sara,Bothel 7.68 7.74q 13
4 Koopman, Audra 10 Fort Collins,Windso 7.64 7.76q 12
5 Webb, Miah 12 Webb, Miah,Glendale 7.71 7.80q 17
6 Williams, Jaela 12 Gardena Core,Garden 7.91 7.82q 5
7 Pelton, Tara 11 Pelton, Tara,Parker 7.80 7.85q 17
8 Reed, Jasmin 10 Gardena Core,Garden 7.50 J7.85q 4
9 Yon, Shayna 12 Fkelite,Denver, CO 7.47 J7.85q 3
10 Sloan, Emily 9 Angel Flight,Aurora 7.70 7.86q 15
11 Musa, Ngozi 12 Seattle Spee,Federa 7.59 J7.86q 7
12 VanBuren, Amanda 11 Academy Of S,Rancho 7.83 J7.86q 14
13 Richardson, Kyla 11 Isc Internat,San Jo 7.79 7.87q 19
14 Pickens, Kayla 11 Gardena Core,Garden 7.80 J7.87q 16
15 Groce, Alexis 12 Angel Flight,Aurora 7.60 7.88q 8
16 Evans, London 11 Angel Flight,Aurora 7.76 J7.88q 19
17 Parrish, Tia 11 Academy Of S,Rancho 7.99 7.91q 8
18 Robinson, Kaylah 10 East Oakland,Oaklan 7.94 7.93q 1
19 Cameron, Ahna 10 Plyometricfu,Simi V 7.91 7.96 6
20 Pzinski, Makayla 12 Campbell Cou,Gillet 7.84 7.97 12
20 Groce, Alexandria 12 Angel Flight,Aurora 7.68 7.97 14
22 Bain, Mimi 11 Seattle Spee,Federa 7.86 7.98 9
23 Golden, Madison 11 Gardena Core,Garden 7.70 8.00 16
24 Rodgers, Anna 9 Rodgers, Ann,Spokan 7.85 8.02 11
25 Awakoaiye, KaRa 11 CA Track Clu,Oaklan 7.85 8.05 10
26 Carter, Hannah 12 Kelly Walsh,Casper, 8.17 8.07 18
27 Essien, Ieasha 9 NiteMoves TC,Denver 7.87 8.08 8
28 Gilbertson, Zoe 10 Real Trainin,Hender 7.94 8.09 2
29 King, Kierra 10 Blazin Bruin,Long B 7.57 8.10 6
30 Denegal, Keara 9 Stockton Sta,Stockt 7.95 8.11 1
31 Sam, Yulinda 12 New Image Tr,Los An 7.80 8.12 18
32 Rasmussen, Paige 10 Gold Medal A,Provo, 7.97 8.14 7
33 Griffin, Britttany 12 Academy Of S,Rancho 8.00 8.15 12
33 Hemmert, Baylee 12 YMCA Team Id,Boise, 7.80 8.15 15
33 Buchanan, Carlie 12 Lodi Track C,Lodi, 7.96 8.15 6
36 James, Lizzy 11 Gold Medal A,Provo, 7.95 8.17 4
37 Coburn, Hannah 11 Mountain Wes,Missou 7.96 8.18 5
38 Powell, Brianna 10 Box Elder Hi,Brigha 7.95 8.19 2
39 Mercado, Savannah 12 Fort Collins,Windso 8.05 8.23 13
40 Rees, Kayla 10 Titan Track,Syracus 7.89 8.24 7
41 Thurman, Normie 9 Stockton Sta,Stockt 8.00 8.25 9
42 Johnson, Taylor 11 South Bay Ex,San Jo 8.21 8.27 17
42 Hopkins, Mahlea 10 Bozeman Trac,Bozema 8.22 8.27 15
44 Lauder, Anne 12 Lauder, Anne,Evergr 8.21 8.29 18
45 Chenault, Christina 12 Tri-Valley F,Concor 7.61 8.30 9
46 Kearns, Hannah 11 Mountain Wes,Missou 8.30 8.31 8
47 Tesone, Gianna 11 Angel Flight,Aurora 8.11 8.32 17
48 Agcaoili, Bridgitte 11 Cardinal Tra,San Jo 8.10 8.36 15
49 Turner, Ashley 12 Cheyenne Eas,Cheyen 8.30 8.37 9
49 Marcos, Citlaly 10 Simplot More,Moreli 7.40 8.37 2
49 Drucker, Natalie 11 South Bay Ex,San Jo 8.19 8.37 19
52 Aguayo, Jullia 12 CR Thunderbi,Twin F 8.90 8.40 18
53 Endy, Brooke 11 Endy, Brooke,Billin 8.00 8.42 10
53 Harris, Jaida 10 Angel Flight,Aurora 8.27 8.42 11
55 Bernabo, Francesca 10 Fkelite,Denver, CO 8.22 8.43 14
56 Davis, Sydney 12 Gold Medal A,Provo, 8.54 8.44 11
57 Eames, Chayse 12 Trojan Track,Rigby, 8.10 8.45 16
58 Gersch, Victoria 11 Seattle Spee,Mercer 7.92 8.46 4
59 Keller, Emily 11 Worland High,Worlan 7.74 8.47 18
59 Farley, Krista 9 Warrior Trac,Pleasa 8.37 8.47 2
61 Moore, Annika 12 Mountain Wes,Missou 8.35 8.50 3
61 McGree, Whitney 11 McGree, Whit,Butte, 8.33 8.50 4
63 Dustin, Maddy 11 YMCA Team Id,Boise, 7.93 8.51 3
64 Welch, Brynlee 11 McHs Track,Hyrum, U 8.20 8.52 19
65 Reynolds, Katie 11 Laramie Trac,Larami 8.51 8.53 10
66 Scoffield, Kayla 10 Preston Trac,Presto 8.50 8.57 9
67 Wolfe, Toni 11 Casper Musta,Casper 9.10 8.58 11
68 Mohlke, Rachel 10 YMCA Team Id,Boise, 8.45 8.61 3
69 Dustin, McKenna 11 YMCA Team Id,Boise, 8.50 8.62 8
70 Hernandez, Yasmine 10 Mountain Vie,Lovela 8.50 8.63 7
71 Sanders, Shawnica 10 Central City,West V 8.60 8.64 12
72 Adams, Alexandra 12 Mountain Wes,Missou 8.30 8.66 6
73 Cunningham, Cricket 11 Big Horn Ram,Big Ho 8.87 8.70 16
73 San Auguastine, Angela 11 Isc Internat,San Jo 8.50 8.70 4
75 McDonald, Leigh 12 Mountain Vie,Lovela 8.80 8.73 15
76 Schroeder, Lindy 12 McHs Track,Hyrum, U 8.40 8.74 2
76 Grigsby, Trenelle 12 Flying Aj’s,Tacoma, 8.30 8.74 5
78 Alder, Kenzii 11 McHs Track,Hyrum, U 8.40 8.76 1
79 Howell, Amanda 11 Howell, Aman,Twin F 9.00 8.88 17
80 Mayer, Lydia 10 Big Horn Ram,Big Ho 9.35 8.93 7
81 Clemens, Baylee 9 Big Horn Ram,Big Ho 8.22 8.95 16
82 Jenkins, Maya 9 CA Track Clu,Oaklan 9.00 8.96 15
83 Charron, Jessica 11 Casper Musta,Casper 9.34 8.97 8
84 Follett, Tatiana 12 Ric Rojas Ru,Broomf 8.90 8.99 17
85 Hopkins, Sarah 11 Ric Rojas Ru,Broomf 8.75 9.03 14
85 Maehl, Mackenzie 10 Mountain Wes,Missou 8.97 9.03 18
87 Apedaile, Addy 10 McHs Track,Hyrum, U 8.60 9.06 13
88 Perry, Alyssa 12 Titan Track,Syracus 9.06 9.10 14
89 Jensen, Jessica 12 Wildcat Trac,Woods 9.09 9.14 12
90 Meyer, Emily 12 Tri-Valley F,Concor 8.30 9.15 10
91 Hofmeister, Teresa 11 Fort Collins,Windso 8.40 9.26 1
92 Rodriguez, Deina 10 Indian Track,Pocate 9.33 13
93 O’Connor, Emma 10 Mountain Wes,Missou 9.30 9.34 10
94 Shooshtari, Sara 10 Mountain Wes,Missou 9.30 9.47 9
95 Morrell, Alexis 12 Morrell, Ale,Firth, 8.50 9.48 5
96 Searles, Kayleign 9 Central City,West V 8.25 9.62 12
97 Creery, Hannah 10 Sanpete,Sterling, U 9.48 9.67 6
98 Robinson, Jaden 10 Sanpete,Sterling, U 10.06 9.99 4
99 Wesley, Alyx 12 Big Piney,Big Piney 10.40 10.28 3
100 Bustamante, Diana 9 East Track,Salt Lak 9.95 10.42 5
101 Wimp, Annie 12 Big Piney,Big Piney 10.85 10.72 2
102 Singleton, Kasie 11 Team Provo,Provo, U 12.00 13.34 1
— Lundberg, Caitlyn 11 Lovell,Lovell, WY 9.09 DQ 13
Girls 60 Meter Dash -
============================================================================
Name Year School Prelims Finals H#
============================================================================
Finals
1 Williams, LaurenRain 10 Williams, La,Lakewo 7.64 7.40 3
2 Yon, Shayna 12 Fkelite,Denver, CO 7.85 7.49 2
3 Musa, Ngozi 12 Seattle Spee,Federa 7.86 7.54 2
4 Groce, Alexis 12 Angel Flight,Aurora 7.88 7.56 1
5 Webb, Miah 12 Webb, Miah,Glendale 7.80 7.58 3
6 Koopman, Audra 10 Fort Collins,Windso 7.76 7.60 3
6 Stavig, Sarah 12 Stavig, Sara,Bothel 7.74 7.60 3
8 Evans, Maya 9 Angel Flight,Aurora 7.72 7.62 3
9 VanBuren, Amanda 11 Academy Of S,Rancho 7.86 7.68 2
10 Williams, Jaela 12 Gardena Core,Garden 7.82 7.73 3
11 Reed, Jasmin 10 Gardena Core,Garden 7.85 7.74 2
12 Richardson, Kyla 11 Isc Internat,San Jo 7.87 7.75 1
13 Pelton, Tara 11 Pelton, Tara,Parker 7.85 7.76 2
14 Sloan, Emily 9 Angel Flight,Aurora 7.86 7.86 2
15 Evans, London 11 Angel Flight,Aurora 7.88 7.87 1
16 Robinson, Kaylah 10 East Oakland,Oaklan 7.93 7.89 1
17 Parrish, Tia 11 Academy Of S,Rancho 7.91 7.91 1
Girls 60 Meter Hurdles -
============================================================================
Name Year School Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 Graham, Jasmyne 12 Academy Of S,Rancho 8.40 8.55q 1
2 Mucci, Celeste 10 Maribyrnong,Maribyr 9.00 8.70q 14
3 Davis, Tara 10 Plyometricfu,Simi V 8.90 J8.70q 13
4 Sloan, Emily 9 Angel Flight,Aurora 8.57 8.76q 4
5 Collier, Reonna 10 Isc Internat,San Jo 8.78 8.78q 11
6 Lester, Carly 12 Fort Collins,Windso 8.61 8.81q 5
7 Lopes, Lyndsey 12 Lopes, Lynds,clovis 8.78 J8.81q 10
8 Gilbertson, Zoe 10 Real Trainin,Hender 8.64 8.82q 6
9 Slessor, Katelyn 11 Calgary Warr,Calgar 8.71 8.87q 9
10 Williams, Jaela 12 Gardena Core,Garden 8.50 8.88q 2
11 Robinson, Kaylah 10 East Oakland,Oaklan 8.84 8.95q 12
12 Davies, Cidnee 11 Titan Track,Syracus 9.17 9.02q 11
13 Paris, Jaiden 9 Colorado Fly,Denver 8.99 9.08q 16
14 Gomez, Kiana 11 Angel Flight,Aurora 8.70 9.14q 8
15 Brown, Marlee 11 Brown, Marle,Colora 8.97 9.16q 15
16 Thomas, McKayla 12 Warrior Trac,Pleasa 9.68 J9.16q 7
17 Sawyer, Mikaela 12 YMCA Team Id,Boise, 9.17q 2
18 Coombe, Victoria 12 Colorado Fly,Denver 9.00 9.18q 15
19 Awakoaiye, KaRa 11 CA Track Clu,Oaklan 8.67 9.22 7
20 Pettaway, Rhyan 11 Angel Flight,Aurora 8.99 9.24 16
21 Ries, Maya 11 Speed Denver,CO, CO 8.90 9.26 14
22 Bedwell, Megan 12 Warrior Trac,Pleasa 9.38 9.45 7
23 Torpe, Nicole 11 Torpe, Nicol,Cadoga 9.30 9.53 9
24 Harris, Claire 12 Fkelite,Denver, CO 9.77 9.58 13
25 Duerden, Britten 12 Duerden, Bri,Morgan 9.58 9.60 1
25 Mora, Alejandra 10 Simplot More,Moreli 9.20 9.60 10
27 Barnett, Jordan 12 Davis Track,Kaysvil 9.62 9.61 5
27 Stewart, Cali Cheyenne S. Trac 9.61 1
29 Brown, Miranda 12 Central Oreg,Bend, 9.12 9.62 12
29 Morgan, Hali 12 Colorado Fly,Denver 9.65 9.62 6
31 Woest, Chloe 11 Fossil Ridge,Fort C 9.69 7
32 Morris, Jordan 12 YMCA Team Id,Boise, 9.59 9.70 2
33 McGree, Rachael 10 McGree, Rach,Butte, 9.50 9.74 4
34 Skidmore, Jentry 10 Titan Track,Syracus 9.47 9.75 5
35 Rowe, Megan 11 Davis Track,Kaysvil 9.70 9.77 8
36 Huber, Holly 12 Green River,Green R 9.75 9.80 11
37 Greenelsh, McKenzie 11 Big Horn Ram,Big Ho 10.91 9.81 16
38 Entzel, Hannah 10 Mountain Wes,Missou 10.07 9.85 6
39 Sifuma, Ruth 11 Campbell Cou,Gillet 9.73 9.90 10
39 Arsaga, Taylor 12 Laramie Trac,Larami 9.58 9.90 1
41 DeWitt, Abby 12 Timpanogos,Orem, UT 10.19 9.91 4
41 Cole, Emma 10 YMCA Team Id,Boise, 10.52 9.91 9
43 Nicosia, Carla 12 Nicosia, Car,Columb 9.90 9.92 15
44 Washington, Corinne 11 Blazin Bruin,Long B 9.78 9.94 14
45 Doherty, Marie 10 Campbell Cou,Gillet 9.89 10.02 16
46 Bomar, Peyton 10 Bronc Track,Sherida 10.52 10.06 8
47 Reed, Emily 12 Cody Track C,Cody, 10.05 10.08 8
48 Strong, Alyssa 11 Fort Collins,Windso 10.20 10.10 1
49 Sepos, Jessica 11 Evanston Red,Evanst 10.11 3
49 Richards, Olivia 12 Davis Track,Kaysvil 9.84 10.11 15
51 Opoulos, Rebecca 12 Sanpete,Sterling, U 10.25 10.17 2
52 Bawden, Jamie 10 Sanpete,Sterling, U 11.01 10.20 14
52 Hall, Janice 9 Star Valley,Auburn, 10.45 10.20 7
52 Steege, Lauren 10 Mountain Vie,Lovela 9.60 10.20 3
55 D'Agostino, Josie 11 Bozeman Trac,Bozema 9.51 10.27 3
56 Green, Keilani 12 Stockton Sta,Stockt 9.75 10.29 12
57 Pettit, Mackenzie 12 Pettit, Mack,Sedali 9.61 10.30 4
58 Srour, Salma 11 Bsharp Acade,Fairfi 10.00 10.33 12
59 Miran, Ally 11 YMCA Team Id,Boise, 9.37 10.39 8
60 Palmer, Jade 10 Kelly Walsh,Casper, 10.34 10.41 4
61 Bess, Taylor 11 Mountain Wes,Missou 9.71 10.42 9
62 Christensen, Claire 11 Central Oreg,Bend, 9.45 10.43 6
63 mullins, aubrey 12 Diamondback,pocatel 8.50 10.50 3
64 Anderson, Sierra 11 Trojan Track,Rigby, 10.00 10.51 14
65 Heward, Aspen 12 Star Valley,Auburn, 10.20 10.52 3
66 Robbins, Faith 10 Star Valley,Auburn, 10.03 10.53 10
67 Chamberlain, Kelly 11 Fort Collins,Windso 10.30 10.55 3
68 Betz, Heather 11 Ric Rojas Ru,Broomf 10.20 10.60 2
69 Jones, Heather 12 Fossil Ridge,Fort C 10.65 6
70 Shepard, Madesta 9 Bronc Track,Sherida 10.62 10.73 12
71 Dance, Shawni 12 Star Valley,Auburn, 10.87 10.78 14
72 Morin, Eliza 10 Green River,Green R 11.22 10.79 11
73 Herd, Sarah 12 Green River,Green R 10.89 10.80 15
74 McCrann, Kriston 9 Rock Springs,Rock S 10.56 10.82 10
75 Ward, Savannah 12 Warrior Trac,Pleasa 10.85 10.83 13
76 Cobb, Rebecca 12 Lodi Track C,Lodi, 10.16 10.85 5
77 Weeks, Melanie 12 Challis Runn,Challi 10.96 10.91 15
77 Dihle, Laura 11 Fort Collins,Windso 10.57 10.91 11
79 Patten, Teresa 11 Capital,Helena, MT 11.17 10.96 12
80 Roberts, Bailey 12 Preston Trac,Presto 10.05 11.00 7
81 Harrison, Kylie 11 Central City,West V 10.45 11.01 6
82 Wakley, Marissa 11 Preston Trac,Presto 10.05 11.07 9
83 Ellig, Katelin 9 Bozeman Trac,Bozema 11.46 11.12 10
84 Thatcher, Emma 11 Davis Track,Kaysvil 10.94 11.14 16
85 Dee, Brooklyn 10 Titan Track,Syracus 11.07 11.30 13
86 Moore, Lauryn 10 CA Track Clu,Oaklan 9.55 11.35 2
87 Long, Hanna 10 YMCA Team Id,Boise, 10.35 11.59 5
88 Avina, Avery 11 Tri-Valley F,Concor 9.10 12.20 13
89 Dimond, McKinlee 11 Davis Track,Kaysvil 12.00 12.66 9
90 Johnson, Hana 10 CA Track Clu,Oaklan 10.00 12.68 13
Girls 60 Meter Hurdles -
============================================================================
Name Year School Prelims Finals H#
============================================================================
Finals
1 Graham, Jasmyne 12 Academy Of S,Rancho 8.55 8.41 3
2 Williams, Jaela 12 Gardena Core,Garden 8.88 8.58 2
3 Collier, Reonna 10 Isc Internat,San Jo 8.78 8.59 3
4 Lopes, Lyndsey 12 Lopes, Lynds,clovis 8.81 8.64 2
5 Sloan, Emily 9 Angel Flight,Aurora 8.76 8.72 3
6 Gilbertson, Zoe 10 Real Trainin,Hender 8.82 8.75 2
7 Robinson, Kaylah 10 East Oakland,Oaklan 8.95 8.84 2
8 Davies, Cidnee 11 Titan Track,Syracus 9.02 8.86 2
8 Lester, Carly 12 Fort Collins,Windso 8.81 8.86 3
10 Davis, Tara 10 Plyometricfu,Simi V 8.70 8.95 3
11 Paris, Jaiden 9 Colorado Fly,Denver 9.08 8.98 1
12 Sawyer, Mikaela 12 YMCA Team Id,Boise, 9.17 9.08 1
13 Brown, Marlee 11 Brown, Marle,Colora 9.16 9.09 1
14 Coombe, Victoria 12 Colorado Fly,Denver 9.18 9.12 1
15 Thomas, McKayla 12 Warrior Trac,Pleasa 9.16 9.13 1
16 Gomez, Kiana 11 Angel Flight,Aurora 9.14 9.20 1
17 Slessor, Katelyn 11 Calgary Warr,Calgar 8.87 10.31 2
Girls 200 Meter Dash -
============================================================================
Name Year School Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 Lester, Carly 12 Fort Collins,Windso 24.49 25.44q 5
2 Rosin, Rachel 12 Riversdale A,Saskat 25.13 25.65q 9
3 Lopes, Lyndsey 12 Lopes, Lynds,clovis 24.52 25.73q 6
4 Webb, Miah 12 Webb, Miah,Glendale 24.45 25.82q 4
5 Epps, Alanna 12 East Oakland,Oaklan 25.16 25.83q 11
6 Andrew, Jessie 9 Maribyrnong,Maribyr 25.14 25.90q 10
7 Rodgers, Anna 9 Rodgers, Ann,Spokan 25.00 26.19q 8
8 Bowles, Sophie 11 Bowles, Soph,bothel 25.72 26.26q 15
9 Porch, Hannah 12 Mountain Wes,Missou 26.50 26.34q 15
10 Evans, London 11 Angel Flight,Aurora 24.92 26.36q 7
11 Ball, Josie 11 Box Elder Hi,Brigha 25.89 26.38q 18
12 Edeen, Gabby 12 Bronc Track,Sherida 26.14 26.49q 19
13 Onancia, Sarah 11 Colorado Fly,Denver 25.98 J26.49q 19
14 Pickering, Hunter 12 Riversdale A,Saskat 26.06 26.56q 22
15 Sanchez, Yareth 10 Simplot More,Moreli 25.17 26.58q 12
16 Rogers, Haley 11 Fkelite,Denver, CO 25.22 26.65q 13
17 Wingard, McKenzie 11 Mountain Wes,Missou 26.78 26.76q 11
18 Egbert, Haley 12 Gold Medal A,Provo, 26.61 26.83q 12
19 Doublin, Khayla 12 Colorado Fly,Denver 26.20 26.86 18
20 Simmons, Paige 11 Salem Hills,Salem, 26.01 26.90 20
21 Rounkles, Brittney 11 Davis Track,Kaysvil 27.40 26.92 8
22 Berning, Elise 12 Davis Track,Kaysvil 26.89 26.97 7
23 Johnson, Brooke 10 Kelly Walsh,Casper, 26.01 26.99 21
24 Cochran, Hannah 11 Central Oreg,Bend, 25.83 27.04 17
25 Le Bar, Maya 9 Le Bar, Maya,Spokan 26.94 27.10 2
26 Cain, Hannah 12 Challis Runn,Challi 25.53 27.14 14
27 Ross, Isabel 12 Fossil Ridge,Fort C 26.89 27.19 8
28 Davis, Morgan 12 Speed Unlimited 25.76 27.32 16
29 McGee, Tatum 11 YMCA Team Id,Boise, 26.33 27.46 17
30 Wanke, Kassidy 10 Campbell Cou,Gillet 28.02 27.48 22
31 Wind, Joscelyn 12 Mountain Vie,Lovela 26.80 27.54 10
32 Ness-Lanckriet, Kyra 12 Fossil Ridge,Fort C 26.04 27.56 22
33 Jones, Tatyana 11 Jones, Tatya,Boise, 28.45 27.57 14
34 Alston, Keanne 12 Trojan Track,Rigby, 26.90 27.61 5
35 Kerr-Layton, Halea 12 Ric Rojas Ru,Broomf 27.75 27.65 17
36 Hegg, Jamie 10 Ric Rojas Ru,Broomf 27.50 27.68 13
37 Robinson, Dejah 10 East Oakland,Oaklan 26.34 27.73 16
38 Cox, Jenny 12 YMCA Team Id,Boise, 26.90 27.76 4
39 Robinson, Tanner 10 Fossil Ridge,Fort C 27.11 27.78 6
40 Marcos, Citlaly 10 Simplot More,Moreli 26.10 27.79 21
41 Clemetson, Breann 11 Campbell Cou,Gillet 28.05 27.82 21
41 Codr, Amber Cheyenne S. Trac 27.82 1
43 Edmonson, Cydnee 11 Bsharp Acade,Fairfi 27.50 27.85 11
44 Gayles, Makiya 9 Colorado Fly,Denver 27.00 27.89 2
45 Hove, Kaylee 11 Campbell Cou,Gillet 26.93 27.92 3
46 Carlson, Hannah 9 Warrior Expr,Centen 28.40 27.94 16
47 Parker, Bobbi 11 Rock Springs,Rock S 26.87 28.01 9
48 Noble, Tiana 11 Fossil Ridge,Fort C 26.96 28.08 1
49 Bowens, Tristin 10 YMCA Team Id,Boise, 27.07 28.11 4
50 Kofoed, Caoimhe 12 Westlake Tra,Sarato 27.09 28.18 5
51 Surrency, Kelia 12 Isc Internat,San Jo 26.50 28.21 13
52 Kellum, Mallory 11 Fossil Ridge,Fort C 26.95 28.22 1
53 Arteaga, Arlyne 11 Titan Track,Syracus 28.80 28.28 7
54 Chance, Brianna 11 Chance, Bria,Goodin 27.68 28.29 15
55 Avila, Mia 9 Tri-Valley F,Concor 26.90 28.34 6
56 Coloma, Hanna 10 Tri-Valley F,Concor 27.50 28.35 12
57 Eatough, Brittany 10 Team Provo,Provo, U 27.54 28.39 14
58 Greene, Taylar 11 Capital,Helena, MT 28.40 28.43 15
59 Anderson, Leah 11 Park City Tr,Park C 28.08 28.48 20
60 Bishop, Abbey 12 McHs Track,Hyrum, U 27.20 28.50 7
61 Devine, Lauren 11 Tri-Valley F,Concor 26.50 28.53 14
62 Stewart, Alicia 9 Bronc Track,Sherida 29.02 28.55 3
62 Joyner, Sarah 10 Green River,Green R 29.41 28.55 7
64 Fergurson, Mya 9 Blazin Bruin,Long B 27.01 28.57 3
65 Winters, Christina 12 Mercury Trac,Salt L 28.00 28.61 21
66 Nelson, Abby 12 Big Piney,Big Piney 29.01 28.62 2
67 Sagers, McKenzie 10 Davis Track,Kaysvil 29.16 28.67 5
68 Landen, Emma 10 Warrior Expr,Centen 28.50 28.72 12
68 Tidwell, Jenny 12 Warrior Trac,Pleasa 29.86 28.72 19
68 Woffinden, Kylie 10 Worland High,Worlan 29.53 28.72 16
71 King, Tijanique 12 Blazin Bruin,Long B 27.78 28.75 18
72 Hodge, Jayla 12 Warrior Expr,Centen 28.80 28.85 6
73 Walker, Alexandra 9 Central Oreg,Bend, 27.95 28.87 19
73 Wood, Rylee 10 Riverton,Riverton, 28.88 28.87 3
75 Normand, Emma 9 Central Oreg,Bend, 27.45 28.89 10
76 Grant, Mariah 12 Bronc Track,Sherida 28.15 28.95 19
77 Waldal, Hailey 10 YMCA Team Id,Boise, 28.85 29.00 4
78 Jones, Breanna 12 Warrior Expr,Centen 28.70 29.01 9
79 Cavazos, Amelia 11 Warrior Expr,Centen 28.30 29.02 17
80 Stanley, Erika 12 Juab,Nephi, UT 29.50 29.08 10
81 Lantz, Shaelyn 11 Capital,Helena, MT 29.50 29.10 13
82 Shields, Sam 12 YMCA Team Id,Boise, 27.74 29.18 16
83 Orrock, Laurie 11 Wildcat Trac,Woods 30.75 29.29 18
84 Ruttan, Courtney 11 Park City Tr,Park C 28.84 29.31 5
85 Watts, Megann 11 YMCA Team Id,Boise, 28.50 29.36 13
86 Elliott, Taylor 10 YMCA Team Id,Boise, 27.40 29.44 9
87 Borst, Kyla 11 Fossil Ridge,Fort C 28.64 29.49 10
88 Ferguson, Elly 11 Davis Track,Kaysvil 29.45 29.58 9
89 Henderson, Hayley 11 Green River,Green R 29.43 29.68 8
90 Stevens, Maryn 10 YMCA Team Id,Boise, 29.00 29.72 2
91 Porter, Whitley 11 Fort Collins,Windso 29.50 29.73 14
92 Yorgason, Kyli 10 Riverton Wyo,Rivert 30.89 29.93 15
93 Mantilla, Stephanie 11 Fossil Ridge,Fort C 29.00 30.03 1
94 Smoot, Kylie 12 Wildcat Trac,Woods 30.85 30.09 17
95 Carrasco, Alexis 12 Carrasco, Al,Aberde 28.00 30.10 20
96 Connelly, Addy 12 Uintah High,Vernal, 29.50 30.11 11
97 Pinnock, Caroline 10 Olympus,Holladay, U 29.20 30.14 6
97 Bowles, Stephanie 10 Sanpete,Sterling, U 29.50 30.14 15
99 Blazovich, Madison 12 Rock Springs,Rock S 30.08 30.17 22
100 Brown, Leah 10 Park City Tr,Park C 29.62 30.23 18
101 Acosta, Aimee 12 Team Provo,Provo, U 30.50 30.24 21
102 Waugh, Breanna 11 Park City Tr,Park C 31.73 30.26 10
103 Fahrenbruch, Ashlyn 11 Fort Collins,Windso 29.10 30.31 4
104 Burnett, Clare 11 Warrior Expr,Centen 29.50 30.40 12
105 Quintero, JosLynn 10 Bear Lake Ru,Montpe 28.50 30.46 11
105 Perry-Mazion, shakym 10 Colorado Fly,Denver 29.89 30.46 20
105 Sorenson, Claire 11 Davis Track,Kaysvil 30.00 30.46 21
108 Wilson, Savanna 11 Wilson, Sava,Boise, 28.00 30.60 22
109 Rout, Nanyal 12 Olympus,Holladay, U 28.15 30.62 18
110 Kennedy, Sarah 10 Viking Track,Pleasa 31.40 30.80 13
111 Casey, Sarah 12 Warrior Trac,Pleasa 30.86 30.84 16
112 Sanchez, Judith 10 Evanston Red,Evanst 32.55 31.06 4
113 Watts, Sparkle 10 Watts, Spark,Idaho 0.29 31.34 1
114 Edwards, Ember 10 Uintah High,Vernal, 29.00 31.47 1
115 Seney, Jamie 10 Capital,Helena, MT 31.07 31.50 14
116 Turner, Natalie 11 Uintah High,Vernal, 32.10 31.62 7
117 Brown, Stefanee 10 Uintah High,Vernal, 32.50 31.92 5
118 Derrick, Tiffany 10 Evanston Red,Evanst 32.32 32.04 6
119 Finch, Nicole 11 Park City Tr,Park C 30.50 32.07 20
120 Cortez, Sophia 9 East Track,Salt Lak 31.50 32.76 12
121 Olson, Hanna 11 Skyline Griz,Idaho 30.00 32.84 22
122 Gunn, Sydney 12 Cody Track C,Cody, 30.56 33.38 19
123 Mayer, Orion 10 East Track,Salt Lak 32.00 33.69 8
-- Tate, Morgan 12 Wildcat Trac,Woods 28.80 DQ 8
-- Langlois, JeNay 11 Big Piney,Big Piney 31.90 DQ 9
Girls 200 Meter Dash -
==================================================================
Name Year School Finals H#
==================================================================
Finals
1 2441 Rosin, Rachel 12 Riversdale A,Saskat 24.67 3
2 1823 Lester, Carly 12 Fort Collins,Windso 24.74 3
3 2157 Andrew, Jessie 9 Maribyrnong,Maribyr 24.88 3
4 2939 Webb, Miah 12 Webb, Miah,Glendale 24.91 3
5 1056 Evans, London 11 Angel Flight,Aurora 25.06 2
6 1795 Rogers, Haley 11 Fkelite,Denver, CO 25.07 1
7 2117 Lopes, Lyndsey 12 Lopes, Lynds,clovis 25.60 3
8 1708 Epps, Alanna 12 East Oakland,Oaklan 25.77 3
9 2508 Rodgers, Anna 9 Rodgers, Ann,Spokan 25.83 2
10 1496 Onancia, Sarah 11 Colorado Fly,Denver 25.92 1
11 1193 Bowles, Sophie 11 Bowles, Soph,bothel 25.96 2
12 2440 Pickering, Hunter 12 Riversdale A,Saskat 26.00 1
13 1236 Edeen, Gabby 12 Bronc Track,Sherida 26.03 2
14 2245 Porch, Hannah 12 Mountain Wes,Missou 26.28 2
15 1886 Egbert, Haley 12 Gold Medal A,Provo, 26.32 1
16 2575 Sanchez, Yareth 10 Simplot More,Moreli 26.67 1
17 1194 Ball, Josie 11 Box Elder Hi,Brigha 26.74 2
18 2250 Wingard, McKenzie 11 Mountain Wes,Missou 26.98 1
Girls 400 Meter Dash -
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 2673 Tachinski, Victori 10 Stride Ahead,Winnip 54.97q 1
2 3028 Wilson, Carolyn 10 Wilson, Caro,Thousa 57.66q 5
3 1790 Birch, Damajahnee 12 Fkelite,Denver, CO 57.87q 3
4 1791 Hall, Julia 11 Fkelite,Denver, CO 58.59q 8
5 1828 Schulte, Becca 11 Fort Collins,Windso 58.88q 6
6 1983 Baynard, Timarya 12 Isc Internat,San Jo 59.10q 10
7 2341 Pinnock, Cassidy 12 Olympus,Holladay, U 59.16q 17
8 1741 Ellis, Emily 9 Ellis, Emily,Highla 59.30q 16
9 1931 Smiedala, Josey 12 Helena Track,Montan 59.86q 17
10 1985 Bryant, Malia 11 Isc Internat,San Jo 59.91q 13
11 1987 Hunter, Sydney 12 Isc Internat,San Jo 1:00.16q 15
12 1270 Heywood, Alison 12 CA Track Clu,Oaklan 1:00.20q 16
13 1927 Harding, Niasia 11 Harding, Nia,Hempst 1:00.32q 4
14 2054 Farnham, Phoenix 12 Laramie Trac,Larami 1:00.39q 6
15 1261 Jackson, Khiely 11 Bsharp Acade,Fairfi 1:00.74q 13
16 1869 Pecantte, Morgan 12 Gardena Core,Garden 1:00.82q 15
17 1009 Adolphus, Mikaela 12 Academy Of S,Rancho 1:00.91q 8
18 1292 Erisman, Ashlyn 10 Campbell Cou,Gillet 1:01.12q 11
19 2206 Janda, Maren 11 Mountain Vie,Lovela 1:01.25 11
20 1015 Sutton, April 12 Academy Of S,Rancho 1:01.26 12
21 1592 Sullivan, Melanie 11 Davis Track,Kaysvil 1:01.36 12
22 1794 Penney, Kelly 11 Fkelite,Denver, CO 1:01.38 5
23 3065 Sims, Kolbi 12 YMCA Team Id,Boise, 1:01.47 11
24 2035 Kehr, Laura 11 Knights Trac,Layton 1:01.75 1
25 3061 Oyler, Kaylee 11 YMCA Team Id,Boise, 1:01.78 10
26 2891 Slack, Sarah 10 Warrior Expr,Centen 1:01.93 14
27 1574 Gipson, BriAnna 11 Davis Track,Kaysvil 1:02.12 3
28 2561 Larkin, LeAnn 11 Shelley,Shelley, ID 1:02.13 11
29 1793 Larkin, Sydnee 9 Fkelite,Denver, CO 1:02.14 2
30 2036 Yarbrough, Jazzmin 12 Knights Trac,Layton 1:02.18 2
31 2595 Rawlinson, Lauren 11 Sky View Gir,Smithf 1:02.62 7
32 3054 Johnson, Jordyn 10 YMCA Team Id,Boise, 1:02.83 1
33 1221 Werner, Mia 10 Bozeman Trac,Bozema 1:03.17 1
34 2703 Stehlin, Zoe 11 Thermopolis,Thermop 1:03.25 16
35 1580 Matthewson, Ruby J 10 Davis Track,Kaysvil 1:03.36 8
36 1888 Jeffs, Brenna 11 Gold Medal A,Provo, 1:03.76 15
37 2624 Weisenberger, Devy 10 Spartan Trac,Camari 1:03.78 5
38 2927 Hill, Audun 11 Wasatch High,Heber 1:03.86 4
39 2670 Umpierre, Jasmyne 9 Stockton Sta,Stockt 1:03.92 7
40 3042 Calhoun, Ashtin 9 YMCA Team Id,Boise, 1:03.98 2
41 3051 Elwer, Olivia 10 YMCA Team Id,Boise, 1:04.12 7
42 1967 Whitmer, Ally 9 Indian Track,Pocate 1:04.20 10
43 2419 Holbrook, Kara 11 Ric Rojas Ru,Broomf 1:04.23 17
44 2033 Fitzgerald, Tawnie 12 Knights Trac,Layton 1:04.64 14
45 2389 Moser, Paige 10 Preston Trac,Presto 1:04.74 16
46 1475 O'Neill, Sarah Jea 10 Cody Track C,Cody, 1:04.82 10
47 1867 Muhammad, Jennah 11 Gardena Core,Garden 1:05.10 9
48 1590 Stephenson, Keslee 10 Davis Track,Kaysvil 1:05.11 4
48 1132 Hill, Angelica 11 Blazin Bruin,Long B 1:05.11 13
50 1760 Sepos, Abby 12 Evanston Red,Evanst 1:05.12 9
51 1362 Christensen, Siri 11 Casper Musta,Casper 1:05.15 12
52 2645 Turner, Caitlyn 11 Star Valley,Auburn, 1:05.17 16
53 2482 Lange, Ali 9 Rock Springs,Rock S 1:05.29 4
54 1436 Black, Molly 9 Chey Central,Cheyen 1:05.39 12
55 2411 Barr, Anna 10 Ric Rojas Ru,Broomf 1:05.40 2
56 1367 Sanchez, Sierra 11 Casper Musta,Casper 1:05.63 15
57 1567 Eames, Susie 10 Davis Track,Kaysvil 1:05.87 3
58 2241 O'Brien, Keelie 11 Mountain Wes,Missou 1:05.92 8
58 1266 Burgess, Kaitlyn 9 Burgess, Kai,Salmon 1:05.92 13
60 2209 Porter, Maddie 12 Mountain Vie,Lovela 1:06.30 17
61 2234 Fred, Rylee 12 Mountain Wes,Missou 1:06.38 8
62 1438 Gibb, Cayley 12 Chey Central,Cheyen 1:06.41 14
63 3027 Williams, Marcie 11 Williams, Ma,Malta, 1:06.42 3
64 2032 Bowman, Candace 12 Knights Trac,Layton 1:06.58 15
65 1365 Martinez, Sara 11 Casper Musta,Casper 1:06.60 1
66 2483 Lapp, Emma 10 Rock Springs,Rock S 1:06.62 5
67 2866 Reid, Melisa 12 Viking Track,Pleasa 1:06.67 6
68 2248 Scott, Addison 10 Mountain Wes,Missou 1:07.05 7
69 2081 Kern, Emma 11 Leduc Track,Leduc, 1:07.17 12
70 1491 Carew, Lauren 10 Colorado Fly,Denver 1:07.20 13
71 1103 Elliott, Zoey 11 Big Piney,Big Piney 1:07.29 3
72 2229 Burckhard, Haley 10 Mountain Wes,Missou 1:07.49 11
72 1510 Mars, Shyla 12 Cougar Track,Parker 1:07.49 7
74 1197 Tueller, Ansley 9 Box Elder Hi,Brigha 1:07.65 15
75 1824 Meeker, Catherine 11 Fort Collins,Windso 1:07.78 9
76 1140 Soto, GuadaLupe 12 Blazin Bruin,Long B 1:07.85 12
77 2737 Winder, Savannah 12 Timpanogos,Orem, UT 1:07.87 13
78 1694 Wohlhauser, MJ 12 Digger Elite,Sugar 1:08.02 3
79 2185 Cobabe, Lauren 9 Mercury Trac,Salt L 1:08.55 9
80 1217 Hopkins, Kenzie 10 Bozeman Trac,Bozema 1:09.00 5
81 1512 Morse, Tianna 11 Cougar Track,Parker 1:09.05 10
82 1962 Henderson, Ashlee 10 Indian Track,Pocate 1:09.14 16
83 2232 DeVries, Lyric 9 Mountain Wes,Missou 1:09.20 6
84 2733 Freitas, Carli 12 Timpanogos,Orem, UT 1:09.64 9
85 1137 Nickens, Nicole 9 Blazin Bruin,Long B 1:09.87 17
86 2465 Dolcater, Madyson 9 Riverton Wyo,Rivert 1:10.29 11
87 1925 Hall, Jenna 11 Hall, Jenna,Pocatel 1:10.49 2
88 1237 Emery, Raien 12 Bronc Track,Sherida 1:11.27 8
89 2981 Rosner, Addison 12 Wildcat Trac,Woods 1:12.28 7
90 1289 Capron, Anna 10 Campbell Cou,Gillet 1:14.96 17
91 2333 Olsen, Hailey 12 Olsen, Haile,Burley 1:15.23 4
92 2988 Wagstaff, Faith 9 Wildcat Trac,Woods 1:16.63 6
93 1559 Berry, Emily 11 Davis Track,Kaysvil 1:17.33 5
94 1507 Brack, Lexi 12 Cougar Track,Parker 1:17.50 14
95 1508 Carey, Kaylee 11 Cougar Track,Parker 1:18.08 10
-- 2790 Wilcox, Whitney 12 Top of Utah,Logan, DQ 6
Girls 400 Meter Dash -
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
Finals
1 2673 Tachinski, Victori 10 Stride Ahead,Winnip 54.05 3
2 3028 Wilson, Carolyn 10 Wilson, Caro,Thousa 55.47 3
3 1983 Baynard, Timarya 12 Isc Internat,San Jo 56.65 3
4 1828 Schulte, Becca 11 Fort Collins,Windso 56.68 3
5 1790 Birch, Damajahnee 12 Fkelite,Denver, CO 57.12 3
6 1791 Hall, Julia 11 Fkelite,Denver, CO 57.83 3
7 1741 Ellis, Emily 9 Ellis, Emily,Highla 58.08 2
8 1009 Adolphus, Mikaela 12 Academy Of S,Rancho 58.40 1
9 1927 Harding, Niasia 11 Harding, Nia,Hempst 58.60 1
10 2341 Pinnock, Cassidy 12 Olympus,Holladay, U 58.90 2
11 1985 Bryant, Malia 11 Isc Internat,San Jo 59.08 2
12 1931 Smiedala, Josey 12 Helena Track,Montan 59.31 2
13 1869 Pecantte, Morgan 12 Gardena Core,Garden 1:00.00 1
14 2054 Farnham, Phoenix 12 Laramie Trac,Larami 1:00.02 1
15 1292 Erisman, Ashlyn 10 Campbell Cou,Gillet 1:00.47 1
16 1270 Heywood, Alison 12 CA Track Clu,Oaklan 1:00.54 2
17 1261 Jackson, Khiely 11 Bsharp Acade,Fairfi 1:00.58 1
18 1987 Hunter, Sydney 12 Isc Internat,San Jo 1:01.14 2
Girls 800 Meter Run -
===========================================================================
Name Year School Seed Prelims H#
===========================================================================
Preliminaries
1 Ciluffo, Kaley Ciluffo, Kaley 2:08.00 2:15.78q 1
2 DeMone, Ginelle 11 Leduc Track,Leduc, 2:16.51 2:17.33q 2
3 Cantine, Sophie 10 Speed Unlimited 2:10.10 2:18.21q 2
4 Leggatt, Hannah 12 MAC Track,Edmonton, 2:17.86 2:20.70q 4
5 Cooney, Riley 12 Mountain Vie,Lovela 2:16.00 2:21.46q 1
6 Brooks, Ellen 11 Mountain Wes,Missou 2:20.00 2:22.88q 3
7 Ball, Maddie 12 Maple Mounta,Spanis 2:19.32 2:24.77q 2
8 Mahlke, Julia 11 Mahlke, Juli,Spring 2:20.23 2:25.20q 4
9 Cipriano, Tiahna 12 Davis Track,Kaysvil 2:25.00 2:25.41q 4
10 Day, Keegan 12 Day, Keegan,Billing 2:16.00 2:25.54q 4
11 Freeman, Hannah 10 Ric Rojas Ru,Broomf 2:26.00 2:26.14q 3
12 Lara, Ashley 12 South Bay Ex,San Jo 2:16.88 2:26.47q 3
13 Van Lith, Danielle 10 Canyon Track,Caldwe 2:25.10 2:26.77q 1
14 Sharp, Chloe 9 Sharp, Chloe,Clovis 2:22.39 2:26.87q 2
15 Case, Nikita 11 MAC Track,Edmonton, 2:24.37 2:26.95q 2
16 Khounviseth, Tatyjania 11 Leduc Track,Leduc, 2:25.90 2:27.32q 1
17 DeWolf, Ella 12 Laramie Trac,Larami 2:24.33 2:27.48q 1
18 Duckworth, Katie 9 Olympus,Holladay, U 2:22.72 2:27.49q 4
19 Henry, Alyse 12 Rock Springs,Rock S 2:26.20 2:27.51q 2
20 Givens, Josie 11 Green River,Green R 2:26.32 2:27.69q 3
21 Dilmore, Faith 10 YMCA Team Id,Boise, 2:19.00 2:27.95q 1
22 Christensen, Rebekah 10 Timpanogos,Orem, UT 2:28.00 2:27.96q 1
23 Corpus, Carli 11 YMCA Team Id,Boise, 2:23.00 2:28.32q 2
24 O'Neill, Julia Kay 9 Cody Track C,Cody, 2:30.00 2:28.50q 2
25 Gallegos, Emily 10 Ric Rojas Ru,Broomf 2:28.00 2:28.71q 2
26 Sherrodd, Kayla 11 Laramie Trac,Larami 2:29.66 2:28.94q 4
27 De Pasquale, Jordana 10 MAC Track,Edmonton, 2:28.02 2:28.95q 3
28 Waltari, Mishayla 12 Cody Track C,Cody, 2:25.67 2:29.45 4
29 Moffitt, Madison 9 Timpanogos,Orem, UT 2:30.00 2:29.72 3
30 Fredrick, Abbie 11 Cheyenne Eas,Cheyen 2:29.74 2:29.74 1
31 Pearson, Timera 12 Blazin Bruin,Long B 2:25.21 2:29.76 3
32 Nielsen, Virginia 10 Nielsen, Vir,Idaho 2:22.51 2:30.34 3
33 Wasielewski, Daniella 10 MAC Track,Edmonton, 2:29.21 2:30.95 3
34 Steele, Emma 9 MAC Track,Edmonton, 2:27.47 2:31.60 4
35 Hik, Felicity 10 MAC Track,Edmonton, 3:32.34 2:32.08 10
36 Christensen, Claire 12 Olympus,Holladay, U 2:29.08 2:32.42 1
37 Swanson, Alycia 11 Leduc Track,Leduc, 2:24.67 2:32.43 3
38 Bianchini, Michaela 11 Calgary Warr,Calgar 2:30.49 2:32.76 5
39 Ferrell, Anna 12 Davis Track,Kaysvil 2:32.00 2:32.77 5
40 Foster, Lydia 11 Campbell Cou,Gillet 2:33.76 2:32.84 6
41 Joseph, Elena 11 Speed Unlimited 2:26.03 2:33.08 1
42 Edmondson, Amber 12 Salem Hills,Salem, 2:35.00 2:33.36 6
43 Spackman, Kathryn 12 Viking Track,Pleasa 2:30.00 2:33.45 5
44 Andersen, Klarissa 11 Shelley,Shelley, ID 2:33.00 2:34.54 6
45 Sanchez, Katie 10 Ric Rojas Ru,Broomf 2:30.00 2:34.56 4
46 Draney, Kayli 10 Star Valley,Auburn, 2:34.90 2:34.98 6
47 Powell, Katelyn 11 YMCA Team Id,Boise, 2:24.00 2:35.15 3
48 Braun, Malia 12 Braun, Malia,Pocate 2:24.00 2:35.78 4
49 Franklin, Rachel 11 Mountain Vie,Lovela 2:36.00 2:35.98 6
50 Fowler, Riley 9 Fowler, Rile,Coeur 2:26.00 2:36.21 4
51 Clowers, Bethany 10 Speed Unlimited 2:25.20 2:36.47 2
52 Sauerwein, Kathryn 9 Cody Track C,Cody, 2:36.45 2:36.53 7
53 Ackerman, Abby 10 MAC Track,Edmonton, 2:30.23 2:36.58 5
54 Benson, Emily 12 Wasatch High,Heber 2:32.00 2:36.64 5
55 Comstock, Emily 9 Blazin Bruin,Long B 2:39.01 2:36.74 8
56 Scott, Desire 10 Cardinal Tra,San Jo 2:33.00 2:37.37 6
57 Nava, Jackie 12 Blazin Bruin,Long B 2:30.00 2:37.43 5
58 Lane, Hanna 10 Chey Central,Cheyen 2:36.80 2:37.78 7
59 Smiedala, Maggie 9 Helena Track,Montan 2:23.00 2:37.85 1
60 Price, Shelby 11 Chargers Tra,Draper 2:35.20 2:38.30 6
61 Vilhauer, Maddy 10 Bozeman Dist,Bozema 2:31.00 2:38.42 5
62 Ali, Marwa 11 MAC Track,Edmonton, 2:32.79 2:38.85 5
63 Olsen, Katarina 11 Capital,Helena, MT 2:45.00 2:38.97 9
64 Ashworth, Madi 11 Star Valley,Auburn, 2:34.64 2:39.97 6
65 Huntzinger, Emmaline 11 Davis Track,Kaysvil 2:32.00 2:40.16 5
66 Woods, Taylor 10 Davis Track,Kaysvil 2:32.00 2:40.47 5
67 Yoho, Carri 12 Knights Trac,Layton 2:38.23 2:41.07 7
68 Leslie, Dakota 12 Leslie, Dako,Firth, 2:34.33 2:41.71 6
69 Jackson, Celestial 11 Chey Central,Cheyen 2:36.54 2:41.76 7
70 Pinnock, Tori 11 Trojan Track,Rigby, 2:33.00 2:42.00 5
71 Smith, Elisha 11 Cody Track C,Cody, 2:39.00 2:42.19 7
72 Radakovich, Bailee 9 Rock Springs,Rock S 2:30.70 2:42.44 5
73 Thomas, Liz 9 Cougar Track,Parker 2:34.00 2:42.52 6
74 downes, maddie 11 Diamondback,pocatel 2:38.00 2:42.53 7
75 Howard, Katie 11 Elko Track C,Elko, 2:40.00 2:42.62 8
75 Clouse, Rachel 11 Davis Track,Kaysvil 2:33.00 2:42.62 6
77 Shipley, Julianne 9 Shipley, Jul,kuna, 2:36.00 2:43.05 6
78 Raby, Daria 9 Blazin Bruin,Long B 2:39.00 2:43.89 7
79 Moore, Libby 9 Ric Rojas Ru,Broomf 2:38.00 2:44.34 7
80 Kingsbury, Madison 10 Kingsbury, M,Kuna, 2:38.00 2:44.43 7
81 Allison, Kaleigh 9 Green River,Green R 2:52.00 2:44.59 9
82 Yates, Ashley 11 Trojan Track,Rigby, 2:59.00 2:45.05 10
83 Thompson, Hannah 11 Star Valley,Auburn, 2:45.18 10
84 Galbraith, Megan 9 Digger Elite,Sugar 3:00.00 2:45.75 10
85 Taylor, Ashley 10 Davis Track,Kaysvil 2:40.00 2:46.16 8
86 olcott, siera 11 Diamondback,pocatel 2:45.00 2:46.47 9
87 Goodrich, Katheryn 11 Chey Central,Cheyen 2:43.65 2:46.59 8
88 Wood, Malaree 10 Davis Track,Kaysvil 2:45.00 2:47.05 8
89 Sheridan, Nicole 9 Viking Track,Pleasa 2:42.00 2:47.10 8
90 Tayler, Bronwyn 12 Wasatch High,Heber 2:51.00 2:47.83 9
91 Christensen, Emma 10 Olympus,Holladay, U 2:47.43 2:48.05 9
92 Guadarrama, Alejandra 11 East Track,Salt Lak 2:55.00 2:48.39 9
93 Stott, Ashlyn 10 Chargers Tra,Draper 2:39.50 2:48.93 8
94 Murray, Darian 12 Wildcat Trac,Woods 2:58.04 2:51.50 10
95 Call, Emma 12 Davis Track,Kaysvil 2:42.00 2:52.17 8
96 Wood, Elizabeth 11 Titan Track,Syracus 2:53.00 2:52.54 9
97 Berry, Amber 11 Davis Track,Kaysvil 2:40.00 2:52.74 8
98 Hammond, McKenzie 10 Bear Lake Ru,Montpe 2:40.00 2:53.40 8
99 Leininger, Laura 10 Bozeman Trac,Bozema 2:50.52 2:55.02 9
100 Jacob, Karissa 12 Titan Track,Syracus 2:55.00 2:55.54 9
101 Rusher, Emma 10 YMCA Team Id,Boise, 2:45.00 2:56.29 8
102 Greer, Danika 11 Mountain Wes,Missou 2:51.50 2:57.18 9
103 Gardner, Sadie 9 Gardner, Sad,Pocate 2:56.00 2:58.66 10
104 Hegy, Marissa 12 Bronc Track,Sherida 2:51.56 2:58.76 9
105 Garz, Jordyn 12 Garz, Jordyn,Emmett 2:38.00 3:01.49 7
106 Jeminez, Christina 9 Blazin Bruin,Long B 2:42.01 3:01.79 8
107 Ozmon, Hannah 10 Thermopolis,Thermop 2:51.00 3:04.05 9
108 olcott, sydney 9 Diamondback,pocatel 3:05.00 3:05.29 10
109 Meyers, Madison 12 Davis Track,Kaysvil 3:05.00 3:12.18 10
110 Rodriguez, Michelle 10 East Track,Salt Lak 3:25.00 3:16.03 10
111 Dillon, Morgan 10 Wildcat Trac,Woods 3:25.00 3:16.68 10
112 Bremer, Lia 10 Wildcat Trac,Woods 3:30.00 3:17.55 10
-- Calabrese, Izze 12 Calabrese, I,edwrds 2:29.10 DNF 2
Girls 800 Meter Run -
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
Finals
1 1467 Ciluffo, Kaley Ciluffo, Kaley 2:09.73 3
2 2631 Cantine, Sophie 10 Speed Unlimited 2:11.85 3
3 2079 DeMone, Ginelle 11 Leduc Track,Leduc, 2:12.36 3
4 2202 Cooney, Riley 12 Mountain Vie,Lovela 2:15.71 3
5 2228 Brooks, Ellen 11 Mountain Wes,Missou 2:18.01 3
6 2136 Leggatt, Hannah 12 MAC Track,Edmonton, 2:19.02 3
7 2415 Freeman, Hannah 10 Ric Rojas Ru,Broomf 2:19.49 2
8 2142 Ball, Maddie 12 Maple Mounta,Spanis 2:21.09 3
9 1667 Day, Keegan 12 Day, Keegan,Billing 2:22.18 2
10 1905 Givens, Josie 11 Green River,Green R 2:22.56 1
11 2557 Sharp, Chloe 9 Sharp, Chloe,Clovis 2:24.37 2
12 1313 Van Lith, Danielle 10 Canyon Track,Caldwe 2:24.55 2
12 2132 Case, Nikita 11 MAC Track,Edmonton, 2:24.55 2
14 2731 Christensen, Rebek 10 Timpanogos,Orem, UT 2:24.86 1
15 3047 Dilmore, Faith 10 YMCA Team Id,Boise, 2:25.28 1
16 2618 Lara, Ashley 12 South Bay Ex,San Jo 2:25.65 2
17 2337 Duckworth, Katie 9 Olympus,Holladay, U 2:25.74 2
18 2140 Mahlke, Julia 11 Mahlke, Juli,Spring 2:26.19 3
19 1561 Cipriano, Tiahna 12 Davis Track,Kaysvil 2:26.48 3
20 2058 Sherrodd, Kayla 11 Laramie Trac,Larami 2:26.58 1
21 2133 De Pasquale, Jorda 10 MAC Track,Edmonton, 2:27.29 1
22 2082 Khounviseth, Tatyj 11 Leduc Track,Leduc, 2:27.30 2
23 2479 Henry, Alyse 12 Rock Springs,Rock S 2:27.40 1
24 2053 DeWolf, Ella 12 Laramie Trac,Larami 2:27.44 2
25 3045 Corpus, Carli 11 YMCA Team Id,Boise, 2:27.67 1
26 2416 Gallegos, Emily 10 Ric Rojas Ru,Broomf 2:30.95 1
27 1474 O'Neill, Julia Kay 9 Cody Track C,Cody, 2:44.26 1
Girls 1600 Meter Run
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 2553 Scholl, Tabor 12 Scholl, Tabo,kremml 5:04.44q 2
2 1123 Biles, Lucy 12 Biles, Lucy,Herrima 5:08.49q 3
3 1300 Wendt, Sydney 10 Campbell Cou,Gillet 5:09.00q 3
4 1948 Hill, Annie 9 Hill, Annie,Kalispe 5:10.19q 1
5 2194 Morley, Bryn 9 Morleys,Bigfork, MT 5:11.07q 1
6 2768 Williams, Isabella 12 Titan Track,Syracus 5:11.20q 3
7 2007 Carter, Kashley 12 Juab,Nephi, UT 5:11.50q 5
8 2487 Piaia, Karli 12 Rock Springs,Rock S 5:11.55q 3
9 2683 Hunter, Kate 10 Team Provo,Provo, U 5:12.96q 2
10 1573 Geisler, Ally 10 Davis Track,Kaysvil 5:14.36q 4
11 2208 Offerman, Lauren 10 Mountain Vie,Lovela 5:15.47q 4
12 1033 Hollingsworth, Sam 10 American For,Americ 5:15.50q 3
13 2908 Lee, McKenna 9 Warrior Trac,Pleasa 5:15.51q 3
14 1556 Beard, Tatum 12 Davis Track,Kaysvil 5:17.48q 4
15 1124 Bilo, Peyton 12 Bilo, Peyton,Sacram 5:18.00q 1
16 1026 Bench, Maddie 12 American For,Americ 5:18.12q 1
17 1366 Olsen, Molly 10 Casper Musta,Casper 5:18.39q 4
18 3043 Christianson, Sara 11 YMCA Team Id,Boise, 5:18.42q 2
19 1025 Baird, Sophie 11 American For,Americ 5:19.29q 1
20 2144 Lund, Britney 11 Maple Mounta,Spanis 5:19.58q 5
21 2135 Kuerschner, Melina 11 MAC Track,Edmonton, 5:20.20q 4
22 3052 Hagen, Erin 12 YMCA Team Id,Boise, 5:20.82q 3
23 1598 Wayment, Courtney 11 Davis Track,Kaysvil 5:21.53q 2
24 2425 Rogers, Olivia 11 Ric Rojas Ru,Broomf 5:22.39q 3
25 2338 Hoj, Olivia 11 Olympus,Holladay, U 5:22.61q 4
26 1039 Wright, Lexi 9 American For,Americ 5:22.66q 5
27 2730 Christensen, Mary 12 Timpanogos,Orem, UT 5:23.42q 5
28 1599 Weaver, Miah 10 Davis Track,Kaysvil 5:24.02q 1
29 2971 Holbrook, Millika 12 Wildcat Trac,Woods 5:24.50q 1
30 1037 Smith, Nikki 12 American For,Americ 5:24.70q 3
31 1717 Sargent, Sarah 12 East Track,Salt Lak 5:24.78q 5
32 2088 Leonard, Kiah 12 Leonard, Kia,Bertho 5:24.80q 5
33 2080 Keirstead, Haley 10 Leduc Track,Leduc, 5:24.95q 1
34 2907 Heaton, Sam 12 Warrior Trac,Pleasa 5:25.13q 1
35 2525 Johnston, Haley 11 Salem Hills,Salem, 5:26.37q 4
36 2890 Petersen, Erica 12 Warrior Expr,Centen 5:26.53q 5
37 1030 Green, Lexie 12 American For,Americ 5:27.11 2
38 1034 Musselman, Sara 10 American For,Americ 5:27.44 4
39 1437 Frentheway, Aubrey 9 Chey Central,Cheyen 5:27.54 4
40 1576 Hedquist, Josey 12 Davis Track,Kaysvil 5:27.73 5
41 1837 Guzman, Marah 12 Fossil Ridge,Fort C 5:28.21 3
42 2047 Lambros, Madison 11 Lambros, Mad,Floris 5:28.63 5
43 1038 Squires, Cami 10 American For,Americ 5:29.12 2
44 2317 Callister, April 11 Ogden Track,Ogden, 5:29.38 3
45 1027 Bradshaw, Katie 10 American For,Americ 5:30.01 3
46 1028 Cornell, Katie 11 American For,Americ 5:30.77 2
47 1840 Leatherman, Kate 11 Fossil Ridge,Fort C 5:31.33 5
48 2323 Lythgoe, Holland 11 Ogden Track,Ogden, 5:31.66 2
49 1161 Davies, Hannah 10 Bonneville T,Ogden, 5:32.04 2
50 1443 Yager, Madison 12 Chey Central,Cheyen 5:32.42 1
51 2572 Deloa, Veronica 9 Simplot More,Moreli 5:33.03 4
52 1509 Herrera, Jordan 10 Cougar Track,Parker 5:33.14 2
53 2736 Viertel, Taylor 9 Timpanogos,Orem, UT 5:33.24 5
54 2386 Pratt, Michelle 10 Pratt, Miche,Blackf 5:34.80 7
55 1267 Amen, Jourdan 10 CA Track Clu,Oaklan 5:35.03 2
56 2118 Caldwell, Jaclyn 11 Lovell,Lovell, WY 5:35.13 2
57 1188 Spehar, Megan 12 Bountiful Tr,Bounti 5:35.20 1
58 1511 McConnell, Amy 11 Cougar Track,Parker 5:35.46 2
59 2559 Drollinger, Paytin 10 Shelley,Shelley, ID 5:35.86 1
60 2889 Middleton, Mandee 12 Warrior Expr,Centen 5:35.96 6
61 1582 Neuenschwander, Gr 10 Davis Track,Kaysvil 5:36.35 4
62 2422 Kunz, Tatjana 11 Ric Rojas Ru,Broomf 5:37.29 3
63 1413 Chynoweth, Paityn 12 Chargers Tra,Draper 5:40.35 1
64 2950 Larsen, Cheyenne 12 Westlake Tra,Sarato 5:40.85 5
65 2321 Godfrey, Danielle 10 Ogden Track,Ogden, 5:41.13 2
66 1165 Perry, Julia 11 Bonneville T,Ogden, 5:41.47 5
67 1031 Gunther, Anna 11 American For,Americ 5:43.42 4
68 1203 May, Marley 10 Bozeman Dist,Bozema 5:43.69 6
69 1340 Cadena, Priscilla 11 Cardinal Tra,San Jo 5:45.50 1
70 1676 yost, burkleigh 9 Diamondback,pocatel 5:46.36 6
71 1032 Heath, Kendra 10 American For,Americ 5:46.63 6
72 2888 Marizza, Allie 10 Warrior Expr,Centen 5:46.69 7
73 2639 Demler, Hannah 12 Star Valley,Auburn, 5:46.90 4
74 2412 Beggan, Katia 10 Ric Rojas Ru,Broomf 5:47.62 3
75 2592 Field, Katelyn 12 Sky View Gir,Smithf 5:47.76 5
76 2322 Keller, Aliesha 12 Ogden Track,Ogden, 5:47.95 5
77 1167 Peterson, Jessica 9 Bonneville T,Ogden, 5:48.38 5
78 2984 Tadler, Haley 12 Wildcat Trac,Woods 5:48.48 6
79 1605 Zaugg, Sydney 11 Davis Track,Kaysvil 5:48.76 3
80 2097 Boynton, Haley 11 Lodi Track C,Lodi, 5:50.23 4
81 2760 Griffin, Rachel 10 Titan Track,Syracus 5:50.48 4
82 1579 Johnson, Rachel 12 Davis Track,Kaysvil 5:50.95 2
83 2951 Monroy, Monica 11 Westlake Tra,Sarato 5:50.97 6
84 2925 Brush, Aubrianna 11 Wasatch High,Heber 5:51.64 1
85 2055 Hamerlinck, Claire 10 Laramie Trac,Larami 5:51.70 6
86 1704 Dixon, Haley 10 Dixon, Haley,payson 5:51.90 7
87 1035 Phillippi, Katy 10 American For,Americ 5:52.16 6
88 1583 Rayl, Sydnee 10 Davis Track,Kaysvil 5:52.20 6
89 2560 Hassell, Cambria 12 Shelley,Shelley, ID 5:52.41 6
90 2735 Naverrete-Lamas, J 11 Timpanogos,Orem, UT 5:52.71 3
91 1836 Butler, Promise 10 Fossil Ridge,Fort C 5:53.15 8
92 2387 Hatch, Billie 10 Preston Trac,Presto 5:53.45 1
93 1957 Hurst, Abby 9 Hurst, Abby,Blackfo 5:53.71 7
94 1308 Hammons, Emily 12 Canyon Track,Caldwe 5:54.53 6
95 1162 Garner, Sydney 9 Bonneville T,Ogden, 5:54.57 3
96 3036 Montanez, Kelliana 9 Worland High,Worlan 5:55.44 7
97 2968 Farnsworth, Amria 10 Wildcat Trac,Woods 5:55.64 8
98 2203 Foster, Caroline 12 Mountain Vie,Lovela 5:56.34 9
99 2005 Anderson, Nicole 9 Juab,Nephi, UT 5:56.80 7
100 2101 Ferguson, Grace 12 Lodi Track C,Lodi, 5:58.31 7
101 2051 Baskaran, Murdhula 12 Laramie Trac,Larami 5:58.52 6
102 1036 Russell, Emma 10 American For,Americ 5:58.60 7
103 3030 Winter, Bailey 10 Winter, Bail,Farr W 5:58.67 5
104 1307 Escobedo, Stephani 10 Canyon Track,Caldwe 5:58.70 9
105 2467 Pingree, Darcia 12 Riverton Wyo,Rivert 5:58.89 9
106 1552 Critchfield, Abby 12 Critchfield,,Oakley 5:59.10 8
107 1564 Datwyler, Kaitlyn 12 Davis Track,Kaysvil 5:59.21 4
108 2864 Kelly, Lisa 9 Viking Track,Pleasa 5:59.33 12
109 1691 Hill, Shaylee 10 Digger Elite,Sugar 5:59.50 8
110 1588 Smith, Ally 10 Davis Track,Kaysvil 5:59.78 7
111 1101 Davison, McKenzi 9 Big Piney,Big Piney 6:00.43 9
112 2481 Klingensmith, Sher 11 Rock Springs,Rock S 6:00.68 9
113 2759 Greenhalgh, Abbey 10 Titan Track,Syracus 6:01.16 8
114 2480 Hills, Izzy 10 Rock Springs,Rock S 6:01.56 7
115 2342 Rasmussen, Eden 9 Olympus,Holladay, U 6:02.06 8
115 1505 Corry, Kaylee 12 Corry, Kayle,Cedar 6:02.06 6
117 2596 Sidwell, Megan 12 Sky View Gir,Smithf 6:02.16 7
118 1736 Shea, Bailey 11 Elko Track C,Elko, 6:02.33 4
119 1204 Merica, Haiden 11 Bozeman Dist,Bozema 6:03.12 9
120 2924 Bocanegra, Malleri 11 Wasatch High,Heber 6:03.43 7
121 2963 Bell, Sarah 12 Wildcat Trac,Woods 6:03.79 10
122 2948 Jex, Rebekah 11 Westlake Tra,Sarato 6:03.94 7
123 1693 Price, Indya 11 Digger Elite,Sugar 6:03.96 8
124 2763 Peterson, Renee 12 Titan Track,Syracus 6:04.27 8
125 1569 English, Madeline 9 Davis Track,Kaysvil 6:04.30 8
126 2318 Dickson, Georgia 9 Ogden Track,Ogden, 6:04.61 8
127 2466 Murphy, Gaven 10 Riverton Wyo,Rivert 6:04.70 8
128 2477 Dewey, Ashley 11 Rock Springs,Rock S 6:04.90 8
129 2009 Slater, Whitney 9 Juab,Nephi, UT 6:04.92 8
130 1594 Tanner, Alex 12 Davis Track,Kaysvil 6:05.09 7
130 1597 Waddoups, Sarah 9 Davis Track,Kaysvil 6:05.09 1
132 1269 Brusco, Natalia 10 CA Track Clu,Oaklan 6:05.89 7
133 1572 Ferrell, Sarah 10 Davis Track,Kaysvil 6:06.00 8
134 1563 Connell, Jenna 10 Davis Track,Kaysvil 6:06.14 7
135 1758 Kennedy, Graycee 9 Evanston Red,Evanst 6:07.50 9
136 1029 Garrett, Camille 11 American For,Americ 6:08.14 7
137 1164 Johnson, Holly 11 Bonneville T,Ogden, 6:08.63 6
138 1506 Bartelmey, Elyse 9 Cougar Track,Parker 6:08.68 9
139 2702 Ryan, Maggie 10 Thermopolis,Thermop 6:08.77 8
140 2344 Tanner, Nikki 12 Olympus,Holladay, U 6:09.79 9
141 2676 Sutton, Alyssa 10 Sutton, Alys,Payson 6:10.28 11
142 1757 Harvey, Micah 9 Evanston Red,Evanst 6:11.97 9
143 1675 thissen, carmen 12 Diamondback,pocatel 6:12.66 6
144 2729 Bean, Haley 10 Timpanogos,Orem, UT 6:12.81 11
145 2339 Johnsen, Cassie 9 Olympus,Holladay, U 6:12.85 9
146 1601 Wood, Krystal 9 Davis Track,Kaysvil 6:13.55 9
147 2478 Hampton, Hannah 11 Rock Springs,Rock S 6:13.57 9
148 2006 Baxter, Apryl 10 Juab,Nephi, UT 6:13.99 8
149 1163 Hargrove, Mikayla 10 Bonneville T,Ogden, 6:15.88 10
150 2766 Snyder, Kayla 12 Titan Track,Syracus 6:15.98 10
151 1718 Venzor, Tresa 9 East Track,Salt Lak 6:16.81 10
152 1240 Robinson, Cassandr 12 Bronc Track,Sherida 6:17.12 10
153 1910 McMicheal, Cheyenn 12 Green River,Green R 6:17.84 10
154 2030 Kjar, Aubree 12 Kjar, Aubree,Cedar 6:18.97 11
155 2334 Anderson, Paige 11 Olympus,Holladay, U 6:19.72 9
156 1591 Stuart, Kate 9 Davis Track,Kaysvil 6:19.78 10
157 2485 O'Neal, Jesse 12 Rock Springs,Rock S 6:20.18 8
158 1921 Grove, Brittney 12 Grove, Britt,Billin 6:20.21 6
159 2909 Rich, Haeli 12 Warrior Trac,Pleasa 6:20.77 11
160 2970 Gunnerson, Sadie 11 Wildcat Trac,Woods 6:21.84 10
161 2738 Wood, Allie 10 Timpanogos,Orem, UT 6:23.22 10
162 1756 Griffith, Tiana 10 Evanston Red,Evanst 6:23.41 11
163 1418 Rhoads, Raquel 10 Chargers Tra,Draper 6:24.55 10
164 1202 Kisko, Lacey 11 Bozeman Dist,Bozema 6:24.60 10
165 2967 Faasavalu, Bekah 9 Wildcat Trac,Woods 6:24.61 12
166 2973 Johnson, Caroline 9 Wildcat Trac,Woods 6:25.94 10
167 2700 Lewis, Stacy 10 Thermopolis,Thermop 6:26.55 11
168 2767 Walker, Ashley 11 Titan Track,Syracus 6:26.64 11
169 1565 Davis, Taylor 11 Davis Track,Kaysvil 6:27.03 10
170 2836 Larsen, Ashley 12 Uintah High,Vernal, 6:27.22 11
171 2770 Young, Gabrielle 11 Titan Track,Syracus 6:27.38 10
172 1603 Wood, Nicole 12 Davis Track,Kaysvil 6:27.77 6
173 1415 Densley, Maddie 10 Chargers Tra,Draper 6:28.77 10
174 1753 Berger, Rylee 10 Evanston Red,Evanst 6:29.40 10
175 2862 Bahr, Mia 9 Viking Track,Pleasa 6:30.07 11
176 1422 Walker, Whitney 10 Chargers Tra,Draper 6:31.00 11
177 2969 Ferguson, Jessica 11 Wildcat Trac,Woods 6:32.64 11
178 1904 Chitica, Norissa 12 Green River,Green R 6:32.84 11
179 2986 Tidwell, Sam 11 Wildcat Trac,Woods 6:34.45 12
180 1734 Castro, Rylee 10 Elko Track C,Elko, 6:35.76 9
181 2320 Garrett, Rose 9 Ogden Track,Ogden, 6:36.00 11
182 2591 Bland, Danela 10 Sky View Gir,Smithf 6:37.40 11
183 2609 Smith, Paige 9 Smith, Paige,kimber 6:38.09 10
184 2987 Trader, Alyssa 11 Wildcat Trac,Woods 6:40.57 12
185 1166 Perry, Olivia 10 Bonneville T,Ogden, 6:42.21 11
186 2376 Paulsen, Madison 12 Paulsen, Mad,Pocate 6:45.81 12
187 1168 Ward, Rosa 11 Bonneville T,Ogden, 6:46.74 12
188 1312 Trautman, Ashton 12 Canyon Track,Caldwe 6:48.06 12
189 2008 Davis, Jematisa 12 Juab,Nephi, UT 6:48.08 12
190 1688 Blom, Tove 11 Digger Elite,Sugar 6:49.21 12
191 2982 Singley, Tori 11 Wildcat Trac,Woods 6:52.03 12
192 1244 Wiley, Hannah 12 Bronc Track,Sherida 6:52.17 12
193 2964 Bouley, Eleanor 11 Wildcat Trac,Woods 6:52.94 12
194 1105 Hughes, Abby 12 Big Piney,Big Piney 6:56.02 12
195 1924 Gunter, Makenna 11 Gunter, Make,Chubbu 6:56.85 9
196 1306 DeLoera, Esmeralda 12 Canyon Track,Caldwe 7:00.69 9
197 1110 Starkjohann, Sasa 12 Big Piney,Big Piney 7:00.78 13
198 2034 Fletcher, Abby 12 Knights Trac,Layton 7:02.29 12
199 2519 Reeder, Rachael 9 Running Pira,Dayton 7:04.33 11
200 2979 Paschal, Natasha 12 Wildcat Trac,Woods 7:06.31 12
201 2980 Petersen, Cara 10 Wildcat Trac,Woods 7:12.98 12
202 2606 Sluder, Isabella 10 Sluder, Isab,Shosho 7:21.61 13
203 1305 Celestino, Brenda 9 Canyon Track,Caldwe 7:26.53 13
204 2679 Tanner, Emalee 12 Tanner, Emal,Pocate 7:35.80 13
205 2974 Lamb, Ali 11 Wildcat Trac,Woods 7:36.39 12
206 1309 Lara, Vanessa 10 Canyon Track,Caldwe 7:40.62 13
207 2975 Mills, Heather 11 Wildcat Trac,Woods 7:41.68 13
208 1282 Cabistan, Nadia 11 Cabistan, Na,payson 7:53.69 13
-- 2616 Eddy, Kailey 11 South Bay Ex,San Jo DNF 2
Girls 1600 Meter Run -
============================================================================
Name Year School Prelims Finals H#
============================================================================
Finals
1 Scholl, Tabor 12 Scholl, Tabo,kremml 5:04.44 4:56.32 3
2 Morley, Bryn 9 Morleys,Bigfork, MT 5:11.07 4:57.03 3
3 Hill, Annie 9 Hill, Annie,Kalispe 5:10.19 4:57.60 3
4 Carter, Kashley 12 Juab,Nephi, UT 5:11.50 4:59.34 3
5 Hunter, Kate 10 Team Provo,Provo, U 5:12.96 5:03.92 3
6 Wendt, Sydney 10 Campbell Cou,Gillet 5:09.00 5:04.99 3
7 Biles, Lucy 12 Biles, Lucy,Herrima 5:08.49 5:06.42 3
8 Williams, Isabella 12 Titan Track,Syracus 5:11.20 5:09.04 3
9 Hollingsworth, Sammy 10 American For,Americ 5:15.50 5:12.07 3
10 Piaia, Karli 12 Rock Springs,Rock S 5:11.55 5:12.45 3
11 Lund, Britney 11 Maple Mounta,Spanis 5:19.58 5:13.46 2
12 Geisler, Ally 10 Davis Track,Kaysvil 5:14.36 5:13.87 3
13 Lee, McKenna 9 Warrior Trac,Pleasa 5:15.51 5:14.44 2
14 Bilo, Peyton 12 Bilo, Peyton,Sacram 5:18.00 5:14.64 2
15 Hoj, Olivia 11 Olympus,Holladay, U 5:22.61 5:15.25 1
16 Wayment, Courtney 11 Davis Track,Kaysvil 5:21.53 5:15.36 2
17 Kuerschner, Melina 11 MAC Track,Edmonton, 5:20.20 5:16.23 2
18 Beard, Tatum 12 Davis Track,Kaysvil 5:17.48 5:16.33 2
19 Wright, Lexi 9 American For,Americ 5:22.66 5:17.18 1
20 Sargent, Sarah 12 East Track,Salt Lak 5:24.78 5:17.33 1
21 Christianson, Sara 11 YMCA Team Id,Boise, 5:18.42 5:17.60 2
22 Rogers, Olivia 11 Ric Rojas Ru,Broomf 5:22.39 5:18.26 2
23 Johnston, Haley 11 Salem Hills,Salem, 5:26.37 5:19.23 1
24 Holbrook, Millika 12 Wildcat Trac,Woods 5:24.50 5:21.26 1
25 Offerman, Lauren 10 Mountain Vie,Lovela 5:15.47 5:21.57 3
26 Weaver, Miah 10 Davis Track,Kaysvil 5:24.02 5:22.24 1
27 Heaton, Sam 12 Warrior Trac,Pleasa 5:25.13 5:22.50 1
28 Christensen, Mary 12 Timpanogos,Orem, UT 5:23.42 5:23.07 1
29 Olsen, Molly 10 Casper Musta,Casper 5:18.39 5:24.34 2
30 Hagen, Erin 12 YMCA Team Id,Boise, 5:20.82 5:26.80 2
31 Keirstead, Haley 10 Leduc Track,Leduc, 5:24.95 5:32.43 1
32 Petersen, Erica 12 Warrior Expr,Centen 5:26.53 5:36.98 1
Girls 3200 Meter Run
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 2159 Mazza-Downie, Amel 10 Maribyrnong,Maribyr 10:50.81q 2
2 2195 Morley, Makena 12 Morleys,Bigfork, MT 10:55.88q 1
3 1554 Argyle, Aubrey 10 Davis Track,Kaysvil 11:05.47q 1
4 2614 Snyder, Alyssa 12 Snyder, Alys,Coalvi 11:14.92q 2
5 2357 O'Very, Miranda 12 O'Very, Mira,Wellsv 11:36.13q 2
6 2319 Garrett, Maranda 12 Ogden Track,Ogden, 11:38.03q 1
7 2316 Allred, Hannah 12 Ogden Track,Ogden, 11:40.98q 2
8 1963 McGovern, Rachel 11 Indian Track,Pocate 11:46.50q 1
9 1577 Hedquist, Sam 11 Davis Track,Kaysvil 11:47.21q 2
10 2141 Manzer, Sierra 12 Manzer, Sier,Melba, 11:47.41q 1
11 1966 Vitale-Sullivan, M 11 Indian Track,Pocate 11:49.82q 2
12 2059 Smith-Lopez, Maria 10 Laramie Trac,Larami 11:53.11q 1
13 2594 Mantz, Claire 10 Sky View Gir,Smithf 11:58.81q 2
14 1933 Becker, Ellee 9 Hellgate Dis,Missou 11:58.87q 3
15 1201 Creel, Bridget 12 Bozeman Dist,Bozema 12:03.88 2
16 1934 Foster, Miranda 11 Hellgate Dis,Missou 12:04.88 1
17 2238 Lang, Lily 11 Mountain Wes,Missou 12:06.07 2
18 1077 Brogan, Megan 10 Bear Lake Ru,Montpe 12:06.43 1
19 1241 Robinson, Xiomara 10 Bronc Track,Sherida 12:12.71 2
20 2543 Sanford, Anna 9 Sanford, Ann,Pocate 12:29.93 2
21 1482 Woolley, Erin 9 Cody Track C,Cody, 12:42.57 3
22 1863 Fowers, Jerra 11 Fowers, Jerr,Hooper 12:44.57 3
23 2015 Kaufman, Mindy 12 Kaufman, Min,Alta, 12:52.88 3
24 2090 Lewis, Emily 11 Lewis, Emily,Yakima 12:54.39 2
25 1935 Matthias, Madison 11 Hellgate Dis,Missou 12:58.16 3
26 1206 Wagner, Lucy 9 Bozeman Dist,Bozema 13:02.55 3
27 1419 Smiley, Jaci 10 Chargers Tra,Draper 13:09.90 3
28 1311 Sorrell, Harlie 11 Canyon Track,Caldwe 13:10.98 1
29 1733 Bell, Kacie 10 Elko Track C,Elko, 13:12.66 3
30 1922 Grove, Taylor 12 Grove, Taylo,Billin 13:45.81 1
31 1732 Avery, Tayler 10 Elko Track C,Elko, 13:49.43 3
32 1421 Sudweeks, Madi 11 Chargers Tra,Draper 14:22.40 3
33 1416 Hanks, Grace 10 Chargers Tra,Draper 14:52.89 3
34 2078 Buffalo, Beth 12 Leduc Track,Leduc, 15:25.25 2
35 2518 Koller, Makenzie 11 Running Pira,Dayton 15:35.94 3
36 2516 Jensen, Chelese 11 Running Pira,Dayton 16:36.32 3
37 2517 Jensen, Mallory 9 Running Pira,Dayton 16:39.47 3
-- 2863 Jeppson, Skye 9 Viking Track,Pleasa DNF 1
-- 2083 Oxton, Madison 12 Leduc Track,Leduc, DNF 1
-- 2366 Hunt, Haley 10 Park City Tr,Park C DNF 1
Girls 3200 Meter Run -
===============================================================
Name Year School Finals
===============================================================
Finals
1 2159 Mazza-Downie, Amel 10 Maribyrnong,Maribyr 10:33.25
2 2195 Morley, Makena 12 Morleys,Bigfork, MT 10:41.94
3 1554 Argyle, Aubrey 10 Davis Track,Kaysvil 10:55.60
4 2614 Snyder, Alyssa 12 Snyder, Alys,Coalvi 11:05.16
5 2316 Allred, Hannah 12 Ogden Track,Ogden, 11:24.07
6 2357 O'Very, Miranda 12 O'Very, Mira,Wellsv 11:25.97
7 2141 Manzer, Sierra 12 Manzer, Sier,Melba, 11:39.20
8 1966 Vitale-Sullivan, M 11 Indian Track,Pocate 11:40.11
9 2594 Mantz, Claire 10 Sky View Gir,Smithf 11:42.04
10 1577 Hedquist, Sam 11 Davis Track,Kaysvil 11:43.61
11 2319 Garrett, Maranda 12 Ogden Track,Ogden, 11:44.35
12 1933 Becker, Ellee 9 Hellgate Dis,Missou 11:53.26
13 2059 Smith-Lopez, Maria 10 Laramie Trac,Larami 12:01.31
14 1963 McGovern, Rachel 11 Indian Track,Pocate 12:14.87
Girls 4x200 Meter Relay -
============================================================================
School Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 Fort Collins Track Club 'A' 1:41.50 1:41.69q 3
2 Gardena Core Speed 'A' 1:42.37 1:43.14q 5
3 Isc International Empire Athle 'A' 1:42.00 1:43.42q 4
4 Academy Of Speed 'A' 1:40.25 1:45.37q 2
5 CA Track Club 'A' 1:44.00 1:46.49q 8
6 Mountain West Youth Track Club 'A' 1:50.00 1:46.82q 5
7 YMCA Team Idaho 'A' 1:46.20 1:47.62q 8
8 Davis Track Club 'A' 1:48.00 1:47.83q 5
9 Colorado Flyers 'A' 1:48.08 1:49.04q 3
10 Fossil Ridge TC 'A' 1:43.70 1:49.31q 6
11 Campbell County High School 'A' 1:48.58 1:49.61q 1
12 Box Elder High School 'A' 1:50.28 1:49.83q 7
13 Stockton Starz 'A' 1:44.00 1:49.91 7
14 Blazin Bruins 'A' 1:44.01 1:50.03 9
15 Central Oregon Track Club 'A' 1:46.50 1:50.10 7
16 Ric Rojas Running 'A' 1:51.00 1:51.14 9
17 Warrior Express 'A' 1:52.00 1:51.45 7
18 Casper Mustangs 'A' 2:02.20 1:51.57 6
19 Tri-Valley Flyers 'A' 1:44.50 1:51.82 9
20 Laramie Tracc Club 'A' 1:52.67 1:52.01 5
21 Bsharp Academy 'A' 1:50.00 1:52.35 2
22 Titan Track Club 'A' 1:50.00 1:52.36 3
23 YMCA Team Idaho 'C' 1:50.10 1:53.25 6
24 Star Valley 'A' 1:56.70 1:54.22 1
25 Bozeman Track Club 'A' 1:56.00 1:55.11 1
26 McHs Track 'A' 1:48.00 1:55.12 4
27 Trojan Track 'A' 1:51.00 1:55.33 9
28 Davis Track Club 'B' 1:54.00 1:55.37 6
29 Team Provo 'A' 2:00.00 1:55.68 9
30 Park City Track Club 'A' 1:55.70 1:56.29 2
31 Sanpete 'A' 2:00.00 1:56.41 8
32 Salem Hills 'A' 1:55.00 1:56.42 4
33 Rock Springs Tigers 'A' 1:57.20 1:56.59 4
34 YMCA Team Idaho 'D' 1:55.10 1:56.62 3
35 Ric Rojas Running 'B' 1:57.00 1:56.88 3
36 Mountain West Youth Track Club 'B' 2:00.00 1:57.32 9
37 Mountain View Track Club-Color 'A' 2:00.00 1:58.00 8
38 Big Horn Rams 'A' 1:58.66 1:59.10 6
39 Indian Track 'A' 1:59.50 1:59.60 7
40 Fort Collins Track Club 'B' 1:50.00 1:59.77 4
41 CR Thunderbirds 'A' 1:57.00 2:01.04 2
42 Cougar Track 'A' 1:52.00 2:01.65 8
43 Uintah High School 'A' 2:01.35 2:06.83 7
44 Capital 'B' 2:10.00 2:07.38 3
45 Davis Track Club 'C' 2:04.00 2:09.20 4
46 Capital 'A' 1:58.00 2:14.33 5
47 YMCA Team Idaho 'B' 1:48.10 2:20.42 2
-- Mountain West Youth Track Club 'C' 2:03.00 DQ 5
-- Fossil Ridge TC 'B' 1:48.60 DQ 1
Girls 4x200 Meter Relay -
============================================================================
School Prelims Finals H#
============================================================================
Finals
1 Fort Collins Track Club 'A' 1:41.69 1:39.78 2
2 Gardena Core Speed 'A' 1:43.14 1:40.37 2
3 Isc International Empire Athle 'A' 1:43.42 1:43.59 2
4 YMCA Team Idaho 'A' 1:47.62 1:44.90 1
5 Colorado Flyers 'A' 1:49.04 1:45.94 1
6 Mountain West Youth Track Club 'A' 1:46.82 1:46.03 2
7 CA Track Club 'A' 1:46.49 1:46.20 2
8 Box Elder High School 'A' 1:49.83 1:47.14 1
9 Fossil Ridge TC 'A' 1:49.31 1:47.76 1
10 Davis Track Club 'A' 1:47.83 1:48.16 1
11 Campbell County High School 'A' 1:49.61 1:48.57 1
-- Academy Of Speed 'A' 1:45.37 DNF 2
Girls 4x200 Meter Relay - Idaho
================================================================
School Finals
================================================================
Finals
1 YMCA Team Idaho 'C' 1:47.36
2 YMCA Team Idaho 'B' 1:48.25
3 Trojan Track 'A' 1:52.73
4 YMCA Team Idaho 'D' 1:54.64
5 Indian Track 'A' 1:57.55
6 CR Thunderbirds 'A' 1:58.72
Girls 4x400 Meter Relay -
============================================================================
School Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 Isc International Empire Athle 'B' 3:52.00 3:56.27q 1
2 Isc International Empire Athle 'A' 3:53.00 4:04.02q 2
3 Davis Track Club 'A' 4:06.00 4:06.72q 4
4 Knights Track 'A' 4:14.23 4:14.50q 4
5 Davis Track Club 'B' 4:12.00 4:14.69q 5
6 Blazin Bruins 'A' 4:04.00 4:15.03q 3
7 Bronc Track Club 'A' 4:26.70 4:15.84q 1
8 Shelley 'A' 4:20.00 4:19.90q 4
9 Ric Rojas Running 'A' 4:11.00 4:22.14q 5
10 Warrior Express 'A' 4:40.00 4:23.62q 2
11 Timpanogos 'A' 4:20.00 4:24.50q 2
12 Blazin Bruins 'B' 4:30.01 4:25.07q 5
13 Mountain West Youth Track Club 'A' 4:27.00 4:27.58 1
14 Star Valley 'A' 4:30.00 4:30.15 5
15 Big Piney 'A' 4:39.90 4:31.43 2
16 Wildcat Track Club 'A' 4:30.60 4:34.91 3
17 Davis Track Club 'C' 4:30.00 4:37.53 3
18 Viking Track Club 'A' 4:28.00 4:38.64 2
19 Davis Track Club 'D' 4:40.00 4:39.71 1
20 Davis Track Club 'E' 4:50.00 4:47.51 4
21 Timpanogos 'B' 4:30.00 4:51.27 4
22 Thermopolis High School 'A' 4:40.00 4:54.64 1
23 Davis Track Club 'F' 4:50.00 5:02.07 5
24 CR Thunderbirds 'A' 4:40.00 5:02.60 3
25 Wildcat Track Club 'C' 4:55.10 5:12.85 4
-- Wildcat Track Club 'B' 4:52.90 DQ 5
Girls 4x400 Meter Relay -
============================================================================
School Prelims Finals H#
============================================================================
Finals
1 Isc International Empire Athle 'B' 3:56.27 3:52.55 2
2 Davis Track Club 'A' 4:06.72 4:05.22 2
3 Isc International Empire Athle 'A' 4:04.02 4:05.58 2
4 Knights Track 'A' 4:14.50 4:07.56 2
5 Blazin Bruins 'A' 4:15.03 4:10.28 2
6 Bronc Track Club 'A' 4:15.84 4:10.33 1
7 Davis Track Club 'B' 4:14.69 4:14.50 2
8 Ric Rojas Running 'A' 4:22.14 4:16.62 1
9 Timpanogos 'A' 4:24.50 4:17.77 1
10 Warrior Express 'A' 4:23.62 4:18.13 1
11 Shelley 'A' 4:19.90 4:20.26 1
12 Blazin Bruins 'B' 4:25.07 4:22.91 1
Girls 1600 Sprint Medley -
==================================================================
School Finals H#
==================================================================
Finals
1 Davis Track Club 'A' 4:11.19 2
2 Isc International Empire Athle 'A' 4:11.44 2
3 YMCA Team Idaho 'B' 4:14.89 2
4 Mountain View Track Club-Color 'A' 4:16.98 1
5 CA Track Club 'A' 4:18.84 1
6 Fossil Ridge TC 'B' 4:20.74 1
7 Davis Track Club 'B' 4:21.94 2
8 Titan Track Club 'A' 4:22.43 1
9 YMCA Team Idaho 'A' 4:23.60 2
10 Warrior Express 'A' 4:26.20 1
11 Casper Mustangs 'A' 4:28.99 1
12 Ric Rojas Running 'A' 4:31.21 2
Girls 4x800 Meter Relay -
==================================================================
School Finals H#
==================================================================
Finals
1 Isc International Empire Athle 'A' 9:27.18 2
2 Davis Track Club 'A' 9:32.71 2
3 Ric Rojas Running 'A' 9:42.10 2
4 MAC Track 'A' 9:49.60 2
5 Davis Track Club 'B' 9:59.08 1
6 Leduc Track 'A' 10:06.98 1
7 MAC Track 'B' 10:08.55 1
8 Chey Central Indians 'A' 10:15.00 1
9 Shelley 'A' 10:16.74 2
10 Olympus 'A' 10:30.98 2
11 Davis Track Club 'C' 10:33.74 1
12 Cougar Track 'A' 10:39.73 1
-- American Fork 'A' DQ 2
Event 37 Girls Long Jump -
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
Finals
1 Davis, Tara 10 Plyometricfu,Simi V 19-10.00
2 Koopman, Audra 10 Fort Collins,Windso 18-07.75
3 Evans, Maya 9 Angel Flight,Aurora 18-06.75
4 Mucci, Celeste 10 Maribyrnong,Maribyr 18-05.25
5 James-Heard, Saudia 9 Flying Aj's,Tacoma, 18-04.00
6 Blair, Meagan 11 Blair, Meaga,St Pau 18-02.25
7 Okoronkwo, Chinne 11 Flying Aj's,Tacoma, 18-01.50
8 Weiss, Allyson 9 Weiss, Allys,Woodbu 17-07.50
9 Russell, Peyton 11 Flying Aj's,Tacoma, 17-06.75
10 Davies, Cidnee 11 Titan Track,Syracus 17-06.00
11 Jackson, Katherine 11 Bsharp Acade,Fairfi 17-04.00
12 Chenault, Christina 12 Tri-Valley F,Concor 17-03.50
13 Johnson, Taylor 11 South Bay Ex,San Jo 17-01.50
14 Brown, Miranda 12 Central Oreg,Bend, 17-01.00
15 Yon, Shayna 12 Fkelite,Denver, CO 16-09.75
16 Ball, Josie 11 Box Elder Hi,Brigha 16-08.75
17 Gomez, Kiana 11 Angel Flight,Aurora 16-08.25
18 Sawyer, Mikaela 12 YMCA Team Id,Boise, 16-06.75
19 Sims, Kolbi 12 YMCA Team Id,Boise, 16-04.75
20 Kearns, Hannah 11 Mountain Wes,Missou 16-03.00
21 Essien, Ieasha 9 NiteMoves TC,Denver 16-02.00
22 Ross, Isabel 12 Fossil Ridge,Fort C 16-01.50
23 McGree, Rachael 10 McGree, Rach,Butte, 11-06.25
Girls Triple Jump -
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
Finals
1 1810 Okoronkwo, Chinne 11 Flying Aj's,Tacoma, 41-04.00
2 1809 James-Heard, Saudi 9 Flying Aj's,Tacoma, 39-00.25
3 2941 Weiss, Allyson 9 Weiss, Allys,Woodbu 38-08.00
4 2385 Davis, Tara 10 Plyometricfu,Simi V 38-05.25
5 1811 Russell, Peyton 11 Flying Aj's,Tacoma, 38-03.75
6 1129 Blair, Meagan 11 Blair, Meaga,St Pau 37-09.25
7 1742 Ellis, Lexi 9 Ellis, Lexi,Tacoma, 36-10.25
8 1272 Johnson, Hana 10 CA Track Clu,Oaklan 36-06.75
9 2799 Chenault, Christin 12 Tri-Valley F,Concor 36-05.50
10 2309 Nicosia, Carla 12 Nicosia, Car,Columb 36-04.25
11 1928 Hare, Ashlyn 12 Hare, Ashlyn,Colora 36-03.00
12 2629 Ries, Maya 11 Speed Denver,CO, CO 35-10.25
13 1402 Brown, Miranda 12 Central Oreg,Bend, 35-06.50
14 2312 Essien, Ieasha 9 NiteMoves TC,Denver 35-02.50
15 2420 Hopkins, Sarah 11 Ric Rojas Ru,Broomf 34-09.00
16 1495 Morgan, Hali 12 Colorado Fly,Denver 34-05.50
17 2608 Smith, Destiny 11 Smith, Desti,fresno 34-05.00
18 1829 Strong, Alyssa 11 Fort Collins,Windso 34-00.50
19 2075 Lauder, Anne 12 Lauder, Anne,Evergr 34-00.25
20 1492 Coombe, Victoria 12 Colorado Fly,Denver 33-08.50
21 1705 Duerden, Britten 12 Duerden, Bri,Morgan 32-01.00
Event 35 Girls High Jump -
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
Finals
1 Duerden, Britten 12 Duerden, Bri,Morgan 5-09.00
2 Mucci, Celeste 10 Maribyrnong,Maribyr 5-07.00
3 Langston, Freya 10 Maribyrnong,Maribyr J5-07.00
4 Hare, Ashlyn 12 Hare, Ashlyn,Colora 5-05.00
5 Queen, Carlie 10 Queen, Carli,Pleasa J5-05.00
6 Pettit, Mackenzie 12 Pettit, Mack,Sedali J5-05.00
7 McCann, Olivia 11 Campbell Cou,Gillet 5-03.00
7 Wind, Joscelyn 12 Mountain Vie,Lovela 5-03.00
9 Lopes, Lyndsey 12 Lopes, Lynds,clovis J5-03.00
10 Cochran, Hannah 11 Central Oreg,Bend, J5-03.00
10 Betz, Heather 11 Ric Rojas Ru,Broomf J5-03.00
12 Reed, Emily 12 Cody Track C,Cody, J5-03.00
13 Sepos, Jessica 11 Evanston Red,Evanst 5-01.00
13 Thomas, McKayla 12 Warrior Trac,Pleasa 5-01.00
13 Williams, Josiah 10 Box Elder Hi,Brigha 5-01.00
13 Elliott, Taylor 10 YMCA Team Id,Boise, 5-01.00
13 Sims, Kolbi 12 YMCA Team Id,Boise, 5-01.00
13 Moreno, Isabella 12 Salem Hills,Salem, 5-01.00
13 Brown, Abigail 10 Brown, Abiga,Idaho 5-01.00
13 Richards, Eden 10 Richards, Ed,Orem, 5-01.00
13 Etter, Emily 12 Raise the Bar PV,Re 5-01.00
13 Paice, Gentry 12 Maple Mounta,Spanis 5-01.00
-- Anderson, Sierra 11 Trojan Track,Rigby, NH
-- Hansen, Eliza 12 Hansen, Eliz,Sandy, NH
-- Weisenberger, Devyn 10 Spartan Trac,Camari NH
-- Nelson, Ginger 10 Nelson, Ging,Lehi, NH
-- Christensen, Claire 11 Central Oreg,Bend, NH
Event 33 Girls Pole Vault -
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
Finals
1 Etter, Emily 12 Raise the Bar PV,Re 11-06.00
2 Barr, Auby 10 Barr, Auby,Nampa, I J11-06.00
3 Patarino, Makenzie 12 Above the Ba,Bertho J11-06.00
4 Palmer, Gaby 11 Reno Tahoe A,Reno, 11-00.00
5 Slevin, Grace 12 Bozeman Trac,Bozema 10-06.00
5 Moret, Mia 10 Fort Collins,Windso 10-06.00
7 Paxton, Avery 10 Paxton, Aver,Englew J10-06.00
8 Erisman, Ashlyn 10 Campbell Cou,Gillet J10-06.00
9 Alexander, Taylor 11 Above the Ba,Bertho J10-06.00
10 Calabrese, Izze 12 Calabrese, I,edwrds J10-06.00
11 Woest, Chloe 11 Fossil Ridge,Fort C 10-00.00
11 Spitz, Josie 11 Above the Ba,Bertho 10-00.00
11 Palmer, Shayla 12 Mountain Wes,Missou 10-00.00
11 Joslin, Lily 10 Cheyenne Eas,Cheyen 10-00.00
11 Borrayo, Gabrielle 12 Borrayo, Gab,Jerome 10-00.00
11 Bellan, Emma 12 Bellan, Emma,Boise, 10-00.00
17 Dustin, McKenna 11 YMCA Team Id,Boise, 9-06.00
17 Black, Annaea 9 Black, Annae,Meridi 9-06.00
17 Palin, Tendra 10 Palin, Tendr,Billin 9-06.00
17 Chamberlain, Kelly 11 Fort Collins,Windso 9-06.00
17 Capron, Anna 10 Campbell Cou,Gillet 9-06.00
-- McLaughlin, Madison 12 McLaughlin,,Helena, NH
-- Gordon, Brooke 11 Cody Track C,Cody, NH
-- Meyer, Emily 12 Tri-Valley F,Concor NH
-- Diehl, Courtney 12 Diehl, Court,Meridi NH
-- Morelli, Chiara 11 Capital,Helena, MT NH
Event 39 Girls Shot Put -
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
Finals
1 Hawker, Amarissa 12 Hawker, Amar,Herrim 45-02.25
2 Showalter, Haley 12 Showalter, H,Lakewo 44-06.50
3 Parker, Noelle 12 Throw 1 Deep,Mariet 44-02.00
4 Crouch, Maliya 12 Rock Springs,Rock S 42-11.50
5 Merrick, Hayden 12 Throw 1 Deep,Mariet 40-09.00
6 Freeland, Sierra 11 Freeland, Si,Rivert 40-08.00
7 Maller, Elizabeth 12 Campbell Cou,Gillet 40-05.75
8 Gaitan, Sabrina 12 Throw 1 Deep,Mariet 39-10.00
9 Kananen, Halie 11 Capital,Helena, MT 39-07.75
10 Flint, Brenn 12 Titan Track,Syracus 39-01.50
11 Van Der Veur, Kambridge Park City Tr 38-06.50
12 Jefferies, Zharia 12 Throw 1 Deep,Mariet 38-05.50
13 Taylor, Tatiana 12 Throw 1 Deep,Mariet 38-03.00
14 Lee, Madelyn 11 Throw 1 Deep,Mariet 38-00.50
15 Brinson, Kamryn 11 Throw 1 Deep,Mariet 37-02.50
16 Logan, Courtney 12 Casper Musta,Casper 36-04.25
17 Garren, Maia 11 Logan High,Logan, U 36-02.25
18 Dulaney, Megan 12 Dulaney, Meg,Fairfi 34-02.50
19 Bowman, Camryn 10 Throw 1 Deep,Mariet 33-10.25
Girls Weight Throw
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
Finals
1 Showalter, Haley 12 Showalter, H,Lakewo 59-00.00 57-11.75
2 Gaitan, Sabrina 12 Throw Deep,Mariet 59-06.00 57-09.00
3 Brinson, Kamryn 11 Throw Deep,Mariet 58-00.00 56-06.75
4 Malm-Annan, Emelda 12 Golden State,Elk Gr 50-10.00 51-05.25
5 Taylor, Tatiana 12 Throw Deep,Mariet 50-08.00 49-05.50
6 Jefferies, Zharia 12 Throw Deep,Mariet 49-09.00 47-08.75
7 Merrick, Hayden 12 Throw Deep,Mariet 50-04.00 47-08.50
8 Parker, Noelle 12 Throw Deep,Mariet 49-08.00 47-06.50
9 Lee, Madelyn 11 Throw Deep,Mariet 45-06.00 46-04.00
10 Garren, Maia 11 Logan High,Logan, U 39-00.00 43-10.50
11 Bowman, Camryn 10 Throw Deep,Mariet 43-04.00 43-09.50
12 Crouch, Maliya 12 Rock Springs,Rock S 39-07.00 40-03.75
13 Flint, Brenn 12 Titan Track,Syracus 34-06.00 38-07.50
14 Noneman, Kendra 11 Empire Track,Boise, 37-11.00 37-10.00
15 Holt, Madison 10 Golden State,Elk Gr 34-04.00 36-04.00
16 Ortega, Alison 12 Throw Deep,Mariet 37-11.00 35-01.00
17 Williams, Devyn 10 Rock Springs,Rock S 31-10.00 33-02.25
18 Soto, Erikka 11 Rock Springs,Rock S 34-01.00 31-08.75
19 Edwards, Kylee 11 Davis Track,Kaysvil 35-00.00 31-05.25
-- Mallett, Shannah 9 Throw 1 Deep,Mariet 37-08.00 FOUL
Like·Comment·Share·E-mail·36220 views
History for Simplot Games
Show 16 more
|